Matura 2023 r. Co grozi za telefon na sali maturalnej?
REKLAMA
REKLAMA
Reguły są jednoznaczne. Nie tylko korzystanie z telefonu albo tabletu uruchamia sankcję w postaci unieważnienia egzaminu. Wystarczy samo wniesienie takich urządzeń na maturalną salę egzaminacyjną.
REKLAMA
Reguły dotyczą nie tylko telefonów i tabletów, ale każdego urządzenia telekomunikacyjnego (np. mini-odbiornik radiowy bez ekranu, ale ze słuchawkami).
CKE o unieważnieniu egzaminu maturalnego
Decyzję o unieważnieniu egzaminu maturalnego z danego przedmiotu podejmuje:
1) dyrektor szkoły albo
2) dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej lub dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
WAŻNE! Maturzysta, który zostanie złapany na posiadaniu jakiekolwiek urządzenia telekomunikacyjne na sali egzaminacyjnej nie zda egzaminu. Nie musi z niego korzystać.
Jakie są konsekwencje unieważnienia egzaminu maturalnego
REKLAMA
Unieważnienie:
1) z przedmiotu obowiązkowego – skutkuje niezdaniem egzaminu w danym roku bez możliwości przystąpienia do egzaminu z danego przedmiotu w sesji poprawkowej w sierpniu
2) z jedynego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, do którego absolwent przystępuje obowiązkowo – skutkuje niezdaniem egzaminu w danym roku bez możliwości przystąpienia do egzaminu z tego przedmiotu w sesji poprawkowej w sierpniu.
Szczegółowe informacje o trybie unieważniania egzaminu maturalnego z danego przedmiotu są zawarte w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego obowiązującej w danym roku szkolnym, ogłoszonej w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej CKE. W sposób schematyczny możliwe tryby postępowania w przypadku unieważnienia danego egzaminu maturalnego w związku ze stwierdzeniem przez egzaminatora niesamodzielnego rozwiązania zadania lub zadań przez zdającego są przedstawione na diagramie poniżej:
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.