REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lekcje o pogodzie - materiały edukacyjne

Lekcje o pogodzie - materiały edukacyjne /Fot. Fotolia
Lekcje o pogodzie - materiały edukacyjne /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Specjaliści z Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego przygotowali materiały do lekcji pogodowych. Wprowadzą one uczniów w tematykę zjawisk atmosferycznych. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli przewidzieć pogodę, a także uchronić się przed niebezpieczeństwem.

W jaki sposób tworzą się chmury? Czym jest ciśnienie atmosferyczne? Jakie są rodzaje opadów? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można uzyskać podczas lekcji pogody z IMGW-PIB. Materiały edukacyjne są dostępne do pobrania online. Zapraszamy do korzystania!

REKLAMA

Specjaliści z Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego przygotowali materiały edukacyjne, które przybliżą uczniom tematykę zjawisk atmosferycznych. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli przewidzieć pogodę, a także uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Polecamy: Nowy JPK_VAT w praktyce jednostek sektora publicznego

Lekcja pogodowa

Przygotowane materiały zostały podzielone na 5 lekcji tematycznych:

  • Z głową w chmurach
  • Ważna woda i przyroda
  • O szyby deszcz dzwoni
  • Ciśnienie, temperatura, wiatr
  • Kosmiczna lekcja

Każda lekcja składa się z prezentacji dla nauczyciela, którą można wyświetlić na nośniku wideo. Uczniowie otrzymują fiszki do wydrukowania lub pobrania na komputer czy telefon.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Weatherman - człowiek, który wiedział wszystko o pogodzie

Przygotowane przez Instytut materiały dodatkowe w atrakcyjny sposób ubogacą tematykę poruszoną w trakcie zajęć. Film edukacyjny pt. „Klimat, woda i pogoda” może być dobrym wprowadzeniem do lekcji, a komiks „Weatherman. Historia człowieka, który wiedział wszystko o pogodzie” można przeglądać online lub pobrać na własny użytek.

Wszystkie materiały edukacyjne są dostępne na stronie.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z materiałów IMGW-PIB!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA