MEN: Podróże z klasą. Plany wycieczek mogą zostać skorygowane w związku z powodzią
REKLAMA
REKLAMA
Korekta planów wycieczek w związku z powodzią
W związku z powodzią w południowo-zachodniej Polsce Ministerstwo Edukacji Narodowej zezwoliło na skorygowanie planów wycieczek w ramach programu „Podróże z klasą”, jeśli pierwotna trasa wycieczki miała objąć te tereny.
REKLAMA
Resort edukacji przekazał, że w przypadku konieczności zmiany planu wycieczek organ prowadzący szkołę powinien przesłać na skrzynkę podawczą ministra edukacji pismo informujące o zmianie trasy wycieczki z wykazem nowych punktów edukacyjnych oraz numerem umowy.
„Otrzymanie takiego pisma Ministerstwo Edukacji Narodowej uzna za wystarczające ww. przypadkach. Nie będzie konieczności uzyskiwania z MEN specjalnej zgody na zmianę trasy wycieczki w przypadku miejsc objętych skutkami powodzi” – poinformował resort.
Nowe punkty edukacyjne muszą być zgodne z Komunikatem Ministra Edukacji z dnia 29 maja 2024 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Podróże z klasą”.
Program „Podróże z klasą”
REKLAMA
„Podróże z klasą” to program Ministerstwa Edukacji Narodowej, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają okazję poznać polską tradycję, kulturę oraz osiągnięcia nauki. W trakcie wycieczki uczniowie muszą więc skorzystać z oferty wybranych przez wnioskodawcę miejsc spośród: muzeów, galerii sztuki, teatrów, oper, filharmonii, centrów nauki, skansenów lub innych instytucji kultury.
Finansowaniu podlegają wycieczki trwające od dwóch do pięciu dni. Poziom finansowania zależy od długości wycieczki. W wycieczce musi wziąć udział co najmniej 10 uczniów. Jeżeli kwota dotacji pokrywa całkowicie koszty wycieczki nie jest wymagany wkład własny.
REKLAMA
REKLAMA