Rolnicy: wnioski o dopłaty bezpośrednie do 31 maja 2022 r.
REKLAMA
REKLAMA
Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, "wydłużenie ww. terminów jest zgodne z oczekiwaniami polskich rolników, którzy będą mieli więcej czasu na wypełnienie wniosków o przyznanie płatności za pośrednictwem elektronicznego formularza wniosku oraz zgłoszenie ewentualnych zmian do ww. wniosków".
REKLAMA
Jakiego terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie chcieli rolnicy?
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych postulował w piśmie do wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka o wydłużenie tego terminu do 15 czerwca.
"W związku z opóźniającą się wiosną, występującymi przymrozkami i licznymi opadami na znacznej powierzchni kraju, rolnicy nie mogą wykonać wszystkich zasiewów i złożyć w wyznaczonym terminie wniosków o płatności bezpośrednie" - uzasadniono.
Jaki jest związek między dopłatami bezpośrednimi a dopłatami do nawozów?
Ponadto samorząd rolniczy zwrócił uwagę, że termin ubiegania się o te dopłaty nakłada się z terminem wnioskowania o pomoc do zakupu nawozów. Aby jednak starać się o pomoc do nawozów, trzeba najpierw wystąpić o płatności bezpośrednie.
Jakie są obecnie terminy przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
ARiMR przyjmuje wnioski "nawozowe" od 25 kwietnia br. do 16 maja. Obecnie obowiązujący termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie to również 16 maja.
Jakie będą terminy przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie po zmianie przepisów?
Skierowany do opiniowania we wtorek projekt rozporządzenia ministra rolnictwa postuluje wydłużenie terminu składania wniosków o przyznanie dopłat bezp+ośrednich do 31 maja br., a zmian do tych wniosków - do 15 czerwca.
Ilu rolników złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie w 2022 r.?
Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do wtorku 26 kwietnia 2022 r. rano wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2022 r. złożyło ok. 313,5 tys. rolników.
Ilu rolników złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie w 2021 r.?
W ubiegłym roku o dopłaty bezpośrednie starało się 1 mln 273 tys. rolników. Agencja liczy, że w tym roku wpłynie podobna ilość dokumentów.
REKLAMA
REKLAMA