reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Klienci

Jak złe przepisy i działania urzędników utrudniają prowadzenie firm?

Aktualizacja: 14.09.2011

Złe przepisy prawne oraz zachowania pracowników urzędów często utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy na co dzień napotykają bariery, które podnoszą koszty ich działalności. Forum Obywatelskiego Rozwoju, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Dziennik Gazeta Prawna chcą zmienić tę sytuację. W ramach prowadzonej wspólnie akcji Przedsiębiorcza Polska, uruchomiły stronę internetową UlepszPrawo.pl. »

Emerytura ze skarbonki?

Aktualizacja: 09.09.2011

Czy w wieku trzydziestu lub czterdziestu lat zastanawiamy się nad swoją emeryturą? Może czasami, gdy zdajemy sobie sprawę, że chcielibyśmy wreszcie odpocząć. O finansowych aspektach myślimy niewiele, a porażeni kolejnymi doniesieniami mediów na temat wysokości polskich emerytur, najczęściej uspokajamy się słowami „mam jeszcze czas”. Warto jednak już teraz zaplanować przyszłość. W końcu zbieramy pieniądze na studia i odpowiedni start w życiu własnych dzieci, a powinniśmy zadbać też o siebie. »

Głosowanie przez pełnomocnika- co warto wiedzieć?

Aktualizacja: 19.09.2011

W dniu 9 października 2011 roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Będą to pierwsze wybory, w których osoby, które mają orzeczone umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności będą mogły oddać głos za pośrednictwem pełnomocnika. »

Interesanci skarżą się na działalność urzędów

Aktualizacja: 08.08.2011

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że w ciągu dwóch ostatnich lat liczba skarg na działalność urzędów wzrosła ponad dwukrotnie. To właśnie sygnały dotyczące nieprawidłowej działalności organów i urzędów administracji publicznej zdominowały korespondencję skargową przesyłaną do NIK w 2010 roku. »

Jak głosować będąc za granicą?

Aktualizacja: 10.08.2011

Zgodnie z nowym kodeksem wyborczym, wyborcy mają możliwość głosowania korespondencyjnego. W związku ze zbliżającymi październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu warto wiedzieć kto może oddać w ten sposób głos oraz jakie formalności musi spełnić. »

Jak można zabezpieczyć serwisy przed wyciekiem danych osobowych?

Aktualizacja: 02.08.2011

Generalny Inspektor Danych Osobowych przypomina o obowiązku zabezpieczenia serwisów internetowych przed wyciekiem przetwarzanych w nich danych osobowych. »

Ustawa o działalności leczniczej obowiązuje

Aktualizacja: 08.07.2011

W związku z nową ustawą o działalności leczniczej pojawiły się kontrowersje związane z wykorzystaniem mienia dofinansowanego z funduszy UE oraz możliwości prywatyzacji szpitali. »

Ułatwieni dla niepełnosprawnych podróżujących z psem asystującym

Aktualizacja: 01.07.2011

Dzięki interwencji Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka osoby niepełnosprawne podróżujące z psem asystującym, lub psem-przewodnikiem będą miał równy dostęp do usług PKP intercity. »

Cudzoziemiec łatwiej zalegalizuje pobyt w Polsce

Aktualizacja: 01.07.2011

Rada Ministrów przyjęła regulacje, które zapewnią bardziej efektywne przyznawanie pomocy cudzoziemcom starającym się o status uchodźcy lub udzielenie ochrony uzupełniającej, w sytuacji, gdy powrót do kraju pochodzenia naraża ich na śmierć lub tortury. »

Pacjent łatwiej wyegzekwuje swoje prawa

Aktualizacja: 03.06.2011

Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta została podpisana przez Prezydenta RP. Zmiany dotyczą zasad i trybu ustalania odszkodowania i zadośćuczynienia w przypadku zdarzeń medycznych. »

Niewidomy zagłosuje w wyborach

Aktualizacja: 09.06.2011

Sejm uchwalił nowelizację kodeksu wyborczego, która określa sposób dostosowania organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych jak również sposób oddawania głosu przez te osoby. Osoba niewidoma będzie teraz mogła zagłosować za pomocą alfabetu braille’a. »

Łatwiejsze formalności w Urzędzie Stany Cywilnego

Aktualizacja: 27.06.2011

Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego stanął się łatwiejsze dzięki nowoczesnej, bezpłatnej e-usłudze, jaką proponuje Platforma Usług Stanu Cywilnego (PLUSC). »

Ochrona pieniędzy podatników przed nadużyciami finansowymi

Aktualizacja: 27.05.2011

Komisja Europejska przyjęła dokument, w którym określa szereg środków umożliwiających prokuratorom i sędziom w całej Europie prowadzenie bardziej skutecznej walki z nadużyciami finansowymi. »

Ubezpieczenie ochrony prawnej

Aktualizacja: 23.05.2011

Samodzielne prowadzenie sporów sądowych jest nie tylko czasochłonne oraz kosztowne, ale też ze względu na brak odpowiedniej wiedzy trudne. Są jednak rozwiązania prewencyjne, które niewielkim kosztem pozwalają na zapewnienie sobie pomocy prawnika jak i pokrycie kosztów procesu. Do jednych z nich należy ubezpieczenie ochrony prawnej. »

Czy weksel in blanco można umorzyć?

Aktualizacja: 21.05.2011

Weksel in blanco, jest to blankiet wekslowy zaopatrzony bądź w sam tylko podpis wystawcy weksla, bądź także w niektóre elementy weksla. Podpis na wekslu musi być złożony w zamiarze zaciągnięcia zobowiązania wekslowego. Sąd Najwyższy odpowiadał na pytanie, czy weksel taki można umorzyć i w jakich okolicznościach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama