| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Klienci

Zarządzanie długiem publicznym w latach 2012-2015

Aktualizacja: 09.12.2011

Minister Finansów Jacek Rostowski przedłożył strategię zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2012-2015. »

Krótszy wiek emerytalny matek -świadczenia na poziomie minimalnym

Aktualizacja: 01.12.2011

Koalicjanci (PO i PSL) są zgodni, że należy podnieść wiek emerytalny w Polsce, jednak PSL chce, aby matki pracowały krócej. Każde dziecko oznaczałoby skrócenie pracy zawodowej o trzy lata. »

Dostawcy do sieci detalicznych muszą poczekać na Gwiazdkę

Aktualizacja: 09.12.2011

Opóźnienia w płatnościach i zatory płatnicze to jeden z 3 najważniejszych problemów sektora MSP. W sezonie świątecznym skala zjawiska rośnie szczególnie wśród dostawców obsługujących handel detaliczny. »

Wymiar sprawiedliwości i prawa podstawowe w budżetach unijnych

Aktualizacja: 09.12.2011

Mieszkańcy Europy powinni czuć się swobodnie, mieszkając, podróżując lub robiąc zakupy w państwie członkowskim niebędącym ich krajem. Bez względu na miejsce przebywania na terenie Unii powinni oni mieć zapewniony dostęp do wymiaru sprawiedliwości. »

Kiedy oferta jest wiążąca?

Aktualizacja: 01.12.2011

Praktycznie każdy z nas spotyka się z ulotkami oferującymi różne produkty w atrakcyjnych cenach. W wielu wypadkach na końcu takich ulotek znajduje się zapis drobnymi literami, że ulotka nie stanowi oferty w rozumieniu prawa. Kiedy więc mamy do czynienia z ofertą i jakie są jej konsekwencje prawne? »

Rynek windykacji i zarządzanie płynnością

Aktualizacja: 16.11.2011

Ankietowani przedsiębiorcy pozytywnie ocenili skuteczność i profesjonalizm firm windykacyjnych. Główną barierą blokującą rozpoczęcie współpracy z windykatorem pozostaje obawa przed bezpowrotną utratą klienta. Badane firmy wolą czekać na pieniądze niż rozpocząć proces odzyskiwania należnych kwot. Dla 43% firm 30 dniowe opóźnienie w płatności nie jest traktowane jako istotny sygnał do działania. »

Ochrona prywatności członków zarządu

Aktualizacja: 04.11.2011

Adresy zamieszkania członków zarządów fundacji nie będą już zamieszczane w publikowanych w Internecie sprawozdaniach z działalności fundacji. »

Kantory w sieci z kuloodporną szybą

Aktualizacja: 26.10.2011

Kuloodporna szyba oraz sejf w siedzibie kantoru online to nie ekstrawagancki wybryk dekoratora wnętrz. To wymóg przepisów regulujących działalność kantorów stacjonarnych oraz internetowych, która podlega nadzorowi NBP, Ministerstwa Finansów oraz bezwzględnej opinii internautów. »

Schroniska dla zwierząt w opinii NIK-u

Aktualizacja: 21.10.2011

Ponad połowa schronisk jest przepełniona. Każdego dnia trafiają do nich średnio cztery kolejne zwierzęta. Chociaż sytuacja z roku na rok pogarsza się, urzędnicy w znikomym stopniu interesują się problemem bezpańskich psów i kotów, a program przeciwdziałania bezdomności zwierząt realizuje tylko co trzecia polska gmina. »

Ustawa o bezpieczeństwie morskim podpisana przez Prezydenta

Aktualizacja: 14.10.2011

W celu dostosowania polskiego prawa do porządku prawnego w Unii Europejskiej uchwalono ustaw o bezpieczeństwie morskim, którą w dniu 30 września 2011 roku podpisał Prezydent RP Bronisław Komorowski. »

Wizowy System Informacyjny już działa!

Aktualizacja: 12.10.2011

W dniu 11 października 2011 roku został uruchomiony Wizowy System Informacyjny VIS. Jego celem jest wymiana informacji o osobach, które starają się o wizę, jak również o wizach wydanych przez państwa strefy Schengen. »

Księgowanie rachunków przy pomocy poczty elektronicznej

Aktualizacja: 06.10.2011

Pytanie: Czy rachunek przesłany za pomocą poczty elektronicznej można zaksięgować? »

Informacje o domach maklerskich będą jawne

Aktualizacja: 03.10.2011

Jednym z wniosków raportu „Zarządzanie ryzykiem: ujawnienia domów maklerskich”, który przygotowała firma doradcza Compliance Partners jest informacja o konieczności zwracania większej uwagi przez domy maklerskie na analizy obowiązków informacyjnych. »

Piractwo w punktach ksero

Aktualizacja: 03.10.2011

Według wyliczeń stowarzyszenia twórców dzieł naukowych i technicznych Kopipol, rocznie w Polsce kseruje się 5 mln stron, z czego blisko 90% to publikacje naukowe. Właściciele punktów ksero, zwłaszcza tych zlokalizowanych przy uczelniach wyższych znów liczą na spore zarobki wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. »

Więcej pieniędzy dla szkół w 2012

Aktualizacja: 30.09.2011

W dniu 10 października 2011 roku kończy się termin składanie wniosków przez Dyrektorów szkół do organów prowadzących o wsparcie finansowe w 2012 roku na pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole oraz na szkolne place zabaw. Termin składania wniosków organów prowadzących do wojewodów mija natomiast 2 listopada 2012 r. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

E-sprawozdania

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Przybył

Doradca podatkowy www.mp-consulting.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »