reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Kiedy można obciążyć pracownika kosztami wycieczki finansowanej z ZFŚS

Kiedy można obciążyć pracownika kosztami wycieczki finansowanej z ZFŚS

Czy pracownik, który wyraził chęć uczestnictwa w wycieczce finansowanej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a następnie w ostatnim momencie, już po poniesieniu kosztów przez organizatora wycieczki (rezerwacja noclegów, transportu itd.) zrezygnował, może być z tego tytułu obciążony poniesionymi przez pracodawcę kosztami?

Nie. Brak jest podstaw do obciążenia pracownika kosztami wycieczki organizowanej i sfinansowanej w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS), jeżeli zrezygnuje z udziału w takiej imprezie.

Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z ZFŚS oraz zasady przeznaczania środków funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie uzgadnianym ze związkami zawodowymi (art. 8 ust. 2 ustawy o ZFŚS). Możliwość zorganizowania wycieczki musi wynikać z zapisów obowiązującego u danego pracodawcy regulaminu.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Kiedy można obciążyć pracownika kosztami wycieczki finansowanej z ZFŚS

W artykule omówiono również sytuację, gdy pracownik wycofał się z uczestnictwa w wycieczce, w której kosztach w części partycypował.

Polecamy serwis: Pracownicy

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR LEX Sektor Publiczny

Zdjęcia

Wycieczka/ Fot. Fotolia
Wycieczka/ Fot. Fotolia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Markiewicz

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama