| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Ustrój i jednostki

Członek związku międzygminnego nie jest radnym

Aktualizacja: 03.12.2012

Ustawa o samorządzie gminnym nie zawiera regulacji pozwalającej zgromadzeniu związku międzygminnego ustalać diety i zwrot kosztów podróży dla członków tego zgromadzenia, gdyż adresatem przepisu są wyłącznie radni – tak uważa WSA w Lublinie. »

Krajowa Polityka Miejska – nowe otwarcie

Aktualizacja: 16.10.2012

W Polsce od dłuższego czasu trwa debata na temat utworzenia specjalnej, wyodrębnionej polityki miejskiej rozumianej jako działanie skierowane wyłącznie do miast. Przyczynkiem do tego są prace nad nową perspektywą finansową Unii Europejskiej na lata 2014–2020. »

Powierzanie zadań organizacjom pożytku publicznego

Aktualizacja: 24.04.2012

Jeśli jest to uzasadnione, organ wykonawczy gminy może powierzyć wykonywanie zadania publicznego organizacji pożytku publicznego z pominięciem otwartego konkursu. »

Oświadczenia majątkowe

Aktualizacja: 03.04.2012

Zarówno członkowie samorządu wybierani w wyborach, jak i inni urzędnicy samorządowi mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Kto i kiedy musi złożyć takie oświadczenie, jakie informacje powinno ono zawierać? »

Straże będą przekazywać informacje dotyczące mandatów z fotoradarów

Aktualizacja: 20.01.2012

Straże gminne i miejskie będą zobowiązane przekazywać wojewodom, a ci Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, doroczne informacje dotyczące m.in. wykroczeń ujawnionych za pomocą fotoradarów w tym ws. liczby i kwoty nałożonych mandatów karnych. »

Zmiany w ustawie o ewidencji ludności

Aktualizacja: 22.12.2011

Projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych został przyjęty prze z Radę Ministrów. »

Godło na koszulkach ma być obowiązkowe

Aktualizacja: 09.12.2011

Projekt nowelizacji ustaw, które wprowadzają obowiązek umieszczenia godła na strojach polskie reprezentacji został skierowany 7 grudnia 2011 do Sejmu. »

Prezydencka reforma samorządowa (cz II)

Aktualizacja: 22.11.2011

Kontynuujemy rozważania na temat prezydenckiego projektu ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w działaniach samorządu terytorialnego, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw. »

Prezydencka reforma samorządowa (cz. I)

Aktualizacja: 08.11.2011

Zakończyły się prace nad prezydenckim projektem ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w działaniach samorządu terytorialnego, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw. Projekt ma trafić do Sejmu w grudniu 2011 r. »

Umowa o wspólnej odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy

Aktualizacja: 19.10.2011

Czy należy sporządzić aneksy do zawartych umów o wspólnej odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy po zmianie przepisów? »

Nowa instrukcja kancelaryjna - urząd „papierowy” czy „elektroniczny”

Aktualizacja: 27.09.2011

Postępowanie z dokumentacją elektroniczną (wnioski elektroniczne, e-maile), wymagania organizacyjne i techniczne systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją, uporządkowanie postępowania z dokumentacją papierową, nowy sposób znakowania spraw – to tylko niektóre z zagadnień nowego aktu prawnego, którego przepisy stosuje się od 1 stycznia br. dla dokumentacji powstającej i napływającej do urzędów. »

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Aktualizacja: 21.09.2011

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia projektu zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Dokument został przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. »

Głosowanie niewidomych

Aktualizacja: 21.09.2011

W tegorocznych wyborach osoba niewidząca po raz pierwszy będzie mogła zagłosować przy użyciu nakładek do głosowania. W dniu 26 września 2011 roku upływa termin zgłoszenia zamiaru głosowania przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. »

Odprawa dla starosty

Aktualizacja: 20.09.2011

Czy w związku z zakończeniem kadencji starosta ma prawo do jednomiesięcznej odprawy z art. 75 Kodeksu pracy? Starosta nie pozostawał w związku z wyborem na urlopie bezpłatnym. »

Poczta Polska pomoże niepełnosprawnym w głosowaniu

Aktualizacja: 19.09.2011

Poczta Polska ułatwi osobom niepełnosprawnym udział w tegorocznych wyborach parlamentarnych, które odbędą się w dniu 9 października. W przypadku tej grupy kodeks wyborczy dopuścił możliwość głosowania za pośrednictwem pocztowego operatora publicznego (którym jest Poczta Polska S.A.). »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Magda Słomska

Kancelaria zajmująca się kompleksową obsługą przedsiębiorców i pracodawców oraz prowadzeniem postępowań sądowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »