REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Gdyni powstanie INFOBox - centrum informacji o inwestycjach

REKLAMA

We wrześniu w Gdyni ma być otwarte nowoczesne centrum informacji o inwestycjach w mieście, pod nazwą INFOBox. Centrum będzie dysponowało m.in. Panoramium - 22-metrową wieżą widokową, z której będzie można oglądać realizowane inwestycje.

Projekt został zaprezentowany 19 stycznia br. w Gdyni podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta w Gdyni Tomasz Banel poinformował, że INFOBox będzie położony w centrum miasta na tzw. skwerku Żeromskiego, czyli u zbiegu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego.

Podkreślił, że jest to "bezprecedensowe na polskie warunki przedsięwzięcie; nie ma wątpliwości, że jest to pierwszy w Polsce tego typu punkt informacji o inwestycjach".

REKLAMA

Tłumacząc ideę INFOBoxu Banel powiedział, że "będzie to miejsce informacji publicznej, w którym pokazane będą w sposób prosty i atrakcyjny prowadzone w mieście inwestycje". "W pierwszej kolejności centrum będzie informować o planowanym dużym placu budowy w śródmieściu, na terenach zajmowanych wcześniej przez stocznie, firmy przetwórcze i połowowe".

Poinformował, że "na ogromnej makiecie będą pokazane te części miasta, które będą rozbudowywane; jak ma to wyglądać w przyszłości, makiety mają być uzupełniane wraz z postępem prac". Zapowiedział, że w INFOBoxie będą organizowane także spotkania i prezentacje poświęcone realizowanym inwestycjom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jego zdaniem "ludzie mają taką potrzebę, żeby podglądać przez płot, co się dzieje na placu budowy; a nie ma sensu tego ukrywać, tylko stworzyć takie warunki, które będą pokazywały to, co nowego powstaje w mieście i jest atrakcyjne".

Przyznał, że projekt wzorowany jest na rozwiązaniach zastosowanych m.in. w Hamburgu (Info Center), w Saragossie (Digital Water Info Box), w Berlinie (Potzdamer Platz) i w Londynie.

REKLAMA

Zgodnie z projektem, ma to być piętrowy budynek o łącznej powierzchni wystawienniczej ok. 700 m kw. Do budowy centrum ma być użytych 65 kontenerów. Na jego fasadzie mają być wykorzystane ekrany. Koszt inwestycji wynosi ok. 6 mln zł. INFOBox będzie dysponował m.in. Panoramium, czyli 22-metrową wieżą widokową, z której będzie można podziwiać postępy prowadzonych prac budowlanych.

Poinformował, że część powierzchni wystawienniczej w centrum będzie miała charakter komercyjny; będą się tam prezentować deweloperzy budujący na terenie Gdyni. "Będzie to miejsce przyjazne dla mieszkańców i turystów; znajdą się tam również: salonik prasowy, punkt informacji turystycznej oraz punkt gastronomiczny" - dodał.

Powiedział, że intencją władz Gdyni jest, aby było to "takie interaktywne miejsce, które będzie ciągle żyć, zmieniać się; chcemy wykreować modę na INFOBox jako miejsce spotkań ludzi młodych".

Obszar w śródmieściu Gdyni o pow. kilkudziesięciu hektarów, na którym w najbliższych latach mają być prowadzone inwestycje, uważany jest za jeden z najatrakcyjniejszych terenów w kraju. Jest on z trzech stron otoczony wodą. Wcześniej na tym obszarze były m.in. przedsiębiorstwo połowowe Dalmor i stocznia remontowa Nauta, która przeniosła się na teren zlikwidowanej stoczni w Gdyni. W tym miejscu planuje się budowę m.in. Muzeum Żeglarstwa, Forum Kultury, hotelu Marriot oraz obiektów biurowych, usługowych i mieszkań.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Min. B. Nowacka: Kontrole w szkołach ze słabymi wynikami. Matura 2025 r. dalej łatwa

Dalej łatwo zdać maturę. Aż do 2026 roku nie ma ryzyka oblania egzaminu dodatkowego przez punkty. Słabsze szkoły (takie, których uczniowie mają złe wyniki) muszą się przygotować na kontrole kuratorów. Sprawdzą doskonalenie zawodowe nauczycieli w szkołach uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

Dostałeś wiadomość o ogromnych podwyżkach cen energii? Ministerstwo Klimatu wydało oświadczenie

W ostatnim czasie pojawiły się grafiki i posty w mediach społecznościowych, które wykorzystują wizerunki znanych osób i zawierają linki wyłudzające dane. Te fałszywe informacje sugerują, że można uniknąć ogromnych podwyżek cen energii. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że od 1 lipca 2024 r. obowiązuje ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. 

Uproszczenia dla rolników, którzy ubiegają się o płatności ekologiczne do powierzchni upraw paszowych już w 2025 r. Znamy szczegóły projektu

Pojawią się uproszczenia dla rolników, którzy ubiegają się o płatności ekologiczne do powierzchni upraw paszowych. Ministerstwo rolnictwo przygotowało projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków i szczegółowego trybu przyznawania i wypłaty pomocy finansowej w formie płatności ekologicznych w ramach Planu Strategicznego dla wspólnej polityki rolnej na lata 2023–2027.

Prace nad planem ogólnym i strategią rozwoju Warszawy wyznaczą jej politykę przestrzenną na najbliższe 20 lat

Stołeczny Ratusz poinformował o rozpoczęciu prac nad strategią rozwoju Warszawy 2040+ oraz planem ogólnym miasta. Dokumenty muszą być gotowe do końca 2025 r.

REKLAMA

Warszawa rozpoczęła prace nad planem ogólnym i strategią rozwoju określającymi nową politykę przestrzenną miasta

Wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że już wkrótce rozpoczną się prace nad strategią rozwoju Warszawy 2040 oraz planem ogólnym. To dokumenty, które określą, w jakim kierunku powinna się rozwijać stolica przez najbliższe 20 lat.

Podwyżki opłat o 100% (śmieci), 33% (woda), 40% (ścieki). Pokryją to zapowiedziane dziś przez D. Tuska podwyżki? [budżetówka, emeryci, renciści]

Podwyżka opłat za odbiór śmieci o 100% w Radomiu. Jest to niestety zapowiedź tego, co będzie się działo prawdopodobnie w całej Polsce. W przypadku wody podwyżka opłat, to 33%. A za ścieki 40%. W przyszłym roku budżetówka dostanie tylko 4,1 podwyżki a emeryci przeskoczą 7%. 

Wiemy, jak wyglądają etykiety dla aptek sprzedających pigułkę "dzień po"

Na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej dostępne są zatwierdzone projekty naklejek dla aptek biorących udział w pilotażowej sprzedaży pigułek antykoncepcyjnych. Główny Inspektorat Farmaceutyczny uznał, że takie informacje o aptekach nie naruszają zakazu reklamy obowiązującego w tych placówkach.

Kolejne zmiany dla uczniów w roku szkolnym 2024/25. Modernizacja testów sprawnościowych

Wtorkowa konferencja prasowa przyniosła ważne zapowiedzi dotyczące programu testów sprawnościowych uczniów. Minister sportu, Sławomir Nitras, ogłosił zmiany, a szefowa MEN, Barbara Nowacka, podkreśliła potrzebę modernizacji.

REKLAMA

Zmiany w maturach 2025 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało uchylenie przepisów dotyczących składania wstępnych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Zdaniem resortu, dwukrotne gromadzenie tych danych przez szkoły jest już nieuzasadnione. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie egzaminu maturalnego. Co to oznacza? 

Od 1 lipca 2024 r. zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy. Zmiany dotyczą również świadczenia Dobry Start

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy została już podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw. Na czym polegają zmiany w przyznawaniu świadczenia Dobry start i kiedy zaczną obowiązywać?

REKLAMA