Pomimo wsparcia rządu w blokach nieunikniona podwyżka opłat za CO i ciepłą wodę do 40%
![W blokach podwyżka opłat za ogrzewanie i ciepłą wodę to maksymalnie 40% [Rząd daje 1000 zł – 4000 zł]](https://webp-konwerter.incdn.pl/eyJmIjoiaHR0cHM6Ly9nLmluZm/9yLnBsL3AvX2ZpbGVzLzM3NDgz/MDAwLzEtcGllbmlhZHplLTJiLT/M3NDgyNjg1LmpwZyIsInciOjc3MX0.jpg)
REKLAMA
REKLAMA
Dopłaty dla ciepłowni - ile zyska spółdzielnia mieszkaniowa

Jak tłumaczyła szefowa resortu klimatu i środowiska "pracowaliśmy nad rozwiązaniami tak, żeby wesprzeć wszystkich odbiorców ciepła. W pierwszej kolejności zajęliśmy się ciepłem systemowym, gdzie jest ciepłownia, która dostarcza nam ciepło za pośrednictwem spółdzielni".
REKLAMA
"Większość tych ciepłowni jest objętych systemem taryfowania" - dodała.
Jak wskazała, dla 43 proc. odbiorców w Polsce objętych ciepłownictwem systemowym na poziomie taryfy blokujemy podwyżki, zapewniając jednocześnie system dopłat dla ciepłowni, czyli nie ma żadnej interakcji dla obywatela. To ciepłownia składa wniosek taryfowy do URE, otrzymuje wsparcie i tym samym taryfa zatwierdzana dla obywatela, jest taryfą niższą.
Jaka taryfa dla spółdzielni mieszkaniowych zimą 2022/2023 r.?
"Będzie to taryfa na poziomie średniej ceny z marca, wg danych URE plus maksymalnie 60 proc. ceny surowca. Ta maksymalna podwyżka to jest 40 proc." - podała.(..) średnie wsparcie dla gospodarstwa domowego, czyli kwota, o którą będzie obniżony rachunek to od 1 tys. do prawie 4 tys. zł na gospodarstwo domowe w całym sezonie grzewczym" - podała
REKLAMA
REKLAMA