reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > "Aktywna tablica": w 2020 r. wszystkie środki na zakup laptopów

"Aktywna tablica": w 2020 r. wszystkie środki na zakup laptopów

W 2020 r. wszystkie środki z rządowego programu "Aktywna tablica" zostaną przeznaczone na zakup laptopów dla szkół – zakłada skierowany do konsultacji projekt uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu "Aktywna tablica" na lata 2020-2024.

"Pozytywne efekty osiągnięte w trakcie realizacji +Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017–2019 – Aktywna tablica+, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, skłaniają do kontynuacji i rozszerzenia działań zarówno w zakresie podmiotowym (beneficjenci programu), jak i przedmiotowym (katalog pomocy dydaktycznych) na dalsze lata tj. 2020-2024" – czytamy w załączniku do projektu uchwały.

W latach 2020-2024 program ma objąć: szkoły podstawowe, które nie otrzymały wsparcia finansowego w poprzedniej edycji programu na lata 2017–2019, szkoły ponadpodstawowe dla dzieci i młodzieży, szkoły podstawowe, w których kształcą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym: uczniowie niewidomi, uczniowie z innymi niepełnosprawnościami, uczniowie mający różnorodne zaburzenia rozwojowe utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia i uczenia się oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

Polecamy: Seria poradników z prawa pracy

Zgodnie z projektem rozporządzenia w organom prowadzącym szkoły podstawowe i ponadpodstawowe wsparcie finansowe może być udzielone na zakup sprzętu lub pomocy dydaktycznych: w 2020 r. – komputerów przenośnych, czyli laptopów, a w latach 2021-2024: tablicy interaktywnej (tablicy interaktywnej z projektorem ultraogniskowym, tablicy interaktywnej bez projektora ultraogniskowego), projektora lub projektora ultrakrótkoogniskowego, głośników lub innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku, interaktywnego monitora dotykowego o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

Organom prowadzącym szkoły podstawowe: specjalne, integracyjne oraz z oddziałami przedszkolnymi, integracyjnymi i specjalnymi, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – uczniowie niewidomi, wsparcie finansowe może być udzielone na zakup sprzętu lub pomocy dydaktycznych: w 2020 r. – laptopów, a w latach 2021-2024: komputera stacjonarnego dla uczniów niewidomych, pomocy dydaktycznych takich jak notatniki brajlowskie, linijki brajlowskie, inne urządzenia brajlowskie stanowiące połączenie funkcji notatnika i linijki brajlowskiej.

Organom prowadzącym szkoły podstawowe: specjalne, integracyjne oraz z oddziałami przedszkolnymi, integracyjnymi i specjalnymi, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – uczniowie posiadający różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia, wsparcie finansowe może być udzielone na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii: w 2020 r. – laptopów, a w latach 2021-2024: komputera stacjonarnego, pomocy dydaktycznych do terapii: psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji, z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią, pomocy do terapii procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego obejmujących m.in. uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi oraz narzędzi do terapii dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji, w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami, dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej z przyczyn innych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama