reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Magister nauczycielem w przedszkolu w 2016 r.?

Magister nauczycielem w przedszkolu w 2016 r.?

W projekcie rozporządzenia MEN wprowadzono wymóg posiadania wykształcenia magisterskiego przez nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych. Termin wejścia rozporządzenia w życie przewidziany jest na dzień 1 września 2016 roku.

Nowy projekt rozporządzenia MEN w sprawie kwalifikacji nauczycieli

W obecnej chwili MEN pracuje nad nowym rozporządzeniem w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Termin wejścia rozporządzenia w życie przewidziany jest na dzień 1 września 2016 roku. W projekcie rozporządzenia wprowadzono wymóg posiadania wykształcenia magisterskiego przez nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wymóg ukończenia studiów magisterskich nie będzie dotyczył doradców zawodowych oraz nauczycieli teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych.

Redakcja poleca: Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 (książka)

Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie rozporządzenia, którzy spełnili wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, co do zasady zachowają nabyte kwalifikacje. Osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia organizowane zgodnie z przepisami w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonania zawodu nauczyciela, których ukończenie obejmuje wyłącznie przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych, będą musiały uzupełnić wykształcenie magisterskie do dnia 31 sierpnia 2020 r.

Polecamy serwis: Oświata

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama