reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Magister nauczycielem w przedszkolu w 2016 r.?

Magister nauczycielem w przedszkolu w 2016 r.?

W projekcie rozporządzenia MEN wprowadzono wymóg posiadania wykształcenia magisterskiego przez nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych. Termin wejścia rozporządzenia w życie przewidziany jest na dzień 1 września 2016 roku.

Nowy projekt rozporządzenia MEN w sprawie kwalifikacji nauczycieli

W obecnej chwili MEN pracuje nad nowym rozporządzeniem w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Termin wejścia rozporządzenia w życie przewidziany jest na dzień 1 września 2016 roku. W projekcie rozporządzenia wprowadzono wymóg posiadania wykształcenia magisterskiego przez nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wymóg ukończenia studiów magisterskich nie będzie dotyczył doradców zawodowych oraz nauczycieli teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych.

Redakcja poleca: Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 (książka)

Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie rozporządzenia, którzy spełnili wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, co do zasady zachowają nabyte kwalifikacje. Osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia organizowane zgodnie z przepisami w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonania zawodu nauczyciela, których ukończenie obejmuje wyłącznie przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych, będą musiały uzupełnić wykształcenie magisterskie do dnia 31 sierpnia 2020 r.

Polecamy serwis: Oświata

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ARKANA

Profesjonalna obsługa prawna firm i porady prawne dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama