reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Stypendium ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego

Stypendium ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego

Stypendium to przyznawane jest uczniowi szkoły artystycznej prowadzącej kształcenie w zawodzie artystycznym. Chodzi o szkoły muzyczne (I stopnia i II stopnia), baletowe, sztuki cyrkowej, policealne: muzyczne oraz plastyczne, pomaturalne bibliotekarskie i animatorów kultury (§ 2 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 6 sierpnia 2015 r. w sprawie typów szkół artystycznych publicznych i niepublicznych). Stypendium ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego może być przyznane uczniowi, który uzyskał w okresie (semestrze) bardzo dobrą średnią ocen z przedmiotów artystyczno-zawodowych oraz uczniowi – laureatowi międzynarodowego lub krajowego konkursu artystycznego (art. 90j ust. 2 ustawy o systemie oświaty).

Stypendium przyznaje się nie wcześniej niż po ukończeniu pierwszego roku nauki w danym typie szkoły artystycznej i nie częściej niż raz w roku.

Wniosek o przyznanie stypendium ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego dla ucznia spełniającego warunki określone w art. 90j ustawy o systemie oświaty przedstawia ministrowi właściwemu do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego dyrektor szkoły artystycznej, której uczniem jest kandydat do stypendium, w terminie:

do 15 kwietnia – w przypadku uczniów klas programowo najwyższych,

do 15 września – w przypadku uczniów pozostałych klas.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 (książka)

Wniosek powinien zawierać w szczególności imię i nazwisko kandydata do stypendium oraz informację o spełnianiu przez kandydata do stypendium warunków uzasadniających przyznanie stypendium, o których mowa w art. 90j ust. 1–3 ustawy o systemie oświaty (§ 4 rozporządzenia w sprawie stypendiów rządowych).

Stypendium ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego wypłaca się jednorazowo:

● uczniom klas programowo najwyższych – nie później niż do 31 sierpnia,

● uczniom pozostałych klas – nie później niż do 31 grudnia.

Przekazuje się je na rachunek bankowy ucznia lub jego rodziców. Na wniosek ucznia lub jego rodziców stypendium jest wypłacane w inny sposób.

Polecamy serwis: Oświata

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama