REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konsultacje społeczne projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa

Fundusze Europejskie dla Rybactwa - konsultacje
Fundusze Europejskie dla Rybactwa - konsultacje

REKLAMA

REKLAMA

Trwają konsultacje społeczne projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 11, art. 30 oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2021 r. poz. 247, z późn. zm.), Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o rozpoczęciu czynności związanych z udziałem społeczeństwa w ramach opiniowania projektu prognozy oddziaływania na środowiska dla projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych. Program ten stanowi kontynuację Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” wdrażanego w latach 2014-2020. Główne cele stawiane przed programem są następujące:

 • realizacja wspólnej polityki rybołówstwa, unijnej polityki morskiej oraz międzynarodowych zobowiązań Unii w dziedzinie zarządzania oceanami,
 • promowanie zrównoważonego rybołówstwa i ochrony żywych zasobów morza,
 • zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dzięki dostawom produktów rybołówstwa i akwakultury,
 • przyczynianie się do rozwoju zrównoważonej niebieskiej gospodarki, oraz
 • zapewnienie zdrowego stanu, bezpieczeństwa i czystości mórz i oceanów, ochrony na nich, a także przyczynianie się do zrównoważonego zarządzania nimi.

Sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko projektowanego programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa zostało zlecone Morskiemu Instytutowi Rybackiemu PIB. Przedmiotem prognozy jest ocena i analiza potencjalnych oddziaływań na środowisko projektowanego programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa oraz ocena uwzględnienia w projekcie programu zagadnień ochrony środowiska.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do zapoznania się z projektem prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa oraz projektem programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa, które są dostępne:

 1. w wersji elektronicznej:
 1. projekt prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa  [pliki: 1, 2, 3 - do pobrania poniżej]
 2. projekt programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (wraz ze strategią rozwoju akwakultury) [pliki: 4 i 5 - do pobrania poniżej]

​​​​​​​2. wyłożone w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (pok. nr 216) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 - 16.00.

Uwagi i wnioski do projektów ww. dokumentów można składać w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia niniejszego komunikatu, tj. do dnia 30 listopada 2021 r. w następujący sposób:

 1. listownie na adres Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa;
 2. pisemnie bezpośrednio w miejscu udostępnienia dokumentów sprawy;
 3. ustnie do protokołu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w budynku przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (pokój nr 216, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 - 16.00);
 4. elektronicznie na adres e-mail: kancelaria@minrol.gov.pl oraz sekretariat.DR@minrol.gov.pl w tytule należy podać: „DR: konsultacja prognozy dla programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa”

z wykorzystaniem formularza. [plik 6 - do pobrania poniżej]

Zgłoszone uwagi i wnioski będą rozpatrywane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i przekazane do wykonawcy projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

Uwagi i wnioski złożone po dniu 30 listopada 2021 r. będą pozostawione bez rozpatrzenia.

Materiały

REKLAMA

Do pobrania
1​_Projekt​_prognozy​_programu​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_2021-2027​_​_FEdR​_2021.pdf 4.08MB
Do pobrania
2​_Załącznik​_1​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_20211105​_(do​_prognozy).xls 0.15MB
Do pobrania
3​_Załącznik​_2​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_N2000​_20211105​_(do​_prognozy).xlsx 0.03MB
Do pobrania
4​_Projekt​_programu​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_10.pdf 0.83MB
Do pobrania
5​_STRATEGIA​_ROZWOJU​_AKWAKULTURY​_Załącznik​_do​_programu​_10.pdf 1.66MB
Do pobrania
6​_Formularz​_zgłaszania​_uwag.xlsx 0.01MB

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I. Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  REKLAMA

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

  Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

  Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane i opublikowane. Wchodzi w życie 22 lutego ze skutkiem od 1 stycznia

  W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Już 21 lutego rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

  Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

  Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

  REKLAMA

  Podwyżki w budżetówce 2024. Komu +10%,+20% a nawet +47%? Wyższe kwoty wynagrodzenia zasadniczego w kategoriach zaszeregowania [projekt rozporządzenia]

  W dniu 20 lutego 2024 r. został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniający rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych państwowych jednostkach budżetowych. Jakie podwyżki wynikają z tego projektu? O ile wzrosną wynagrodzenia?

  Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana 27 lutego, tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę"

  Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana w dniu 27 lutego 2024 roku, odbędzie się tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę". Tak zapowiadają strajkujący rolnicy, którzy chcą m.in. żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu.

  REKLAMA