REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konsultacje społeczne projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa

Fundusze Europejskie dla Rybactwa - konsultacje
Fundusze Europejskie dla Rybactwa - konsultacje

REKLAMA

REKLAMA

Trwają konsultacje społeczne projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 11, art. 30 oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2021 r. poz. 247, z późn. zm.), Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o rozpoczęciu czynności związanych z udziałem społeczeństwa w ramach opiniowania projektu prognozy oddziaływania na środowiska dla projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych. Program ten stanowi kontynuację Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” wdrażanego w latach 2014-2020. Główne cele stawiane przed programem są następujące:

 • realizacja wspólnej polityki rybołówstwa, unijnej polityki morskiej oraz międzynarodowych zobowiązań Unii w dziedzinie zarządzania oceanami,
 • promowanie zrównoważonego rybołówstwa i ochrony żywych zasobów morza,
 • zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dzięki dostawom produktów rybołówstwa i akwakultury,
 • przyczynianie się do rozwoju zrównoważonej niebieskiej gospodarki, oraz
 • zapewnienie zdrowego stanu, bezpieczeństwa i czystości mórz i oceanów, ochrony na nich, a także przyczynianie się do zrównoważonego zarządzania nimi.

Sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko projektowanego programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa zostało zlecone Morskiemu Instytutowi Rybackiemu PIB. Przedmiotem prognozy jest ocena i analiza potencjalnych oddziaływań na środowisko projektowanego programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa oraz ocena uwzględnienia w projekcie programu zagadnień ochrony środowiska.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do zapoznania się z projektem prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa oraz projektem programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa, które są dostępne:

 1. w wersji elektronicznej:
 1. projekt prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa  [pliki: 1, 2, 3 - do pobrania poniżej]
 2. projekt programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (wraz ze strategią rozwoju akwakultury) [pliki: 4 i 5 - do pobrania poniżej]

​​​​​​​2. wyłożone w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (pok. nr 216) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 - 16.00.

Uwagi i wnioski do projektów ww. dokumentów można składać w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia niniejszego komunikatu, tj. do dnia 30 listopada 2021 r. w następujący sposób:

 1. listownie na adres Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa;
 2. pisemnie bezpośrednio w miejscu udostępnienia dokumentów sprawy;
 3. ustnie do protokołu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w budynku przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (pokój nr 216, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 - 16.00);
 4. elektronicznie na adres e-mail: kancelaria@minrol.gov.pl oraz sekretariat.DR@minrol.gov.pl w tytule należy podać: „DR: konsultacja prognozy dla programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa”

z wykorzystaniem formularza. [plik 6 - do pobrania poniżej]

Zgłoszone uwagi i wnioski będą rozpatrywane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i przekazane do wykonawcy projektu prognozy oddziaływania na środowisko projektu programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

Uwagi i wnioski złożone po dniu 30 listopada 2021 r. będą pozostawione bez rozpatrzenia.

Materiały

REKLAMA

Do pobrania
1​_Projekt​_prognozy​_programu​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_2021-2027​_​_FEdR​_2021.pdf 4.08MB
Do pobrania
2​_Załącznik​_1​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_20211105​_(do​_prognozy).xls 0.15MB
Do pobrania
3​_Załącznik​_2​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_N2000​_20211105​_(do​_prognozy).xlsx 0.03MB
Do pobrania
4​_Projekt​_programu​_Fundusze​_Europejskie​_dla​_Rybactwa​_10.pdf 0.83MB
Do pobrania
5​_STRATEGIA​_ROZWOJU​_AKWAKULTURY​_Załącznik​_do​_programu​_10.pdf 1.66MB
Do pobrania
6​_Formularz​_zgłaszania​_uwag.xlsx 0.01MB

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA