REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Powstał zespół do spraw wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej

zespół wdrożenia krajowej sieci onkologicznej
zespół wdrożenia krajowej sieci onkologicznej

REKLAMA

REKLAMA

W Ministerstwie Zdrowia powołany został zespół do spraw wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej.

Zespół do spraw wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej - skład

Pracami gremium kieruje, jako przewodniczący, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, dr hab. n. med. Adam Maciejczyk. Jego zastępcą został dyrektor Departamentu Lecznictwa w Ministerstwie Zdrowia Michał Dzięgielewski.

REKLAMA

W składzie zespołu są także m.in. dyrektor Departamentu Wdrożeń Systemu e-Zdrowie w Centrum e-Zdrowia; dyrektor Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji; zastępca dyrektora i przedstawiciele Departamentu Lecznictwa w Ministerstwie Zdrowia; zastępca dyrektora Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Narodowym Funduszu Zdrowia; pełnomocnik i przedstawiciel dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu ds. Sieci Kompleksowej Opieki Onkologicznej.

Zespół do spraw wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej -  zadania

Do zadań zespołu należy m.in. opracowanie modelu finansowania świadczeń opieki onkologicznej realizowanych przez podmioty wykonujące działalność leczniczą, wskazanie mierników i wskaźników oceny jakości opieki onkologicznej oraz ustalenie harmonogramu ich wprowadzania do systemu informatycznego KSO, standaryzacja danych sprawozdawczych i rozliczeniowych dotyczących opieki onkologicznej w KSO, aktualizacja produktów rozliczeniowych dedykowanych szybkiej diagnostyce i terapii onkologicznej, określenie zasad rozliczania świadczeń opieki onkologicznej, opracowanie modelu przepływu informacji w ramach KSO, opracowanie zmian w zakresie pakietu onkologicznego, w tym zasad funkcjonowania karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, a także wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

Zespół musi skończyć prace do dnia 31 lipca 2023 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

Rada Krajowa KO zatwierdziła listy do Parlamentu Europejskiego. Sienkiewicz podał się do dymisji

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na czele list znajdują się znane postacie, w tym członkowie rządu.

Jak walczyć z przymrozkami? Gdzie? kiedy? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami? [prognoza pogody]

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi jabłoniami, gruszami, śliwami, borówką, porzeczkami?

Jaka jest liczba ludności w Polsce? Dane GUS

Liczba ludności w Polsce znów się zmniejszyła. Ile wynosi na koniec I kwartału 2024 r.? GUS podał dane. 

Różowe skrzyneczki w szkołach. MEN pracuje nad nowym projektem

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, że resort bierze pod uwagę kwestię dostępności w szkołach tzw. różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej. Przekazała, że w środę spotka się w tej sprawie z przedstawicielami samorządu.

REKLAMA

ZNP: gwałtowna zainteresowanie nauczycieli urlopami dla poratowania zdrowia. Emerytury stażowe bez tego urlopu

W ciągu ostatnich trzech lat o 40 proc. wzrosła liczba wniosków nauczycieli o urlopy dla poratowania zdrowia, a także liczba zwolnień lekarskich. Nie skorzystają z urlopu nauczyciele na wcześniejszych emeryturach.

Nowa lista lektur. Co proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej?

W projekcie MEN znalazły się m.in. lektury szkolne wydane w ostatnich latach. Jakie pozycje zniknęły z listy?

REKLAMA