reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Temat dnia > Najważniejsze daty i zmiany w roku szkolnym 2010/2011

Najważniejsze daty i zmiany w roku szkolnym 2010/2011

Kolejna grupa sześciolatków rozpoczynających naukę, kolejne roczniki uczące się zgodnie z nową podstawą programową nauczania oraz wprowadzenie drugiej tzw. karcianej godziny pracy dla nauczycieli - to najważniejsze nowości w roku szkolnym 2010/2011.

Jednocześnie nauczycieli obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. W czasie, gdy nauczyciele nie prowadzą lekcji, przygotowują się do nich, przygotowują klasówki i sprawdziany, później je sprawdzają, sprawdzają zeszyty uczniów, prowadzą koła naukowe i koła zainteresowań oraz zajęcia wyrównawcze, sporządzają dokumentację związaną z tokiem nauczania i ocenianiem uczniów, przygotowują uroczystości szkolne.

Czytaj także: Podwyżki dla nauczycieli - wrzesień 2010>>

Podwyżki dla nauczycieli

We wrześniu nauczyciele otrzymają jedyną w tym roku podwyżkę o 7 proc. (w latach poprzednich podwyżki były dwa razy w roku - na wiosnę i na jesieni); od września wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, w zależności od ich stopnia awansu zawodowego - wzrośnie od 133 zł do 182 zł brutto. Negocjacje między związkowcami a stroną rządową na temat podwyżek dla nauczycieli w 2011 r., rozpoczęte w lipcu, nadal się nie zakończyły. Na ostatnim sierpniowym spotkaniu strona rządowa podtrzymała propozycję, by podwyżka była tak, jak w tym roku, tylko jedna - o 7 proc. we wrześniu.

Kalendarium roku szkolnego 2010/2011

Rozpoczynający się 1 września nowy rok szkolny potrwa do 22 czerwca 2011 r.

Kalendarz roku szkolnego 2010/2011 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 2 stycznia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 21 do 26 kwietnia

Dwutygodniowe ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach:

- od 15 do 30 stycznia wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

- od 22 stycznia do 6 lutego - z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego,

- od 29 stycznia do 13 lutego - z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

- od 12 do 27 lutego - z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się 5 kwietnia, egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 12-14 kwietnia (12 kwietnia uczniowie będą rozwiązywać test z wiedzy humanistycznej, 13 kwietnia - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a 14 kwietnia - z języka obcego nowożytnego).

Dodatkowy termin sprawdzianu dla szóstoklasistów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie będą mogli przystąpić do niego w kwietniu, wyznaczono na 7 czerwca. Dodatkowy egzamin gimnazjalny odbędzie się 6-9 czerwca.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kawałko

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama