reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat dnia

Jak można zorganizować współpracę na rzecz bezpieczeństwa

Aktualizacja: 12.01.2010

Jak wygląda współpraca gmin z Policją? Jak gminy mogą poprawić bezpieczeństwo na swoim terenie? Jakie działania przynoszą najlepsze efekty? »

Bezpieczeństwo i porządek publiczny w gminie

Aktualizacja: 25.03.2010

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego jest jednym z zadań własnych gminy oraz powiatu. W celu jego realizacji gminy m.in. tworzą straże miejskie, finansują Policję, wspierają programy walki z przemocą, a także organizują pozaszkolne zajęcia dla dzieci i młodzieży. »

Jak samorządy mogą finansować potrzeby Policji

Aktualizacja: 12.01.2010

Finansowaniem jakich wydatków przez jednostki samorządu terytorialnego jest najczęściej zainteresowana Policja? W jakim celu został powołany Fundusz Wsparcia Policji? »

Bezterminowe prawa jazdy nie będą już wydawane

Aktualizacja: 12.01.2010

Prawo jazdy na motor i samochód osobowy ma być wydawane na 15 lat. Młody kierowca nie będzie mógł od razu jeździć szybkimi motorami. Zostaną wprowadzone nowe zasady szkolenia przyszłych kierowców. »

Jak kredyty z odroczonym terminem spłat wpływają na finanse samorządów

Aktualizacja: 12.01.2010

Obecnie zarządy gmin mają możliwość zaciągania kredytów z odroczonym terminem spłaty. Rekordziści odraczają spłatę nawet do 2030 roku, co powoduje brak możliwości skontrolowania tak zaciągniętych kredytów. Kredyty takie obciążają również kolejne zarządy gmin. W jaki sposób przeciwdziałać takim zjawiskom? »

Kiedy zamiast wójta gminą zarządza komisarz

Aktualizacja: 12.01.2010

Tymczasowo aresztowany pracownik samorządowy w odróżnieniu od wójta czy radnego po upływie trzech miesięcy traci pracę. Do czasu wyborów nowego wójta gminą zarządza osoba wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów. »

Czynności sprawdzające w audycie wewnętrznym

Aktualizacja: 12.01.2010

Czynności sprawdzające przeprowadzane przez audytora wewnętrznego w jednostce sektora finansów publicznych mają zapewnić właściwą realizację rekomendacji.   »

Brak dowodu to nie problem

Aktualizacja: 12.01.2010

Z nieważnym dowodem osobistym podatnik nie odbierze listu poleconego z urzędu skarbowego. Aby uniknąć kłopotów, najlepiej ustanowić pełnomocnika lub sporządzić pełnomocnictwo pocztowe.   »

W jaki sposób samorządy zlecają wykonanie zadań

Aktualizacja: 12.01.2010

Bez stosowania przepisów ustawy można udzielić zamówienia własnemu zakładowi budżetowemu oraz spółce prawa handlowego powołanej w całości przez jednostkę. W takim przypadku nie mamy do czynienia z zamówieniem publicznym. »

Unijne dotacje dla sektora ochrony zdrowia

Aktualizacja: 12.01.2010

Dotacje na inwestycje związane z ochroną zdrowia można pozyskać w programie Infrastruktura i Środowisko oraz w regionalnych programach operacyjnych. »

Z jakich funduszy można dofinansować gospodarkę odpadami

Aktualizacja: 12.01.2010

Jakie przedsięwzięcia związane ze środowiskiem będą wspierane z funduszy unijnych? Jakie działania związane z gospodarką odpadami będą wspierane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z regionalnych programów operacyjnych? »

Czystość i porządek w gminie oraz gospodarka odpadami

Aktualizacja: 25.03.2010

Rada gminy określa niższe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych, jeżeli odpady te są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Nadal zbyt wiele jednostek samorządowych nie ma planów gospodarki odpadami.  »

Minister zdrowia będzie patrzył firmom farmaceutycznym na ręce

Aktualizacja: 12.01.2010

Ministerstwo Zdrowia zamierza ograniczyć lobbing firm farmaceutycznych wśród urzędników. Powstaje rejestr korzyści obowiązkowy dla wszystkich, którzy mają wpływ na refundację leków.   »

Interpretację prawa Unii sądy otrzymają faksem

Aktualizacja: 12.01.2010

Na interpretację prawa Unii Europejskiej przez Trybunał w Luksemburgu polskie sądy czekają nawet dwa lata. Od marca odpowiedzi na zadane pytania prawne sądy krajowe mogą otrzymać faksem lub e-mailem.   »

Zostało już niewiele czasu, by uzyskać prawo do e-rozliczeń

Aktualizacja: 12.01.2010

Od 1 kwietnia osoby fizyczne będą mogły rozliczyć PIT elektronicznie. Aby przesłać e-deklarację, potrzebne jest zaświadczenie ZAS-E i e-podpis. Procedura wystawienia zaświadczenia może trwać do 30 dni. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama