reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Białystok: Ankieta dla organizacji pozarządowych nt. budynku dla nich

Aktualizacja: 20.08.2012

Białostockie organizacje pozarządowe mogą w ankiecie przedstawić swoje pomysły na zagospodarowanie budynku, który ma być przeznaczony na ich potrzeby. Dane potrzebne są do dyskusji z władzami Białegostoku, które chcą część obiektu zająć na potrzeby magistratu. »

Chorzów bezpłatnie oznakuje psy

Aktualizacja: 20.08.2012

Akcję bezpłatnego znakowania psów - poprzez wszczepianie im pod skórę tzw. czipów, czyli niewielkich mikroprocesorów z numerem identyfikacyjnym - rozpoczął samorząd Chorzowa. »

Ponad 8 mln zł z UE na odnowienie zabytkowego centrum Sanoka

Aktualizacja: 20.08.2012

Ponad 8 mln zł ze środków unijnych zostanie przeznaczonych na odnowienie w Sanoku (Podkarpackie) placu św. Michała wraz z przyległymi do niego ulicami - poinformowała rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek. »

Wkrótce przejazd obwodnicą Zambrowa na drodze S8

Aktualizacja: 18.08.2012

Na przełomie sierpnia i września kierowcy będą już mogli jechać w Podlaskiem obwodnicą Zambrowa i Wiśniewa na drodze S8 z Białegostoku do Warszawy. Będzie to pierwszy gotowy fragment drogi ekspresowej w regionie. »

W Radomiu trwa budowa południowej obwodnicy miasta

Aktualizacja: 18.08.2012

W Radomiu, drugim pod względem wielkości mieście na Mazowszu, od czterech miesięcy trwa budowa południowej obwodnicy miasta. Nowa trasa ma być gotowa do końca 2014 roku. Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa drogi S-7 i S-12 w regionie radomskim. »

Dolnośląskie: Część gmin krytykuje nowe zasady gospodarki odpadami

Aktualizacja: 13.08.2012

Część dolnośląskich gmin obawia się upadku swoich spółek komunalnych w związku z nowymi regulacjami tzw. ustawy śmieciowej. Nowej ustawy nie krytykują gminy, w których odbiorem śmieci zajmują się firmy prywatne. »

Łódź: 6 mln zł darowizny na budowę Centrum Dialogu

Aktualizacja: 18.08.2012

W piątek w łódzkim magistracie podpisano aneks do umowy darowizny 6 mln zł, które będą przeznaczone na budowę gmachu Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Parku Ocalałych. Pieniądze na ten cel przekaże Mordechaj Zisser. »

Warmińsko-Mazurskie: Wojewoda wystąpił o kredyty klęskowe dla rolników

Aktualizacja: 14.08.2012

Wojewoda warmińsko-mazurski wystąpił do ministerstwa rolnictwa o uruchomienie preferencyjnej linii kredytowej dla rolników z gminy Bisztynek, poszkodowanych przez gradobicie - poinformował Urząd Wojewódzki w Olsztynie. »

Wielkopolska: Część samorządów narzeka na nową "ustawę śmieciową"

Aktualizacja: 13.08.2012

Tzw. ustawa śmieciowa została wprowadzona zbyt późno i jest za mało czasu na jej sensowne wprowadzenie - wskazują niektórzy wielkopolscy samorządowcy. W wielkopolskich gminach odbiorem śmieci zajmują się w większości o prywatne firmy. »

Olsztyn: W sierpniu rozpocznie się budowa sieci tramwajowej

Aktualizacja: 14.08.2012

Pod koniec sierpnia ma się rozpocząć budowa pierwszego odcinka sieci tramwajowej w Olsztynie. Tramwaje woziły pasażerów w Olsztynie do 1965 roku, teraz miasto za pieniądze unijne chce przywrócić ten środek transportu. »

Kujawsko-Pomorskie: Nowy system odbioru śmieci - zadowolenie i obawy

Aktualizacja: 13.08.2012

Obowiązkowe przetargi na odbieranie odpadów od właścicieli nieruchomości - według władz Bydgoszczy - będą sprzyjać konkurencji i są szansą na obniżenie cen. Z kolei władze Inowrocławia kwestionują taki wymóg i obawiają się zagrożenia dla swojej firmy komunalnej. »

Prezydent podpisał nowelę w sprawie Systemu Informacji Oświatowej

Aktualizacja: 14.08.2012

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o nowym Systemie Informacji Oświatowej. Zakłada ona zwiększenie anonimowości danych w SIO dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom przez szkoły i poradnie. »

Nowe zasady pomocy publicznej w gospodarce odpadami komunalnymi

Aktualizacja: 14.08.2012

Od 27 lipca 2012 roku obowiązują już nowe wytyczne Ministra Rozwoju Regionalnego dotyczące reguł dofinansowania z programów operacyjnych podmiotów realizujących obowiązek świadczenia usług publicznych w ramach zadań własnych jst (gospodarka odpadami komunalnymi) . Uwzględniają one Decyzję KE 2012/21/UE oraz nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. »

Śląski samorząd czeka na wnioski od klientów Mati World Holidays

Aktualizacja: 13.08.2012

Ruszyła procedura, w ramach której klienci niewypłacalnego biura podróży Mati World Holidays z Chorzowa będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy. Wnioski w tej sprawie przyjmuje samorząd woj. śląskiego. »

Pomorskie: Samorządowcy obawiają się wzrostu opłat za odpady

Aktualizacja: 13.08.2012

Samorządowcy woj. pomorskiego obawiają się wzrostu opłat za wywóz odpadów po 1 lipca 2013 roku, kiedy wprowadzone zostaną w życie nowe rozwiązania tzw. ustawy śmieciowej, czyli znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama