reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Lublin: ruszył serwis "NaprawmyTo.pl"

Aktualizacja: 17.09.2012

Portal NaprawmyTo.pl przeznaczony do zgłaszania różnych usterek i awarii - np. dziur w jezdni, uszkodzonych latarni, dzikich wysypisk śmieci - uruchomiono w Lublinie. Ma służyć lepszemu zarządzaniu miastem i sprawnej komunikacji mieszkańców z urzędem. »

Samorządy porozumiały się ws. połączeń kolejowych na styku województw

Aktualizacja: 17.09.2012

Samorząd woj. śląskiego porozumiał się z władzami ościennych regionów w sprawie lokalnych połączeń kolejowych na styku województw. Pasażerowie nie będą musieli przesiadać się na granicy regionów, nie muszą też martwić się o bilety innego przewoźnika. »

W Kujawsko-Pomorskiem powstaną nowoczesne targowiska

Aktualizacja: 17.09.2012

Dwanaście nowoczesnych targowisk powstanie w regionie kujawsko-pomorskim dzięki wsparciu funduszy unijnych. Władze regionu liczą, że pomoże to drobnym producentom w sprzedaży regionalnych produktów bez pośredników. »

Dzięki pomocy z UE w Gdyni powstanie Muzeum Emigracji

Aktualizacja: 17.09.2012

Muzeum Emigracji, jedyna tego typu placówka w kraju i jedna z kilku na świecie, za dwa lata powstanie na terenie portu w Gdyni. Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 50 mln zł, z czego prawie 24 mln zł stanowi wsparcie z programu UE Jessica. »

Warszawa: 30 września zakończenie modernizacji oczyszczalni "Czajka"

Aktualizacja: 17.09.2012

30 września ma zakończyć się rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Obecnie fazowo włączany jest rozruch oczyszczalni - ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy już do niej płyną - informuje MPWiK. »

Polscy samorządowcy w elektrowni jądrowej Olkiluoto

Aktualizacja: 14.09.2012

Efekty budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej są jednoznacznie pozytywne dla regionu, w którym się ona znajduje - przekonywali przedstawiciele fińskich władz i organizacji grupę mieszkańców terenów Polski, gdzie taka siłownia miałaby powstać. »

Powstanie nowy wiadukt dla linii kolejowej Bydgoszcz-Inowrocław

Aktualizacja: 14.09.2012

Po kilkunastu latach sporów władze Bydgoszczy doszły do porozumienia w sprawie budowy nowego wiaduktu na tranzytowej linii kolejowej Bydgoszcz-Inowrocław. Budowa nowej konstrukcji jest niezbędna, gdyż stary wiadukt grozi zawaleniem. »

Kraków: Wracają nocne tramwaje

Aktualizacja: 13.09.2012

Po 26 latach przerwy po Krakowie znów będą kursować regularnie nocne tramwaje. Ich linie połączą Bronowice Małe z Nową Hutą oraz Bieżanów Nowy z Krowodrzą Górką. »

Śląskie: 15 proc. sześciolatków w szkołach

Aktualizacja: 13.09.2012

15 proc. sześciolatków rozpoczęło na początku września naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego - poinformowało w czwartek PAP Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, które podsumowało ankiety wypełnione przez wszystkich dyrektorów szkół. »

Związek Miast Polskich zaprasza na konferencję

Aktualizacja: 13.09.2012

Zapraszamy na organizowaną przez Związek Miast Polskich konferencję informacyjną na temat projektu predefiniowanego „Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego”, która odbędzie się 17 września 2012 roku w Warszawie (Centrum Zielna, budynek Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Zielna 37, Sala Warszawa, V p.). »

Od października po 300 zł podwyżki m.in. dla pograniczników, strażaków, BOR

Aktualizacja: 12.09.2012

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej otrzymają od 1 października br. po 300 zł brutto podwyżki - poinformowało MSW. Rozporządzenia w tym zakresie są już konsultowane międzyresortowo. »

Ruda Śląska: Konsultacje społeczne w sprawie zasad odbioru śmieci

Aktualizacja: 12.09.2012

W Rudzie Śląskiej rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące nowych zasad odbioru śmieci. Władze miasta chcą m.in. w specjalnej ankiecie zapytać mieszkańców, w jaki sposób samorząd ma ustalić opłatę za wywóz odpadów. »

Kielce wprowadzą system elektronicznej karty miejskiej

Aktualizacja: 12.09.2012

5 mln złotych będzie kosztowało wdrożenie przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach systemu elektronicznej karty miejskiej. Zastąpi on tradycyjne bilety miesięczne w 2013 r. »

Warszawskie inwestycje z unijnym dofinansowaniem

Aktualizacja: 12.09.2012

SKM w Warszawie, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie i Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" - to najwięksi beneficjenci Centrum Unijnych Projektów Transportowych. »

Śląskie: Zarząd województwa podpisał umowę z Kolejami Śląskimi

Aktualizacja: 11.09.2012

Zarząd woj. śląskiego podpisał trzyletnią umowę z Kolejami Śląskimi na realizację kolejowego transportu publicznego w regionie - podały służby prasowe urzędu marszałkowskiego i przedstawiciele spółki, która zastąpi na Śląsku Przewozy Regionalne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Kijaczko

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama