reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Poznań: Mieszkańcy mogą proponować wydatki budżetu miasta

Aktualizacja: 10.08.2012

Od piątku każdy mieszkaniec Poznania może zgłosić swój pomysł na zagospodarowanie 10 mln zł. Najlepsze propozycje zostaną poddane pod głosowanie, a zwycięskie zostaną wpisane do budżetu miasta na rok 2013. »

Stolica: Ratusz przygotowuje założenia do ustawy reprywatyzacyjnej

Aktualizacja: 10.08.2012

W Warszawie toczy się ok. ośmiu tysięcy postępowań związanych z tzw. dekretem Bieruta. Miasto w najbliższych latach może mieć problem z wypłatą odszkodowań; stołeczny ratusz przygotowuje założenia do ustawy reprywatyzacyjnej. »

Śląskie: Marszałek chce zmian w prawie o usługach turystycznych

Aktualizacja: 10.08.2012

Urzędy marszałkowskie powinny mieć prawo wglądu w dokumentację finansową biur podróży i możliwość zgłaszania wniosków o upadłość tych firm - uważa marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz. »

SMS mógł ostrzec zniszczone gminy

Aktualizacja: 10.08.2012

Mieszkańcy Klucz i Wolbromia mogli dostać ostrzeżenie o burzach, ale nie chcieli. Kraków też nie chce - donosi "Dziennik Polski". »

Podkarpackie: Ponad 310 tys. zł dla Tarnobrzega i Krosna na utworzenie żłobków

Aktualizacja: 09.08.2012

Ponad 310 tys. zł otrzymają samorządy Tarnobrzega i Krosna (Podkarpackie) na utworzenie żłobków w ramach drugiej tury rządowego programu "Maluch 2012". W tych miastach powstanie 65 nowych miejsc w żłobkach dla dzieci do 3. roku życia. »

Dzięki innowacjom Śląskie chce być liderem w wybranych dziedzinach

Aktualizacja: 09.08.2012

Samorząd woj. śląskiego, we współpracy ze środowiskami biznesu i nauki, rozpoczął prace nad Regionalną Strategią Innowacji do 2020 r. Ma ona wskazać dziedziny, w których region może stać się europejskim liderem - pod względem technologii, produktów czy badań. »

Opole: Miejsca pracy i sporty motorowe wśród priorytetów aglomeracji

Aktualizacja: 09.08.2012

Gospodarka i tworzenie miejsc pracy, turystyka i promocja, gospodarka odpadami, ochrona przeciwpowodziowa i sporty motorowe - to zagadnienia, którymi na początek zajmie się powołana pod koniec czerwca przez 21 samorządów aglomeracja opolska. »

Prezydent podpisał nowelę ustawy o dowodach osobistych

Aktualizacja: 09.08.2012

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Umożliwia ona rejestrację danych o zmianie obywatelstwa w zbiorze PESEL oraz unieważnianie z urzędu dowodów osobistych osób, które utraciły polskie obywatelstwo. »

Podlaskie: 70 mln zł z UE na ochronę środowiska na wsi

Aktualizacja: 08.08.2012

70 mln zł z UE na przydomowe oczyszczalnie ścieków, kanalizację, wodociągi czy gospodarkę odpadami dostaną 52 projekty w Podlaskiem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Projekty do dofinansowania wybrał zarząd województwa podlaskiego. »

Wielkopolska: Samorząd otrzymał pierwszy nowoczesny pociąg

Aktualizacja: 08.08.2012

Pierwszy z 22 zakupionych pociągów odebrał w środę samorząd Województwa Wielkopolskiego. W 2012 roku Wielkopolska otrzyma osiem pociągów, które będą obsługiwały linie Kutno - Poznań - Zbąszynek. »

Podlaskie: Brak chętnych w konkursie dot. ubezpieczeń wzajemnych

Aktualizacja: 08.08.2012

Nikt nie zgłosił się do konkursu na opracowanie dokumentacji towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, które chcą powołać władze woj. podlaskiego i 30 placówek służby zdrowia - poinformował rzecznik marszałka województwa Jan Kwasowski. »

Samorządy obciążone drogami

Aktualizacja: 08.08.2012

Władza chwali się otwieraniem nowych odcinków dróg i autostrad, kierowcy z zadowoleniem z nich korzystają, ale tego entuzjazmu nie podzielają samorządy, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Lekarz medycyny pracy zadecyduje o nauczycielskim urlopie

Aktualizacja: 08.08.2012

O przyznawaniu nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia decydować będzie, nie jak dotąd lekarz rodzinny, tylko lekarz medycyny pracy - taką propozycję przedstawiło we wtorek MEN. Przedstawiciele związków zawodowych i samorządowcy zgodzili się na taką zmianę. »

Dolnośląskie: 17 gmin skorzysta z usług sortowni śmieci w Lubawce

Aktualizacja: 07.08.2012

17 dolnośląskich gmin z terenu Sudetów Wschodnich będzie korzystać z usług nowoczesnej sortowni śmieci, która powstaje w Lubawce. Zakończenie inwestycji o wartości 30 mln zł planowane jest na listopad. »

RP chce karać urzędy za zwłokę przy wydawaniu decyzji

Aktualizacja: 07.08.2012

Ruch Palikota chce, by urzędy płaciły 500 zł kary za każdy dzień zwłoki przy wydaniu decyzji administracyjnej. Klub RP złożył w Sejmie projekt nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego w tej sprawie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

NGL Legal (NGL Wiater sp.k)

Nowoczesne doradztwo prawno-podatkowe dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama