| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Lubuskie: Burmistrz Szprotawy zerwał umowę z wykonawcą największej inwestycji w gminie

Aktualizacja: 11.07.2012

Burmistrz Szprotawy (Lubuskie) Józef Rubacha zerwał umowę z wykonawcą największej inwestycji w gminie. Obejmuje ona przebudowę oczyszczalni ścieków, rozbudowę stacji uzdatniania wody i budowę sieci kanalizacji sanitarnej. »

Warmińsko-Mazurskie: Za unijne środki odnowiono starówkę w Barczewie

Aktualizacja: 11.07.2012

W Barczewie k. Olsztyna uroczyście otwarto zrewitalizowaną za ponad 8 mln zł wschodnią część Starego Miasta. Turystyczną atrakcją mają być jedyne w regionie, stałe odkrywki archeologiczne z wystawionymi pod szkłem eksponatami z wykopalisk. »

Śląskie: Częstochowa ma program dofinansowania zabiegów in vitro

Aktualizacja: 11.07.2012

Program dofinansowania do leczenia metodą in vitro bezpłodności mieszkańców Częstochowy przedstawiono we wtorek w tamtejszym urzędzie miasta. Program w sierpniu zostanie poddany - w formie uchwały - pod głosowanie radnych. »

Toruń: Za rok zakończy się rewitalizacja Parku Miejskiego

Aktualizacja: 11.07.2012

Za rok zakończy się rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Inwestycja kosztować będzie prawie 4,6 mln zł, z czego przeszło 2,2 mln zł pochodzić będzie z funduszy regionalnego programu operacyjnego. »

Pomorskie: Komisarz wyborczy zaskarży wyrok WSA ws. referendum w Słupsku

Aktualizacja: 10.07.2012

Komisarz wyborczy w Słupsku wniesie skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Wyrok uchylił decyzję komisarza dot. odmowy przeprowadzenia referendum ws. odwołania prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego (SLD). »

Stolica: Wypożyczalnia rowerów w sierpniu także w Wilanowie

Aktualizacja: 10.07.2012

System wypożyczalni rowerów Veturilo obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej dzielnic. W sierpniu dwuślady będzie można wypożyczyć także w Wilanowie - zakłada porozumienie podpisane w tej sprawie przez ZTM i burmistrza dzielnicy. »

Mazowieckie: Rozpoczyna się budowa nowej siedziby Sanepidu w Radomiu

Aktualizacja: 10.07.2012

Nowy budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie wybudowany w Radomiu. Prace mają rozpocząć się w środę. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w 2014 roku. Koszt budowy i wyposażenia obiektu szacuje się na ok. 25 mln zł. »

Lubuskie: Lotnisko w Babimoście chce współpracować z niemieckim BBI

Aktualizacja: 10.07.2012

Port lotniczy Zielona Góra w Babimoście chce współpracować z lotniskiem Berlin Brandenburg International (BBI) w zakresie połączeń nocnych - poinformowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. »

Warmińsko-Mazurskie: W Giżycku powstanie lądowisko dla śmigłowców

Aktualizacja: 10.07.2012

Starostwo Powiatowe w Giżycku podpisało umowę z wykonawcą na budowę przy tamtejszym szpitalu lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na Mazurach. »

UE finansuje rewitalizację obiektów w kilku warszawskich dzielnicach

Aktualizacja: 09.07.2012

Prawie 19 mln złotych otrzymała Warszawa na rewitalizację stołecznych zabytków, ulic i gmachów. Wyremontowano mury obronne Starego Miasta, odnowiono ulicę Białostocką na Pradze, trwa przebudowa Teatru Ochoty wraz z otaczającym go zieleńcem. »

Dolnośląskie: Ponad 770 wniosków o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

Aktualizacja: 09.07.2012

Ponad 770 wniosków o przyznanie zapomóg na łączną kwotę blisko 4,4 mln zł, dla rodzin dotkniętych ubiegło tygodniowymi nawałnicami wpłynęło do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pierwsze pieniądze mają trafić do poszkodowanych w najbliższych dniach. »

Katowice: Powstają laboratoria do badań nad energooszczędnością i OZE

Aktualizacja: 09.07.2012

Specjalistyczne laboratoria, m.in. do testowania kolektorów i systemów słonecznych oraz do testów w zakresie zarządzania rozproszonymi źródłami energii i jej efektywnego użytkowania powstają w Katowicach. Posłużą do badań i edukacji w tej dziedzinie. »

Stolica: W wakacje - bez remontów mostów

Aktualizacja: 09.07.2012

Remont wiaduktów, frezowanie, poszerzanie ulic - m.in. takie prace odbędą się w okresie wakacyjnym w Warszawie. Zapowiadany remont mostu Łazienkowkiego został odłożony, z kolei prace na moście Grota-Roweckiego ruszą prawdopodobnie dopiero jesienią. »

Warszawa: Nawigacyjny rajd rowerowy "Śródmieście historyczne"

Aktualizacja: 09.07.2012

Poznanie historycznych rejonów stołecznego Śródmieścia oraz zadania związane m.in. z życiem i twórczością znanych warszawiaków, stołecznymi neonami i specyfiką warszawskich ulic to atrakcje lipcowego nawigacyjnego rajdu rowerowego "Śródmieście historyczne". »

Budowa ul. Słowackiego w Gdańsku ma być zakończona w terminie

Aktualizacja: 09.07.2012

Pomimo wstrzymania ma miesiąc prac, budowa ulicy Słowackiego w Gdańsku powinna zostać zakończona w terminie. Gdańskie Inwestycje Komunalne poinformowały, że ukończenie prac w listopadzie br. będzie możliwe dzięki zmianie lidera konsorcjum realizującego inwestycję »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »