| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Częstochowa: radni za włączeniem 25 ha do Wałbrzyskiej SSE

Aktualizacja: 04.07.2012

Częstochowscy radni zgodzili się, by 25-hektarowy teren w dzielnicy Dźbów został włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowało biuro prasowe częstochowskiego magistratu. »

Warszawa: tramwaje na moście Skłodowskiej-Curie w przyszłym roku

Aktualizacja: 04.07.2012

Tramwaje przejadą mostem Skłodowskiej-Curie być może na początku przyszłego roku. Na razie na moście układane jest torowisko oraz sieć trakcyjna. Budowy części tramwajowej nie zakończono w terminie, który minął 30 czerwca. »

Podkarpackie: 14,5 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Aktualizacja: 04.07.2012

14,5 mln zł otrzymały samorządy z Podkarpacia na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy na ten cel wręczyła w środę przedstawicielom 21 powiatów wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. »

Rząd za większą anonimowością danych w Systemie Informacji Oświatowej

Aktualizacja: 04.07.2012

Zwiększenie poziomu anonimowości danych gromadzonych w Systemie Informacji Oświatowej (SIO), dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferowanej przez szkoły i poradnie, zakłada projekt nowelizacji ustawy o nowym SIO. We wtorek przyjął go rząd. »

Pieniądze z tzw. funduszu szwajcarskiego - rozdysponowane

Aktualizacja: 04.07.2012

Rozdysponowano już wszystkie pieniądze przyznane Polsce z tzw. funduszu szwajcarskiego. Jak poinformował we wtorek resort rozwoju regionalnego, podpisano łącznie 58 umów na kwotę 464,57 mln franków szwajcarskich. Realizacja inwestycji potrwa do 2017 r. »

Premier: w październiku nowe otwarcie w pracach rządu

Aktualizacja: 04.07.2012

Najprawdopodobniej w październiku, kiedy zrealizowane zostaną główne cele expose, zostanie przedstawiony plan zadań na dalszą część kadencji - powiedział premier Donald Tusk w wywiadzie dla "Polityki". Zapowiedział też ratyfikację konwencji o zwalczaniu przemocy wobec kobiet. »

Katowice: bez pierwszej nagrody w konkursie na zagospodarowanie Rynku

Aktualizacja: 03.07.2012

Bez przyznania pierwszej nagrody zakończył się konkurs architektoniczny na zagospodarowanie przestrzeni katowickiego Rynku - poinformował podczas konferencji prasowej w Katowicach przewodniczący konkursowego jury i architekt miejski Michał Buszek. »

Rozpoczęła się budowa mostu na Koszarawie w Żywcu

Aktualizacja: 03.07.2012

Nowy most powstanie jeszcze w tym roku na rzece Koszarawie w Żywcu (Śląskie). Zastąpi przeprawę zniszczoną dwa lata temu przez powódź. Jego koszt sięgnie 8 mln zł - poinformowało żywieckie starostwo, które współfinansuje budowę. »

Obrady Konwentu Marszałków Województw RP

Aktualizacja: 03.07.2012

Sytuacja regionalnych oddziałów TVP oraz problem odszkodowań za zniszczenia powstałe przy budowie autostrad - m.in. te tematy dominować mają podczas Konwentu Marszałków Województw RP, który w środę rozpocznie się w Sieniawie na Podkarpaciu. »

MF udostępni samorządom bazy danych istotne do sprawozdań budżetowych

Aktualizacja: 03.07.2012

Ministerstwo Finansów będzie udostępniało jednostkom samorządu terytorialnego bazy danych potrzebne do przygotowania miesięcznych sprawozdań budżetowych - poinformowało biuro prasowe resortu finansów. »

Dotacje pójdą z dymem

Aktualizacja: 03.07.2012

Lawina odwołań, brak decyzji środowiskowej, a nawet unieważnienie przetargu. Z takimi problemami borykają się projekty spalarni warte miliardy złotych - alarmuje "Puls Biznesu". »

Opole i Kędzierzyn-Koźle zabezpieczone przed dużą powodzią

Aktualizacja: 02.07.2012

15 lat po powodzi tysiąclecia Opole i Kędzierzyn-Koźle są zabezpieczone przed falą porównywalną z tą z 1997 r. - zapewniają władze miasta i wojewoda. Zdaniem wojewody opolskiego na pełne zabezpieczenie przeciwpowodziowe regionu trzeba jeszcze ok. 1,5 mld zł. »

Oddano do użytku obwodnicę Murowanej Gośliny

Aktualizacja: 02.07.2012

Liczącą dziewięć kilometrów obwodnicę podpoznańskiej Murowanej Gośliny (wielkopolskie), oddano do użytku. Droga kosztowała 90,5 miliona złotych. Dzięki obwodnicy kierowcy nie będą musieli stać w korkach, które tworzyły się w centrum tego miasta. »

Konkurs dla samorządów na najciekawszą inwestycję współfinansowaną z UE

Aktualizacja: 02.07.2012

Zapraszamy gminy i powiaty do udziału w bezpłatnym konkursie "Samorządowe Notowania Europejskie". Czekamy na opisy inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich realizowanych przez samorządy. »

15 lat po dużej powodzi Wrocław wciąż nie jest bezpieczny

Aktualizacja: 02.07.2012

Piętnaście lat po powodzi tysiąclecia, która przeszła przez Wrocław i Dolny Śląsk w 1997 r., miasto i region wciąż nie są bezpieczne. Dzisiaj również miasto nie byłoby w stanie poradzić sobie z tak dużą falą powodziową - uważa rzecznik prasowy Urzędu Miasta. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »