reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Małopolskie: Nowa trasa turystyczna w Kopalni Soli Wieliczka

Aktualizacja: 01.08.2012

Turyści od środy mogą zwiedzać nową trasę turystyczną w zabytkowej Kopalni Soli Wieliczka - "Trasę Górniczą". Biegnie ona historycznymi wyrobiskami ukazującymi sposoby eksploatacji soli przez kolejne stulecia. »

Jaworzno: Kampania na rzecz przyłączania posesji do kanalizacji

Aktualizacja: 01.08.2012

Władze Jaworzna (Śląskie) namawiają właścicieli posesji, gdzie nieczystości trafiają do szamb, by - tam gdzie jest to możliwe - przyłączyli swe nieruchomości do miejskiej kanalizacji. Wyliczono, że może to być prawie trzykrotnie tańsze niż utrzymanie szamba. »

Kanadyjczycy wystąpili o pozwolenie na budowę szpitala w Żywcu

Aktualizacja: 01.08.2012

Kanadyjska firma InterHealth wystąpiła do starostwa w Żywcu o wydanie pozwolenia na budowę nowego szpitala w tym mieście - podał powiat żywiecki. Placówka będzie pierwszym w Polsce obiektem medycznym, zrealizowanym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. »

Śląskie: Internauci mogą głosować na najlepszą przestrzeń publiczną

Aktualizacja: 01.08.2012

Od środy można uczestniczyć w internetowym głosowaniu na najpopularniejszą inwestycję w ramach dorocznego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w woj. śląskim. »

"Katowice dla odmiany" nowym hasłem promocyjnym Katowic

Aktualizacja: 01.08.2012

W najbliższych latach stolica woj. śląskiego będzie promować się hasłem "Katowice dla odmiany". Slogan wybrali mieszkańcy miasta, uczestniczący w internetowej ankiecie. Hasło to element nowej strategii promocji Katowic, podkreślającej zachodzące tu przemiany. »

Podkarpackie: Warsztaty z poszukiwania pracy

Aktualizacja: 31.07.2012

Gdzie i w jaki sposób szukać pracy, jak przygotować niezbędne dokumenty i jak się zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej - odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas warsztatów poszukiwania pracy, które odbędą się w sierpniu na Podkarpaciu. »

Warmińsko-Mazurskie: Powstanie ponad 420 km trasy rowerowej

Aktualizacja: 31.07.2012

Ponad 420 km oznakowanej trasy rowerowej powstanie w ciągu trzech lat w woj. warmińsko-mazurskim. W poniedziałek Urząd Marszałkowski w Olsztynie podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. »

Lubelskie: Od 2013 roku większe kontrakty na chmiel

Aktualizacja: 31.07.2012

Spółka Powiśle z Kępy Choteckiej (Lubelskie) - największy polski dostawca granulatów chmielowych dla browarów - w 2013 roku zwiększy produkcję i kupi od rolników 40 proc. więcej chmielu niż w tym roku. W przyszłym roku wzrosną też ceny chmielu. »

Koszalin: Ponad 70 mln zł na projekt przeciwpowodziowy

Aktualizacja: 31.07.2012

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (ZZMiUW) zwiększył zakres projektu przeciwpowodziowego, który będzie realizowany w Koszalinie i okolicach miasta. W efekcie wartość projektu wzrosła do ponad 70 mln zł. »

Warmińsko-Mazurskie: Powstanie monitoring przejść dla zwierząt

Aktualizacja: 31.07.2012

Przeznaczone dla dzikich zwierząt przejścia nad ruchliwymi drogami w woj. warmińsko-mazurskim zostaną wyposażone w kamery monitoringu. Według leśników pozwoli to ocenić, czy tzw. zielone mosty nie są wykorzystywane przez kłusowników do zastawiania sideł. »

Świnoujście: W sierpniu kopuła przykryje drugi zbiornik w gazoporcie

Aktualizacja: 31.07.2012

Na początku sierpnia stalowa kopuła przykryje drugi zbiornik na gaz w budowanym obecnie świnoujskim gazoporcie. Podobnie jak w przypadku pierwszego zbiornika, zastosowana zostanie nowotarska metoda podnoszenia konstrukcji na poduszce powietrznej. »

Rzeszów: Ponad 411 mln zł na usprawnienie komunikacji miejskiej

Aktualizacja: 31.07.2012

Zakup 80 nowoczesnych autobusów oraz przebudowę 11 skrzyżowań w Rzeszowie zakłada m.in. projekt usprawnienia miejskiej komunikacji. Inwestycje warte są ponad 411 mln zł, z czego ponad 311 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej. »

Komisja edukacji o łamaniu i naginaniu prawa przez samorządy

Aktualizacja: 27.07.2012

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży wystosowała dezyderat do premiera, w którym zwraca uwagę na łamanie lub omijanie prawa przez samorządy, jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół. Apeluje w nim zwrócenie uwagi przez wojewodów na ten problem. »

Warmińsko-mazurskie: 4,8 mln zł kosztowała przebudowa mariny w Nowej Pasłęce

Aktualizacja: 30.07.2012

4,8 mln zł kosztowała przebudowa portu żeglarskiego w Nowej Pasłęce (Warmińsko-mazurskie). Nowa marina, która została w sobotę oddana do użytku, mieści 22 jachty. »

Gdańsk: Demonstracja przeciwników elektrowni atomowej

Aktualizacja: 30.07.2012

Około 200 osób wzięło udział w niedzielę w Gdańsku w demonstracji przeciwników elektrowni atomowej. Manifestacja zakończyła tygodniowy obóz antyatomowy, który odbywał się przez ostatni tydzień w Lubiatowie (Pomorskie). »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kajetan Kubicz

Adwokat i Senior Associate Kancelarii LTCA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama