reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Samorządowcy zbierają podpisy. Chcą "odzyskać" 8 mld zł

Aktualizacja: 23.07.2012

Do 5 października samorządowcy mają czas, by zebrać 100 tysięcy podpisów pod własnym projektem ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Jak podkreślają, chcą powrotu do systemu obowiązującego do 2006 roku. Przez obecne przepisy, które obcinają dochody samorządów i nakładają na nie nowe obowiązki, w lokalnych kasach brakuje rocznie kilka miliardów złotych, co hamuje inwestycje i zwiększa ich zadłużenie. »

Nie obowiązuje już jeden z przepisów ustawy o ogródkach działkowych

Aktualizacja: 24.07.2012

21 stycznia 2014 r. stracą moc przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Wyjątkiem jest jeden przepis, który przestał obowiązywać już w piątek 20 lipca. »

Toruń: jesienią ruszy program ulg dla rodzin wielodzietnych

Aktualizacja: 23.07.2012

Program Promocji Dużej Rodziny "Jesteśmy Razem" - przewidujący dla rodzin z co najmniej trójką dzieci ulgi w korzystaniu z oferty miejskich instytucji kultury, sportu czy rekreacji - ruszy jesienią w Toruniu. »

Komisje sejmowe za większą anonimowością danych z informacji oświatowej

Aktualizacja: 24.07.2012

Komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej opowiedziały się za zwiększeniem anonimowości danych gromadzonych w Systemie Informacji Oświatowej dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom. »

Gdynia, Mszczonów, Pleśna i Klucze nagrodzone za "równościowe budżety"

Aktualizacja: 23.07.2012

Gdynia, Mszczonów, Pleśna i Klucze zostały nagrodzone w konkursie "Budżet równych szans. Gender budgeting dla samorządów". Nagrodzone gminy tak planują budżety, by z realizowanych za publiczne pieniądze inwestycji mogły korzystać na równi kobiety i mężczyźni. »

Kto topi miejską kasę

Aktualizacja: 24.07.2012

Miasta, gminy i województwa lekką ręką wydają miliony na promocję gmin, choć brakuje pieniędzy na bieżące potrzeby - informuje "Rzeczpospolita". »

Pomoc dla uczniów poszkodowanych przez żywioł

Aktualizacja: 23.07.2012

Minister edukacji Krystyna Szumilas zwróciła się do kuratorów oświaty o przeanalizowanie sytuacji finansowej uczniów mieszkających na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi, które wystąpiły tam od początku lipca . MEN przygotowuje dla nich pomoc finansową. »

Boni: po wakacjach prezentacja rozwiązań deregulacyjnych dla samorządów

Aktualizacja: 20.07.2012

Po wakacjach przedstawiony zostanie pakiet rozwiązań deregulacyjnych wypracowanych na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród samorządowców - zapowiedział w Zabrzu minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. »

Warszawa: dłużnicy są winni miastu blisko 1,9 mld zł

Aktualizacja: 20.07.2012

Największymi dłużnikami Warszawy są firmy prywatne i publiczne zoz-y, z kolei najwięcej dłużników jest wśród mieszkańców - wynika z informacji uzyskanych w stołecznym ratuszu. Dług wobec miasta na koniec marca w sumie wynosił blisko 1,9 mld zł. »

Marek Woźniak wiceprzewodniczącym Komitetu Regionów UE

Aktualizacja: 20.07.2012

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak został wybrany wiceprzewodniczącym Komitetu Regionów UE - poinformowała rzeczniczka marszałka Anna Parzyńska-Paschke. Woźniak został członkiem prezydium komitetu po raz trzeci. »

Projekt e-podręcznik ma istotne znaczenie dla cyfryzacji szkół

Aktualizacja: 20.07.2012

Realizacja projektu "E-podręcznik do kształcenia ogólnego" ma istotne znaczenie dla procesu cyfryzacji szkół - podkreśliła minister edukacji Krystyna Szumilas w specjalnym liście do rektorów szkół wyższych będących partnerami merytorycznymi projektu. »

Rozdysponowano 86 mln zł dla kujawsko-pomorskich beneficjentów PROW

Aktualizacja: 20.07.2012

Ok. 86 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczono na inwestycje planowane w regionie kujawsko-pomorskim. Podpisane w czwartek umowy dotyczą głównie budowy oczyszczalni ścieków, sieci wodociągowych oraz infrastruktury kanalizacyjnej. »

Boni: przeanalizujemy bariery ograniczające współpracę samorządów

Aktualizacja: 20.07.2012

Bariery ograniczające zdolność do kooperacji samorządów na obszarach metropolitalnych przeanalizują przedstawiciele MAC i samorządów na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu pod koniec września - poinformował w Zabrzu szef resortu Michał Boni. »

Gminy tatrzańskie powołały spółkę Polskie Koleje Górskie

Aktualizacja: 19.07.2012

Przedstawiciele samorządów z powiatu tatrzańskiego podpisali umowę notarialną o powołaniu Spółki Polskie Koleje Górskie (PKG). Spółka ta weźmie udział w prywatyzacji Polskich Kolei Linowych (PKL), która zaplanowana została na wrzesień bieżącego roku. »

W Krośnie można kupić bilet MKS płacąc kartą miejską

Aktualizacja: 19.07.2012

W Krośnie (Podkarpackie) pasażerowie autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej mogą płacić już za pomocą "elektronicznej portmonetki", czyli Krośnieńskiej Karty Miejskiej. Ceny biletów jednorazowych kupowanych dzięki tej usłudze są niższe nawet o 20 gr. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama