| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Wrocław: Otwarto parking podziemny przy dworcu głównym PKP

Aktualizacja: 19.06.2012

We wtorek otwarto podziemny parking przy dworcu głównym PKP we Wrocławiu na 217 miejsc, z czego ponad 180 zarezerwowano dla pasażerów. »

Powstaje mapa inicjatyw kulturalnych w Lubuskiem

Aktualizacja: 19.06.2012

Zespół badaczy z Uniwersytetu Zielonogórskiego realizuje projekt dotyczący aktywności kulturalnej pn. "Inicjatywy i ludzie w kulturze lubuskiej - nowe przestrzenie". Jego zwieńczeniem ma być lubuska mapa przestrzeni aktywności kulturalnej mieszkańców regionu. »

Toruń: Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu na UMK

Aktualizacja: 18.06.2012

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu - inLab, które będzie zajmowało się marketingiem usług badawczo-rozwojowych realizowanych przez naukowców i studentów. »

Świętochłowice: Otwarto linię do segregacji zmieszanych odpadów

Aktualizacja: 18.06.2012

Linię do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych otwarto w Świętochłowicach (Śląskie). Instalacja ma wydajności ok. 30 tys. ton odpadów rocznie i z naddatkiem zaspokoi potrzeby Świętochłowic. »

Szczecin: Rewitalizacja śródmiejskiego kwartału za ponad 23 mln zł

Aktualizacja: 18.06.2012

Ponad 23 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja śródmiejskiego kwartału mieszkaniowego w Szczecinie - poinformowano podczas konferencji prasowej o szczegółach projektu. »

Podlaskie: 13 szkół zawodowych z dotacjami UE na poprawę kształcenia

Aktualizacja: 18.06.2012

13 szkół zawodowych w Podlaskiem otrzyma łącznie 13,5 mln zł dotacji z UE na poprawę kształcenia, m.in. na staże u pracodawców i nowoczesne wyposażenie warsztatów - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. »

Śląskie: Mieszkańcy Bytomia odwołali prezydenta miasta i Radę Miejską

Aktualizacja: 18.06.2012

W trakcie niedzielnego referendum mieszkańcy Bytomia odwołali prezydenta miasta Piotra Koja oraz Radę Miejską - poinformował wiceprzewodniczący miejskiej komisji referendalnej w Bytomiu Maciej Bartków. »

Urząd Morski w Słupsku dostał 3,5 mln zł na naprawę szkód sztormowych

Aktualizacja: 18.06.2012

3,5 mln zł otrzymał Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) na naprawę szkód wyrządzonych w styczniu br. przez sztormy na administrowanym przez siebie odcinku wybrzeża. »

Warmińsko-Mazurskie: Referendum ws. odwołania wójta Stawigudy nieważne

Aktualizacja: 18.06.2012

Mieszkańcy podolsztyńskiej gminy Stawiguda (Warmińsko-Mazurskie) nie odwołali w niedzielę w referendum wójta Teodozego Marcinkiewicza. Głosowanie jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. »

W gminie Mikołajki - więcej miejsc noclegowych niż mieszkańców

Aktualizacja: 18.06.2012

W Mikołajkach i okolicy na potęgę buduje się hotele i rozbudowuje już istniejące. W gminie jest już więcej miejsc noclegowych niż stałych mieszkańców - cieszy to sklepikarzy i restauratorów, martwi hotelarzy i stałych mieszkańców. »

Olsztyn: 10,7 mln zł kosztować będzie budowa Parku Centralnego

Aktualizacja: 15.06.2012

Za 10,7 mln zł w zakolu rzeki Łyny w Olsztynie powstanie Park Centralny. W czwartek urząd miasta w Olsztynie podpisał umowę z wykonawcą inwestycji - firmą budowlaną Prasbet z Grudziądza. »

Sejm odrzucił projekt PiS dotyczący zmian w ustawie o samorządzie gminnym

Aktualizacja: 15.06.2012

Sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu projekt zmian w ustawie o samorządzie gminnym autorstwa PiS, zakładający, że zawieszenie wójta w pełnieniu obowiązków mogłoby nastąpić też na mocy uchwały rady gminy. »

Mazowieckie: ponad 25,1 mln zł unijnego wsparcia dla lokalnych targowisk

Aktualizacja: 15.06.2012

Jeszcze w tym roku na Mazowszu ruszy przebudowa i modernizacja 27 targowisk. Projekt otrzyma ponad 25,1 mln zł dofinansowania unijnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. »

Ponad 1 mld zł na ochronę środowiska przeznaczył WFOŚiGW

Aktualizacja: 15.06.2012

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Opolu wydał na ochronę środowiska ponad 1 mld zł od początku swojego istnienia, czyli od 1994 r. Tylko w ubiegłym roku wypłacono 91 mln zł w formie dotacji i pożyczek. »

Nagrodzono najlepsze mazowieckie produkty 2011 roku

Aktualizacja: 14.06.2012

Chleb gryczany na zakwasie, szynka z nogą wędzoną, biały ser z "Makowej Zagrody" czy kiełbasa ze strychu z wołowiną - to niektóre z najlepszych mazowieckich produktów nagrodzonych za 2011 rok w V edycji konkursu o Laur Marszałka. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »