reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Samorządy lekceważą BIP

Aktualizacja: 13.07.2012

Choć było na to ponad 2 miesiące, 45 proc. gmin wciąż nie opublikowało bieżących informacji o stanie majątkowym samorządowców w swoich biuletynach informacji publicznej - wyliczył "Dziennik Gazeta Prawna". »

Umowa na pierwszy fragment Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach

Aktualizacja: 12.07.2012

Umowę na wykonanie pierwszego fragmentu Drogowej Trasy Średnicowej podpisali w środę w Gliwicach przedstawiciele koordynującej inwestycję spółki DTŚ SA oraz firmy Skanska, która zbuduje trasę. »

Podkarpackie: Skatepark oddany do użytku w Rzeszowie

Aktualizacja: 12.07.2012

Około 1,4 mln zł kosztowała budowa skateparku w Rzeszowie. Obiekt, który w środę został uroczyście oddany do użytku, jest jednym z najnowocześniejszych i największych w kraju. »

Modlin dostał certyfikat lotniska użytku publicznego

Aktualizacja: 12.07.2012

Lotnisko w Modlinie otrzymało od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat lotniska użytku publicznego - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. Aby port mógł przyjmować samoloty rejsowe, potrzebny jest jeszcze m.in. wpis do Rejestru Lotnisk. »

Toruń: Samorząd i uniwersytet wspólnie kupią energię elektryczną

Aktualizacja: 12.07.2012

Porozumienie ws. wspólnego zakupu energii elektrycznej zawarły w środę Gmina Miasta Toruń i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Celem wspólnego przetargu jest uzyskanie korzystnej ceny zakupu energii. »

Ponad 1,5 tys. uszkodzonych budynków podczas burz

Aktualizacja: 12.07.2012

Ponad 1,5 tys. budynków, w tym znaczna większość mieszkalnych, zostało zniszczonych podczas burz, gradobicia i powodzi pod koniec czerwca i w lipcu - poinformowało w środę Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Są pierwsze decyzje ws. pomocy finansowej dla gmin. »

Wybierz czasopismo, które będzie Twoim doradcą w 2013 roku!

Aktualizacja: 18.07.2012

Bądź przygotowany na czekające nas zmiany »

Dolnośląskie: Wałbrzych ponownie będzie miastem na prawach powiatu

Aktualizacja: 11.07.2012

Od 1 stycznia 2013 r. Wałbrzych (Dolnośląskie) będzie ponownie miastem na prawach powiatu. Rozporządzenie w tej sprawie wydała Rada Ministrów. To powrót do normalności - powiedział prezydent Wałbrzych Roman Szełemej. »

Pogodzić turystykę z ochroną środowiska – wyzwania zrównoważonego rozwoju nad Bałtykiem

Aktualizacja: 12.07.2012

W Kartuzach rozpoczęła się międzynarodowa Akademia Letnia „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”. Podczas trzech tygodni prowadzonych w języku angielskim warsztatów, wykładów i zajęć terenowych, uczestnicy będą zajmować  się m.in. relacjami między turystyką a środowiskiem morskim na Półwyspie Helskim. »

Lubuskie: Burmistrz Szprotawy zerwał umowę z wykonawcą największej inwestycji w gminie

Aktualizacja: 11.07.2012

Burmistrz Szprotawy (Lubuskie) Józef Rubacha zerwał umowę z wykonawcą największej inwestycji w gminie. Obejmuje ona przebudowę oczyszczalni ścieków, rozbudowę stacji uzdatniania wody i budowę sieci kanalizacji sanitarnej. »

Warmińsko-Mazurskie: Za unijne środki odnowiono starówkę w Barczewie

Aktualizacja: 11.07.2012

W Barczewie k. Olsztyna uroczyście otwarto zrewitalizowaną za ponad 8 mln zł wschodnią część Starego Miasta. Turystyczną atrakcją mają być jedyne w regionie, stałe odkrywki archeologiczne z wystawionymi pod szkłem eksponatami z wykopalisk. »

Śląskie: Częstochowa ma program dofinansowania zabiegów in vitro

Aktualizacja: 11.07.2012

Program dofinansowania do leczenia metodą in vitro bezpłodności mieszkańców Częstochowy przedstawiono we wtorek w tamtejszym urzędzie miasta. Program w sierpniu zostanie poddany - w formie uchwały - pod głosowanie radnych. »

Toruń: Za rok zakończy się rewitalizacja Parku Miejskiego

Aktualizacja: 11.07.2012

Za rok zakończy się rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Inwestycja kosztować będzie prawie 4,6 mln zł, z czego przeszło 2,2 mln zł pochodzić będzie z funduszy regionalnego programu operacyjnego. »

Pomorskie: Komisarz wyborczy zaskarży wyrok WSA ws. referendum w Słupsku

Aktualizacja: 10.07.2012

Komisarz wyborczy w Słupsku wniesie skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Wyrok uchylił decyzję komisarza dot. odmowy przeprowadzenia referendum ws. odwołania prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego (SLD). »

Stolica: Wypożyczalnia rowerów w sierpniu także w Wilanowie

Aktualizacja: 10.07.2012

System wypożyczalni rowerów Veturilo obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej dzielnic. W sierpniu dwuślady będzie można wypożyczyć także w Wilanowie - zakłada porozumienie podpisane w tej sprawie przez ZTM i burmistrza dzielnicy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Hanna Stachowiak

Wspólnik Zarządzający w Kancelarii Prawnej Skarbiec

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama