reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Podkarpackie: Ponad 20 mln zł za uzbrojenie terenów w Przemyślu

Aktualizacja: 22.08.2012

Ponad 20 mln zł kosztowało uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu na Podkarpaciu. Za tę sumę wykonano m.in. drogi dojazdowe do strefy oraz sieć kanalizacyjną. Inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych. »

Olsztyn: Dostawcą tramwajów będzie firma Solaris

Aktualizacja: 22.08.2012

Firma Solaris dostarczy 15 składów tramwajowych dla Olsztyna. Komisja przetargowa uznała jej ofertę za najkorzystniejszą - poinformowała Magdalena Górecka z olsztyńskiego magistratu. »

Bydgoszcz: Miasto chce kupić budynek dla stomatologów

Aktualizacja: 22.08.2012

Ponad 400 tys. zł wpłaciły władze Bydgoszczy jako zaliczkę na poczet rokowań w sprawie zakupu gmachu dawnej dyrekcji kolejowej. Budynek ma być przeznaczony na potrzeby planowanego wydziału stomatologii Collegium Medicum UMK. »

Elbląg: W 2013 roku w mieście będzie tzw. budżet obywatelski

Aktualizacja: 22.08.2012

W 2013 roku Elbląg będzie miał tzw. budżet obywatelski, w którym zarezerwowane będą pieniądze na realizację projektów mieszkańców miasta, np. budowę placów zabaw czy remonty chodników - poinformowała rzeczniczka prasowa elbląskiego ratusza Anna Kleina. »

Płock chce zmodernizować wiślane nabrzeże przy wsparciu UE

Aktualizacja: 21.08.2012

Płock (Mazowieckie) planuje rozbudowę i zagospodarowanie nabrzeża Wisły z wykorzystaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Inwestycja ma kosztować 55 mln zł, a wsparcie unijne ma wynieść około 20 mln zł. »

Łódzkie: Unijne wsparcie m.in. dla policji i straży pożarnej na informatyzację

Aktualizacja: 21.08.2012

Ponad 11,5 mln zł kosztować będzie realizacja dziewięciu projektów z zakresu e-usług publicznych zakwalifikowanych przez władze województwa łódzkiego do dofinansowania ze środków unijnych. Wsparcie na zakup sprzętu komputerowego otrzyma m.in. policja i straż pożarna. »

Lublin: Podpisano umowę na budowę drogi dojazdowej do S 17

Aktualizacja: 21.08.2012

Umowę na budowę drogi, która połączy Lublin z powstającą trasą ekspresową S 17 i obwodnicą, podpisali przedstawiciele władz miejskich i wykonawcy. Inwestycja kosztuje 319 mln zł brutto i ma być zakończona w 2014 r. »

Katowice: Otwarcie biblioteki akademickiej w październiku

Aktualizacja: 21.08.2012

Zakończyło się przenoszenie księgozbiorów z dwóch uczelni do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Ta jedna z najnowocześniejszych placówek w kraju zostanie otwarta wraz z nowym rokiem akademickim - poinformował dyrektor placówki. »

Urzędnicy domagają się odmrożenia swoich pensji

Aktualizacja: 21.08.2012

Od 2010 r. płace w budżetówce są zamrożone i według rządowych założeń do budżetu ma tak być też w 2013 r. Związek Zawodowy Pracowników Administracji Publicznej Inicjatywa rozpoczął walkę o podwyżkę wynagrodzeń - donosi "Rzeczpospolita". »

Białystok: Ankieta dla organizacji pozarządowych nt. budynku dla nich

Aktualizacja: 20.08.2012

Białostockie organizacje pozarządowe mogą w ankiecie przedstawić swoje pomysły na zagospodarowanie budynku, który ma być przeznaczony na ich potrzeby. Dane potrzebne są do dyskusji z władzami Białegostoku, które chcą część obiektu zająć na potrzeby magistratu. »

Chorzów bezpłatnie oznakuje psy

Aktualizacja: 20.08.2012

Akcję bezpłatnego znakowania psów - poprzez wszczepianie im pod skórę tzw. czipów, czyli niewielkich mikroprocesorów z numerem identyfikacyjnym - rozpoczął samorząd Chorzowa. »

Ponad 8 mln zł z UE na odnowienie zabytkowego centrum Sanoka

Aktualizacja: 20.08.2012

Ponad 8 mln zł ze środków unijnych zostanie przeznaczonych na odnowienie w Sanoku (Podkarpackie) placu św. Michała wraz z przyległymi do niego ulicami - poinformowała rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek. »

Wkrótce przejazd obwodnicą Zambrowa na drodze S8

Aktualizacja: 18.08.2012

Na przełomie sierpnia i września kierowcy będą już mogli jechać w Podlaskiem obwodnicą Zambrowa i Wiśniewa na drodze S8 z Białegostoku do Warszawy. Będzie to pierwszy gotowy fragment drogi ekspresowej w regionie. »

W Radomiu trwa budowa południowej obwodnicy miasta

Aktualizacja: 18.08.2012

W Radomiu, drugim pod względem wielkości mieście na Mazowszu, od czterech miesięcy trwa budowa południowej obwodnicy miasta. Nowa trasa ma być gotowa do końca 2014 roku. Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa drogi S-7 i S-12 w regionie radomskim. »

Dolnośląskie: Część gmin krytykuje nowe zasady gospodarki odpadami

Aktualizacja: 13.08.2012

Część dolnośląskich gmin obawia się upadku swoich spółek komunalnych w związku z nowymi regulacjami tzw. ustawy śmieciowej. Nowej ustawy nie krytykują gminy, w których odbiorem śmieci zajmują się firmy prywatne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Szymon Chyra

doświadczony konsultant podatkowy w Andersen Tax & Legal, Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama