reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Gdańsk otrzyma ponad 378 mln zł z UE na Trasę Sucharskiego

Aktualizacja: 19.06.2012

Gdańsk otrzyma ponad 378 mln zł z funduszy unijnych na budowę Trasy Sucharskiego. Droga łączy port z południową obwodnicą Gdańska i autostradą A1. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca roku. »

Radni sejmiku warmińsko-mazurskiego przyjęli plan gospodarki odpadami

Aktualizacja: 19.06.2012

Radni sejmiku warmińsko-mazurskiego przyjęli we wtorek plan gospodarki odpadami - dzieli on region na pięć stref, z których każda będzie samodzielnie gospodarowała swoimi odpadami. Warmińsko-mazurskie jest pierwszym polskim regionem, który przyjął taki plan. »

Warszawa: Od 20 czerwca będą obowiązywały godzinowe opłaty za żłobek

Aktualizacja: 19.06.2012

Od 20 czerwca rodzice będą płacić w Warszawie stawkę godzinową za opiekę nad dzieckiem w żłobku. Wynosi ona 1,78 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w placówce. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie dziecka. Niektórzy będą mogli skorzystać z ulg. »

Olsztyn: Pozwy lokatorów mieszkań komunalnych ws. podwyżek czynszu

Aktualizacja: 19.06.2012

421 mieszkańców mieszkań komunalnych w Olsztynie złożyło do sądu pozwy przeciw gminie, bo nie zgadzają się na 115-proc. podwyżkę czynszu - poinformowała we wtorek PAP reprezentująca lokatorów Natalia Gątarska. Podwyżki uchwalili w styczniu olsztyńscy radni. »

Nowoczesna biblioteka multimedialna w Lublinie

Aktualizacja: 19.06.2012

Nowoczesną bibliotekę multimedialną wyposażoną zarówno w tradycyjne zbiory książek, jak i w filmy, muzykę, gry edukacyjne otwarto we wtorek w Lublinie. W przyszłości będzie się tu też mieścić amerykańskie centrum kultury i informacji "American Corner". »

Podkarpackie: Ponad 5,8 mln zł na remont dwóch ulic w Tarnobrzegu

Aktualizacja: 19.06.2012

Ponad 5,8 mln zł kosztować ma remont dwóch ulic: Litewskiej i Bema w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Inwestycja w znacznej części zostanie sfinansowana z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. »

Wrocław: Otwarto parking podziemny przy dworcu głównym PKP

Aktualizacja: 19.06.2012

We wtorek otwarto podziemny parking przy dworcu głównym PKP we Wrocławiu na 217 miejsc, z czego ponad 180 zarezerwowano dla pasażerów. »

Powstaje mapa inicjatyw kulturalnych w Lubuskiem

Aktualizacja: 19.06.2012

Zespół badaczy z Uniwersytetu Zielonogórskiego realizuje projekt dotyczący aktywności kulturalnej pn. "Inicjatywy i ludzie w kulturze lubuskiej - nowe przestrzenie". Jego zwieńczeniem ma być lubuska mapa przestrzeni aktywności kulturalnej mieszkańców regionu. »

Toruń: Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu na UMK

Aktualizacja: 18.06.2012

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu - inLab, które będzie zajmowało się marketingiem usług badawczo-rozwojowych realizowanych przez naukowców i studentów. »

Świętochłowice: Otwarto linię do segregacji zmieszanych odpadów

Aktualizacja: 18.06.2012

Linię do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych otwarto w Świętochłowicach (Śląskie). Instalacja ma wydajności ok. 30 tys. ton odpadów rocznie i z naddatkiem zaspokoi potrzeby Świętochłowic. »

Szczecin: Rewitalizacja śródmiejskiego kwartału za ponad 23 mln zł

Aktualizacja: 18.06.2012

Ponad 23 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja śródmiejskiego kwartału mieszkaniowego w Szczecinie - poinformowano podczas konferencji prasowej o szczegółach projektu. »

Podlaskie: 13 szkół zawodowych z dotacjami UE na poprawę kształcenia

Aktualizacja: 18.06.2012

13 szkół zawodowych w Podlaskiem otrzyma łącznie 13,5 mln zł dotacji z UE na poprawę kształcenia, m.in. na staże u pracodawców i nowoczesne wyposażenie warsztatów - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. »

Śląskie: Mieszkańcy Bytomia odwołali prezydenta miasta i Radę Miejską

Aktualizacja: 18.06.2012

W trakcie niedzielnego referendum mieszkańcy Bytomia odwołali prezydenta miasta Piotra Koja oraz Radę Miejską - poinformował wiceprzewodniczący miejskiej komisji referendalnej w Bytomiu Maciej Bartków. »

Urząd Morski w Słupsku dostał 3,5 mln zł na naprawę szkód sztormowych

Aktualizacja: 18.06.2012

3,5 mln zł otrzymał Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) na naprawę szkód wyrządzonych w styczniu br. przez sztormy na administrowanym przez siebie odcinku wybrzeża. »

Warmińsko-Mazurskie: Referendum ws. odwołania wójta Stawigudy nieważne

Aktualizacja: 18.06.2012

Mieszkańcy podolsztyńskiej gminy Stawiguda (Warmińsko-Mazurskie) nie odwołali w niedzielę w referendum wójta Teodozego Marcinkiewicza. Głosowanie jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama