reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Śląskie: Nowy zakład gospodarki odpadami ruszył w Bielsku-Białej

Aktualizacja: 31.05.2012

Nowoczesny zakład gospodarki odpadami oddano do użytku w czwartek w Bielsku-Białej. Kosztował ok. 90 mln zł. Inwestycja na wiele lat rozwiąże problemy ze składowaniem śmieci komunalnych w mieście i w okolicznych gminach. »

Małopolskie: Rozpoczęła się budowa zbiornika retencyjnego Skrzyszów

Aktualizacja: 31.05.2012

Kosztem ponad 19 mln zł w gminie Skrzyszów w Małopolsce powstanie zbiornik retencyjny o powierzchni ponad 20 ha wraz z długą na niemal 230 metrów zaporą wodną. Rozpoczęta w czwartek inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w powiecie tarnowskim. »

Zachodniopomorskie: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe uruchamia sezonową bazę

Aktualizacja: 31.05.2012

Od 1 czerwca do 5 września na lotnisku w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina (Zachodniopomorskie) będzie stacjonować ratunkowy śmigłowiec - poinformowała rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka. »

Łódzkie: 2 mln zł na renowacje i konserwację zabytków

Aktualizacja: 30.05.2012

Dwa miliony złotych przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na renowację i konserwację zabytków w regionie. Największe kwoty, po 150 tys. zł, otrzymały trzy parafie - z Pabianic, Widawy i Kutna oraz dwie łódzkie fundacje. »

Zachodniopomorskie: Zlikwidowano składowiska substancji szkodliwych

Aktualizacja: 31.05.2012

W województwie zachodniopomorskim zlikwidowano wszystkie zbiorniki z toksycznymi substancjami chemicznymi, tzw. mogilniki - poinformowano na konferencji prasowej w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim w Szczecinie. »

Szkolenia dla mieszkańców w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi"

Aktualizacja: 30.05.2012

Ponad 80 osób z pięćdziesięciu dwóch sołectw z woj. dolnośląskiego wzięło udział w szkoleniach dotyczących m.in. zakładania stowarzyszeń oraz pisania i rozliczania projektów, w tym unijnych. Szkolenia odbyły się w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". »

Podkarpackie: Dni otwarte - leśnicy zapraszają do lasu

Aktualizacja: 30.05.2012

Zawody drwali w Przemyślu i Rzepedzi, zwiedzanie zagrody żubrów w Mucznem w Bieszczadach, wycieczka po szkółce leśnej w Oleszycach to niektóre spośród prawie 70 propozycji podkarpackich leśników podczas tegorocznych "Dni otwartych w Lasach Państwowych". »

Zielona Góra: Ok. 30 mln zł na budowę nowej siedziby celników

Aktualizacja: 30.05.2012

Około 30 mln zł to wartość inwestycji związanej z budową nowej siedziby dla celników w Zielonej Górze. Prace przy budowie Urzędu i Oddziału Celnego rozpoczęły się latem ub. roku. W piątek odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego. »

Podlaskie: W białostockim skansenie powstaną rzeźby-ule

Aktualizacja: 30.05.2012

Blisko 2-metrowej wysokości postaci m.in. pastuszka, młynarza, św. Ambrożego czy wiejskich kobiet, rzeźbią twórcy ludowi w Białostockim Muzeum Wsi. W przyszłości w drewnianych rzeźbach mają zamieszkać pszczoły. »

Łódź: Linie SAS uruchomią jesienią połączenie Łódź-Kopenhaga

Aktualizacja: 29.05.2012

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią w końcu października nowe połączenie na trasie Łódź-Kopenhaga. Połączenie będzie obsługiwane przez 50-osobowe samoloty CRJ200. »

Olsztyn: Nowa elektrociepłownia powstanie do 2017 r.

Aktualizacja: 29.05.2012

Do 2017 roku ma powstać nowa elektrociepłownia w Olsztynie, która oprócz zapewnienia dostaw ciepła i energii elektrycznej, być może także rozwiąże problem odpadów komunalnych. »

Umowa na brakujące fragmenty "średnicówki" w Zabrzu

Aktualizacja: 29.05.2012

Umowę na wykonanie dwóch fragmentów Drogowej Trasy Średnicowej na terenie Zabrza podpisali we wtorek w Katowicach przedstawiciele koordynującej inwestycję spółki DTŚ SA oraz lidera konsorcjum, które zbuduje trasę, spółki Eurovia Polska. »

Małopolskie: Unijne dotacje dla wiejskich gmin z pow. dąbrowskiego

Aktualizacja: 29.05.2012

Wiejskie gminy z powiatu dąbrowskiego (Małopolskie) wzbogacą się o wodociągi i kanalizację dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu przez władze województwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wartość zaplanowanych inwestycji przekracza 7,8 mln zł. »

Mieszkańcy okolic Giżycka chcą odszkodowań za budowę wiatraków

Aktualizacja: 29.05.2012

Mieszkańcy kilku wsi pod Giżyckiem złożyli w swojej gminie wnioski o wypłatę odszkodowań za utratę wartości ich ziemi z powodu budowy w okolicy farm wiatrowych. Zdaniem wójta wnioski te są przedwczesne, ponieważ o budowie farmy jeszcze nie zdecydowano. »

Pomorskie: Plaża w Czołpinie wciąż zamknięta dla turystów

Aktualizacja: 29.05.2012

Odcinek plaży w Czołpinie (Pomorskie), na którym w ubiegłym tygodniu znaleziono niebezpieczne odpady, wciąż jest zamknięty dla turystów - poinformowała dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego Katarzyna Woźniak. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama