| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Lubuskie: We wtorek próbne kontrole graniczne w Świecku

Aktualizacja: 07.05.2012

Straż Graniczna przeprowadzi we wtorek próbne kontrole na dawnym przejściu granicznym w Świecku (Lubuskie). Chodzi o przećwiczenie procedur przed EURO 2012. Wyrywkowej kontroli będą poddawane wytypowane pojazdy wjeżdżające z Niemiec do Polski. »

Mazowsze: Do 17 maja akcja szczepienia lisów

Aktualizacja: 07.05.2012

Do 17 maja na Mazowszu będzie trwała akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka jest zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki; preparatu nie wolno dotykać - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. »

Umowa o małym ruchu granicznym z Rosją podpisana.

Aktualizacja: 06.05.2012

Prezydent Bronisław Komorowski złożył w piątek podpis pod ratyfikacją umowy między rządem polskim a rządem Federacji Rosyjskiej o zasadach małego ruchu granicznego. »

Eksperci: głębszy tor wodny do Szczecina to 4 tys. nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 06.05.2012

Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 m, da w sumie około 4 tys. nowych miejsc pracy - oszacowali szczecińscy naukowcy w analizach dotyczących tej inwestycji. Dodali, że roczna wartość powstałego dzięki inwestycji PKB, to ok. 400 mln zł. »

Sosnowiec: W budynkach po kopalni powstał park naukowo-technologiczny

Aktualizacja: 06.05.2012

Kosztem ponad 32,5 mln zł obiekty zamkniętej 13 lat temu kopalni Niwka-Modrzejów w Sosnowcu zostały zaadaptowane na potrzeby Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przedsięwzięcie zostało w dużej części sfinansowane z unijnych środków. »

Od czerwca będzie można latać bezpośrednio ze Szczecina do Katowic

Aktualizacja: 06.05.2012

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Katowicami mieć będzie od początku czerwca port lotniczy Szczecin-Goleniów - poinformował rzecznik lotniska Krzysztof Domagalski. »

Euro 2012: w Poznaniu inwestycje na finiszu

Aktualizacja: 30.04.2012

Najbardziej zagrożone i niezwykle ważne inwestycje dla Poznania na Euro 2012 - dworzec kolejowy oraz nowy terminal lotniska - na 30 dni przed mistrzostwami są praktycznie na finiszu. W maju sporo prac czeka w otoczeniu wokół stadionu oraz związanych ze strefą kibica. »

Lubuskie: konkurs na maskotkę regionu

Aktualizacja: 30.04.2012

Władze samorządowe województwa lubuskiego ogłosiły konkurs na projekt maskotki regionu. Do wygrania jest 3 tys. zł - poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. »

Lubelskie: Konkurs na ekologiczną gminę wiejską

Aktualizacja: 30.04.2012

Popularyzacja ekologii wśród mieszkańców wsi i inwestycji służących ochronie środowiska - to główne cele ogłoszonego konkursu "ekoAGRO-Samorząd" dla gmin wiejskich na Lubelszczyźnie. »

Prezydent Gorzowa czeka na pytania i opinie mieszkańców

Aktualizacja: 30.04.2012

W Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim uruchomiono nową usługę elektroniczną pod nazwą "Dialog". Ma ona zapewnić mieszkańcom kontakt z prezydentem miasta - daje możliwość zadawania pytań oraz wyrażania opinii w formie e-konsultacji. »

Euro 2012: Gdańsk przygotowany w ponad 90 procentach

Aktualizacja: 30.04.2012

Miasto Gdańsk jest gotowe do Euro 2012 w ponad 90 proc. - ocenił zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski, odpowiedzialny za miejskie inwestycje związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. »

W urzędach podwładny zarabia więcej niż szef

Aktualizacja: 30.04.2012

Premier, ministrowie, szef służby cywilnej, wojewodowie i ich zastępcy zarabiają często mniej od swoich podwładnych. Ale rząd nie ma planów podwyższenia płac, zamrozi natomiast wynagrodzenia urzędników do 2016 r. - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

Stanowiska nie dla Polaków

Aktualizacja: 30.04.2012

Polakom nie udało się uzyskać w instytucjach UE znaczącej liczby wysokich stanowisk urzędniczych. Choć uderza to w nasze interesy w Unii, rząd nie docenia znaczenia tej dyskryminacji i nie walczy z nią. »

Nowe rondo w Białymstoku nosi imię Krzysztofa Putry

Aktualizacja: 30.04.2012

Imię Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, nadano w sobotę jednemu z nowych rond w Białymstoku. W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego oraz władze miasta. »

Prezydent i premier zachęcają do wywieszenia flagi 2 maja

Aktualizacja: 30.04.2012

W środę obchodzimy Dzień Flagi; prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk zachęcają, aby w tym dniu wywiesić flagę. "Bądźmy dumni z naszych barw. Niech każdy polski dom będzie przystrojony w biel i czerwień" - zaapelował prezydent. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »