reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Euro 2012: w Poznaniu inwestycje na finiszu

Aktualizacja: 30.04.2012

Najbardziej zagrożone i niezwykle ważne inwestycje dla Poznania na Euro 2012 - dworzec kolejowy oraz nowy terminal lotniska - na 30 dni przed mistrzostwami są praktycznie na finiszu. W maju sporo prac czeka w otoczeniu wokół stadionu oraz związanych ze strefą kibica. »

Lubuskie: konkurs na maskotkę regionu

Aktualizacja: 30.04.2012

Władze samorządowe województwa lubuskiego ogłosiły konkurs na projekt maskotki regionu. Do wygrania jest 3 tys. zł - poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. »

Lubelskie: Konkurs na ekologiczną gminę wiejską

Aktualizacja: 30.04.2012

Popularyzacja ekologii wśród mieszkańców wsi i inwestycji służących ochronie środowiska - to główne cele ogłoszonego konkursu "ekoAGRO-Samorząd" dla gmin wiejskich na Lubelszczyźnie. »

Prezydent Gorzowa czeka na pytania i opinie mieszkańców

Aktualizacja: 30.04.2012

W Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim uruchomiono nową usługę elektroniczną pod nazwą "Dialog". Ma ona zapewnić mieszkańcom kontakt z prezydentem miasta - daje możliwość zadawania pytań oraz wyrażania opinii w formie e-konsultacji. »

Euro 2012: Gdańsk przygotowany w ponad 90 procentach

Aktualizacja: 30.04.2012

Miasto Gdańsk jest gotowe do Euro 2012 w ponad 90 proc. - ocenił zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski, odpowiedzialny za miejskie inwestycje związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. »

W urzędach podwładny zarabia więcej niż szef

Aktualizacja: 30.04.2012

Premier, ministrowie, szef służby cywilnej, wojewodowie i ich zastępcy zarabiają często mniej od swoich podwładnych. Ale rząd nie ma planów podwyższenia płac, zamrozi natomiast wynagrodzenia urzędników do 2016 r. - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

Stanowiska nie dla Polaków

Aktualizacja: 30.04.2012

Polakom nie udało się uzyskać w instytucjach UE znaczącej liczby wysokich stanowisk urzędniczych. Choć uderza to w nasze interesy w Unii, rząd nie docenia znaczenia tej dyskryminacji i nie walczy z nią. »

Nowe rondo w Białymstoku nosi imię Krzysztofa Putry

Aktualizacja: 30.04.2012

Imię Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, nadano w sobotę jednemu z nowych rond w Białymstoku. W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego oraz władze miasta. »

Prezydent i premier zachęcają do wywieszenia flagi 2 maja

Aktualizacja: 30.04.2012

W środę obchodzimy Dzień Flagi; prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk zachęcają, aby w tym dniu wywiesić flagę. "Bądźmy dumni z naszych barw. Niech każdy polski dom będzie przystrojony w biel i czerwień" - zaapelował prezydent. »

Opolskie: marszałek nagrodził międzynarodowe projekty

Aktualizacja: 30.04.2012

Marszałek województwa opolskiego nagrodził w piątek międzynarodowe projekty zrealizowane przez samorządy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe w ramach konkursu "Partnerstwo bez granic". »

Urzędników jest mniej, ale więcej zarabiają

Aktualizacja: 27.04.2012

W administracji rządowej jest o 1,6 tys. etatów mniej niż rok temu. Pozostali zarabiają nawet o kilkaset złotych więcej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

Nie ma konkretnej daty wejścia elektronicznych dowodów osobistych

Aktualizacja: 26.04.2012

Wiceminister spraw wewnętrznych Roman Dmowski poinformował w Sejmie, że nie ma konkretnej daty wprowadzenia elektronicznych dowodów osobistych. Zapewnił jednocześnie, że uruchomione zostaną państwowe rejestry elektroniczne. »

Opole: Od 1 czerwca żłobki publiczne i niepubliczne w jednej cenie

Aktualizacja: 26.04.2012

Od 1 czerwca żłobki niepubliczne w Opolu będą w tej samej cenie co placówki publiczne. Rodzice zapłacą za nie ok. 360 zł miesięcznie. Opolscy radni przegłosowali na czwartkowej sesji Rady Miasta zwiększenie dopłat do żłobków niepublicznych. »

Łódzkie: 1,3 mln zł samorządowych dotacji dla imprez kulturalnych

Aktualizacja: 25.04.2012

IX Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Indywidualności Muzycznych - Tansman 2012 oraz XVII Forum Kina Europejskiego "Cinergia" - otrzymały najwyższe dotacje przyznane przez samorząd województwa łódzkiego na realizację projektów kulturalnych w tym roku. »

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą zarządzania bezpieczeństwem dróg

Aktualizacja: 25.04.2012

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowela wprowadza do polskiego prawa zapisy unijnej dyrektywy, mające poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama