| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Samorząd Mielca tworzy portal miejski

Aktualizacja: 20.03.2012

Interaktywny plan miasta oraz trójwymiarowe wizualizacje budynków znajdą się w portalu internetowym tworzonym przez władze Mielca. Projekt, który dofinansowany jest z funduszy unijnych, wart jest ponad 1,6 mln zł. »

Cudzoziemcy próbują nielegalnie wykorzystać abolicję w Polsce

Aktualizacja: 19.03.2012

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 48 cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski, aby bezprawnie wykorzystać obowiązującą w Polsce abolicję dla cudzoziemców. »

Wnioski na dofinansowanie nowych żłobków

Aktualizacja: 19.03.2012

Cztery wnioski gmin, które chcą skorzystać z rządowego programu "Maluch" i wybudować lub powiększyć żłobki, wpłynęły do opolskiego urzędu wojewódzkiego - poinformował rzecznik wojewody opolskiego Jacek Szopiński. »

Łódzkie: 13 wniosków o dotacje UE na budowę i modernizację targowisk

Aktualizacja: 19.03.2012

Gminy w regionie łódzkim, m.in. Skierniewice, Zduńska Wola, Głowno, Ozorków i Łask, złożyły 13 wniosków o unijne dotacje na modernizację lub budowę targowisk. W sumie wnioski opiewają na 11,8 mln zł. »

Im dłuższa praca nie straszna

Aktualizacja: 19.03.2012

Zatrudnieni w samorządach i administracji rządowej pracują dłużej o kilka lat, niż wymagają przepisy emerytalne. Rekordziści mają nawet 80 lat. Byłoby ich więcej, gdyby nie presja ze strony szefów urzędów, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". »

MSW: ponad 400 mln zł na odbudowę dróg i mostów

Aktualizacja: 16.03.2012

Prawie 90 mln zł na odbudowę i remont dróg i mostów uszkodzonych m.in. przez powódź w 2010 roku otrzymały dolnośląskie samorządy. 16 marca Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW, wręczył promesy dla 67 samorządów z województwa dolnośląskiego. »

Zachodniopomorskie: 39 mln zł z UE na wodno-kanalizacyjne inwestycje

Aktualizacja: 19.03.2012

W sobotę w Koszalinie podpisano dwie, opiewające łącznie na 39,1 mln zł, umowy na unijne dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Beneficjentami są: Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego oraz gmina Gryfino. »

Prace nad projektem ograniczającym janosikowe będą kontynuowane

Aktualizacja: 16.03.2012

Prace nad komisyjnym projektem ograniczającym janosikowe będą kontynuowane. Sejmowe komisje finansów i samorządu nie zgodziły się w piątek na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, o co wnioskował poseł Jacek Bogucki z Solidarnej Polski. »

Sejm przyjął nowelizację ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 16.03.2012

Przesunięcie w czasie części rozwiązań, a dzięki temu obniżenie kosztów, jakie ponoszą samorządy w związku z wprowadzaniem ustawy o pieczy zastępczej - to główny cel nowelizacji, którą w piątek przyjął Sejm. »

Projekt nowelizacji ustawy o działach administracji - do komisji

Aktualizacja: 16.03.2012

Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy o działach w administracji rządowej do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Projekt przewiduje, że minister administracji i cyfryzacji ma odpowiadać za przeciwdziałanie klęskom żywiołowym. »

Śląskie: Rusza projekt badań dostępności usług publicznych

Aktualizacja: 15.03.2012

Urząd pracy w Żorach, tyski magistrat oraz marszałkowski Regionalny Ośrodek Kultury zostaną przebadane pod kątem dostępności usług publicznych. Przedsięwzięcie, które ma usprawnić działanie tych instytucji, rozpoczęło się konferencją prasową w Katowicach. »

MON: prowadzenie przedszkoli jest zadaniem samorządów

Aktualizacja: 15.03.2012

Prowadzenie przedszkoli jest zadaniem samorządów - przypomniał w Sejmie wiceminister obrony Czesław Mroczek. Poinformował, że choć MON chce docelowo przekazać wszystkie przedszkola, które są jeszcze w jego gestii, to nie będzie tego robić na siłę. »

Dolnośląskie: Instytucjami kultury będą zarządzali menedżerowie

Aktualizacja: 15.03.2012

Zarząd województwa dolnośląskiego chce rozdzielić funkcje dyrektora naczelnego i artystycznego instytucji kultury, które mu podlegają. Zmiany w pierwszej kolejności dotkną Operę Wrocławską, Teatr Polski we Wrocławiu oraz teatr w Legnicy. »

Komisje zdecydują w piątek, czy odrzucić projekt ws. janosikowego

Aktualizacja: 15.03.2012

Sejmowe komisje samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz finansów publicznych zdecydują w piątek, czy odrzucić projekt przewidujący zmiany w tzw. janosikowym, czy też skierować go do podkomisji. Wniosek o odrzucenie złożył Jacek Bogucki z SP. »

Senat za zwiększeniem rezerwy subwencji oświatowej

Aktualizacja: 14.03.2012

Senat opowiedział się w środę za zwiększeniem od 1 stycznia 2013 r. rezerwy subwencji oświatowej z 0, 25 do 0,4 proc. Senatorowie nie zgłosili poprawek do nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, zwiększającej wysokość rezerwy. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »