reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Komisje zdecydują w piątek, czy odrzucić projekt ws. janosikowego

Aktualizacja: 15.03.2012

Sejmowe komisje samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz finansów publicznych zdecydują w piątek, czy odrzucić projekt przewidujący zmiany w tzw. janosikowym, czy też skierować go do podkomisji. Wniosek o odrzucenie złożył Jacek Bogucki z SP. »

Senat za zwiększeniem rezerwy subwencji oświatowej

Aktualizacja: 14.03.2012

Senat opowiedział się w środę za zwiększeniem od 1 stycznia 2013 r. rezerwy subwencji oświatowej z 0, 25 do 0,4 proc. Senatorowie nie zgłosili poprawek do nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, zwiększającej wysokość rezerwy. »

Samorząd warmińsko-mazurski przegrał proces o wydanie lotniska w Szymanach

Aktualizacja: 14.03.2012

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przegrał proces o wydanie regionalnego lotniska w Szymanach koło Szczytna. Samorząd żąda zwrotu nieruchomości od dzierżawiącej ją spółki Port Lotniczy Mazury. »

Podlaskie: 7 mln zł z UE na modernizacje lokalnych targowisk

Aktualizacja: 14.03.2012

7 mln zł z UE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) trafi łącznie do ośmiu samorządów w Podlaskiem na modernizacje lokalnych targowisk. Inwestycje poprawią warunki sprzedaży w tych miejscach. »

Świętokrzyskie: 30 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Aktualizacja: 14.03.2012

Dziewięć powiatów i 47 gmin województwa świętokrzyskiego otrzymało we wtorek promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja, na łączną kwotę 30 mln zł, pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa. »

Małopolskie: Rządowe promesy na 186 mln zł na odbudowę po powodzi

Aktualizacja: 13.03.2012

Samorządy województwa małopolskiego otrzymały rządowe promesy na ponad 186 mln zł, przeznaczone na odbudowę po powodziach, które nawiedziły region w ostatnich latach. Dzięki tym środkom samorządy wyremontują drogi, mosty i budynki komunalne. »

PiS złożyło wniosek do TK ws. ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 13.03.2012

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej dyskryminuje niepubliczne ośrodki adopcyjne - uważają posłowie PiS, którzy złożyli w związku z tym wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. »

Mazowsze: Radni wojewódzcy przeciwni reorganizacji sądów

Aktualizacja: 13.03.2012

O rezygnację z planowanej reorganizacji sądów rejonowych zaapelowali do resortu sprawiedliwości radni województwa mazowieckiego. Uważają, że zmiany są nieuzasadnione i nie poprawią funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. »

Senacka komisja za zwiększeniem rezerwy z subwencji oświatowej

Aktualizacja: 13.03.2012

Senacka Komisja Edukacji, Nauki i Sportu opowiedziała się za zwiększeniem w przyszłym roku z 0,25 do 0,4 proc. rezerwy subwencji oświatowej, przeznaczanej m.in. na remonty szkół uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych. »

Mazowsze ograniczyło swój budżet na 2012 r.

Aktualizacja: 13.03.2012

Sejmik Wojewódzki ograniczył budżet Mazowsza - poinformował marszałek województwa Adam Struzik. Ograniczenia wynikają m.in. ze zwiększenia "janosikowego" płaconego przez Mazowsze i zmian wskaźników budżetowych. »

Katowice: Radni sejmiku za przekształceniem szpitala i budową Orlików

Aktualizacja: 13.03.2012

Uchwały o połączeniu dwóch jednostek kulturalnych, zajmujących się upowszechnianiem historii górnictwa, zmianie nazwy i przeszktałceniu szpitala w Tychach oraz budowie kolejnych Orlików - podjęli w poniedziałek radni sejmiku województwa śląskiego. »

Podkarpackie i Małopolska będą współpracować

Aktualizacja: 12.03.2012

Budowa nowych połączeń drogowych między regionami oraz wspólne starania o wpisanie na listę UNESCO cerkwi z obu województw - takie m.in. ustalenie znalazło się w deklaracji współpracy województw podkarpackiego i małopolskiego. »

Podkarpackie: Sklep z tradycyjną żywnością w urzędzie marszałkowskim

Aktualizacja: 13.03.2012

Miody, chleb pieczony na liściu kapusty czy ekologiczna herbata - m.in. takie towary będzie można kupić w sklepie z żywnością tradycyjną, który niedługo zostanie otwarty w budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. »

Warszawa: Pracownicy budżetówki żądali odmrożenia płac

Aktualizacja: 12.03.2012

Bryła lodu symbolizująca zamrożenie płac w sektorze budżetowym stanęła w poniedziałek przed budynkiem Ministerstwa Finansów. W demonstracji wzięło udział kilkaset osób. Akcję przygotował Międzybranżowy Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej. »

Nie będzie ustawy metropolitalnej tylko dla Śląska

Aktualizacja: 10.03.2012

Nie będzie ustawy metropolitalnej tylko dla aglomeracji katowickiej - oświadczył szef MAC Michał Boni. Projekt takiej ustawy przygotowała śląska PO. Samorządowcy różnie przyjęli decyzję o rezygnacji z prac nad projektem; zgadzali się jednak, że miał on wady. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

People

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama