reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Czas na wzmocnienie rangi samorządu w zarządzaniu publicznym

Aktualizacja: 09.03.2012

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni uważa, że przyszedł czas na to, by wzmocnić rangę samorządu w zarządzaniu publicznym. Mówiąc o sprawnym państwie, należy podkreślić wagę nowych relacji między rządem a samorządem - przekonywał minister. »

Lubuskie: Kolejne pieniądze na usuwanie skutków powodzi

Aktualizacja: 09.03.2012

Minister Spraw Wewnętrznych przeznaczył prawie 6 mln zł dla lubuskich samorządów na usuwanie skutków powodzi z 2010 roku - poinformował rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak. »

Rusza budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Aktualizacja: 08.03.2012

Rozpoczyna się budowa oraz przebudowa przystanków na trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). W ramach projektu zmodernizowanych lub wybudowanych zostanie 17 przystanków kolejowych m.in. w Łodzi, Zgierzu i Ozorkowie. Wartość tego etapu inwestycji to 42,4 mln zł netto. »

Samorząd Krosna chce ponad 107 mln zł z UE na przebudowę obwodnicy

Aktualizacja: 08.03.2012

Władze Krosna mają szansę otrzymać z UE ponad 107 mln zł na modernizację obwodnicy miasta. Do końca marca samorząd musi jednak przygotować wszystkie wymagane dokumenty, związane z tą inwestycją, m.in. pozwolenie na budowę. »

Samorząd woj. śląskiego zaczął organizować komunikację miejską

Aktualizacja: 08.03.2012

Zarząd woj. śląskiego zaczął pośredniczyć w organizowaniu komunikacji miejskiej na niektórych liniach, które nie mogą być już finansowane na wcześniejszych zasadach. W regionie sprawa dotyczy kilkunastu gmin. »

Przemyśl: W internetowej sondzie można wybrać nazwę dla nowego mostu

Aktualizacja: 08.03.2012

Na stronie internetowej Przemyśla trwa głosowanie na nazwę dla nowego mostu oraz dwóch ulic prowadzących do przeprawy - poinformował Rafał Porada z przemyskiego magistratu. »

Tychy kupiły 28 autobusów, które wcześniej jeździły po Szwecji

Aktualizacja: 08.03.2012

28 napędzanych gazem ziemnym CNG autobusów, które wcześniej jeździły po drogach Szwecji, zakupiło Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta. »

Kary dla Wodociągów Kieleckich - umorzone

Aktualizacja: 08.03.2012

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach umorzył ponad 35 mln zł kar naliczonych Wodociągom Kieleckim za odprowadzenie do rzeki niedostatecznie oczyszczonych ścieków. »

Podlaskie: 15 mln zł z UE na wsparcie zatrudnienia niepełnosprawnych

Aktualizacja: 07.03.2012

15 mln zł z UE przeznaczono w Podlaskiem na wsparcie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Chodzi m.in. o bezpośrednie dofinansowanie ich miejsc pracy, szkolenia, staże czy praktyki. W środę podlaski urząd marszałkowski ogłosił konkurs na najlepsze projekty. »

Warszawa: Ok. 3 mln zł z PFRON na aktywizację zawodową niepełnosprawnych

Aktualizacja: 07.03.2012

Zainteresowanie pracodawców pieniędzmi na tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych jest niewystarczające - ocenił w środę zastępca dyrektora stołecznego Urzędu Pracy Lech Antkowiak. W tym roku urząd otrzyma z PFRON na ten cel ok. 3 mln zł. »

Lubelskie: Ogłoszono przetarg na budowę mostu na Wiśle w Kamieniu

Aktualizacja: 07.03.2012

Przetarg na budowę mostu na Wiśle w miejscowości Kamień (Lubelskie) ogłosił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Most ma być gotowy w końcu 2014 r., będzie kosztował blisko 275 mln zł, w większości pochodzących z funduszy europejskich. »

Dolnośląskie: Otwarto nową sortownię odpadów komunalnych

Aktualizacja: 07.03.2012

Nawet 110 tys. ton odpadów rocznie, pochodzących z gospodarstw domowych, przerobi nowa sortownia odpadów komunalnych, którą w środę otwarto w Ekologicznym Centrum Utylizacji w Rusku koło Strzegomia (Dolnośląskie). Koszt inwestycji to 12 mln zł. »

Tworzenie systemu naliczania i poboru opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Aktualizacja: 07.03.2012

Od 1 stycznia 2012 r. biegnie okres przejściowy na przygotowanie i wdrożenie nowego prawa. Pojawia się wiele pytań jak w praktyce stosować przepisy? »

Podlaskie: 10 mln z UE na tworzenie przedszkoli

Aktualizacja: 06.03.2012

10 mln zł z UE mogą zdobyć w Podlaskiem samorządy i placówki przedszkolne na tworzenie nowych przedszkoli i rozwijanie już istniejących. We wtorek ruszył konkurs na najlepsze projekty, które dostaną unijne dotacje. »

Bielsko-Biała: Powstał Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Aktualizacja: 06.03.2012

Obsługę księgową, finansową i prawną, a także doradztwo, oferuje studentom Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który został otwarty przy bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej - powiedział rzecznik uczelni Mirosław Łukaszuk. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama