| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Śląskie doświadczenia mogą poprawić pracę urzędów

Aktualizacja: 04.12.2011

Połączenie obsługi wielu instytucji administracji wojewódzkiej w Centrum Usług Wspólnych, udogodnienia dla klientów urzędu i systematyczna ocena urzędników - to niektóre pomysły, które wdrożył lub chce zrealizować Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. »

Olsztyn: gminne becikowe tylko do końca roku

Aktualizacja: 01.12.2011

W Olsztynie z powodu oszczędności w budżecie miejskim gminne becikowe w wysokości 200 złotych będzie wypłacane tylko do końca roku. Radni zdecydowali o likwidacji od 1 stycznia 2012 roku gminnej jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka. »

Woj. śląskie zbada dostępność usług w instytucjach publicznych

Aktualizacja: 30.11.2011

Analiza dostępności usług publicznych tzw. metodą design thinking zostanie w przyszłym roku przeprowadzona w trzech instytucjach w woj. śląskim. Metoda, nazywana po polsku myśleniem projektowym, pozwala m.in. usprawniać działanie instytucji. »

171,2 mln zł z UE na wspieranie innowacji w Polsce wschodniej

Aktualizacja: 01.12.2011

171,2 mln zł przeznaczono na dotacje z UE na wspieranie innowacji w pięciu regionach korzystających z programu Rozwój Polski Wschodniej. W czwartek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na projekty. Można je składać do 31 stycznia 2012 r. »

W 2012 r. będziemy Twoim doradcą! - promocja

Aktualizacja: 05.12.2011

W czasach zaciskania pasa i oszczędności nie można pozwolić sobie na kosztowne błędy w zarządzaniu i rozliczaniu jednostek. Sztuką w trudnych czasach jest prawidłowe interpretowanie przepisów. Warto zabezpieczyć się przed błędem fachowymi poradami. »

Gminy zwalniają urzędników

Aktualizacja: 01.12.2011

Gminne urzędy, postrzegane dotychczas jako najbezpieczniejsze miejsca pracy, przeprowadzają grupowe zwolnienia - informuje "Rzeczpospolita". »

Dla resortu administracji i cyfryzacji sprawy samorządu - kluczowe

Aktualizacja: 30.11.2011

Dla nowo powstającego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji sprawy samorządu będą niezmiernie istotne, kluczowe - oświadczył szef tego resortu Michał Boni podczas pierwszego w tej kadencji posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. »

Rada UE do spraw edukacji chce większej konkurencji między uczelniami

Aktualizacja: 30.11.2011

Większa konkurencja, nowy ranking uczelni, mobilność studentów i naukowców oraz zachęcanie szkół do współpracy z biznesem - to cele, które unijnym uczelniom wyznaczyła podczas odbywającego się w Brukseli spotkania Rada UE ds. edukacji. »

Warmińsko-mazurskie: Radni sejmiku powołali samorządowy ośrodek adopcyjny

Aktualizacja: 30.11.2011

O utworzeniu samorządowego ośrodka adopcyjnego, który przejmie zadania 7 istniejących do końca roku na Warmii i Mazurach placówek adopcyjnych publicznych i niepublicznych - zdecydowali na sesji radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. »

Samorząd woj. śląskiego będzie organizatorem komunikacji miejskiej

Aktualizacja: 29.11.2011

Zarząd woj. śląskiego będzie pośredniczył w organizowaniu komunikacji miejskiej na niektórych liniach, które nie mogą być już finansowane na dotychczasowych zasadach. W regionie sprawa dotyczy co najmniej kilkunastu gmin. »

W budżecie resortu nauki na 2012 rok ponad 15 mld zł

Aktualizacja: 29.11.2011

W budżecie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na 2012 rok ma znaleźć się ponad 15 mld zł - poinformowała w radiowej Trójce szefowa resortu Barbara Kudrycka. »

Samorządy liczą na opłaty za drogi

Aktualizacja: 30.11.2011

Powiaty nie chcą na swój koszt naprawiać lokalnych dróg po przeciążonych tirach, które omijają płatne autostrady oraz e-myto. Za pieniądze chcą je wpuścić na trasy z zakazem - stwierdza "Puls Biznesu". »

Rada gminy nie może uchwalić tego, co jest już w ustawie

Aktualizacja: 28.11.2011

Uchwała rady gminy nie może raz jeszcze regulować tego, co jest już zawarte w obowiązującej ustawie - przypomniał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. Dodał, że taka uchwała jest nieważna. »

Gmina utworzy pomieszczenia dla eksmitowanych

Aktualizacja: 30.11.2011

Gmina ma tworzyć zasób tymczasowych pomieszczeń, które przeznacza się na wynajem. »

Urzędnik może błądzić, kary nie przewidziano

Aktualizacja: 28.11.2011

W ciągu 11 miesięcy br. w Polsce ukarano tylko pięciu urzędników za niezgodne z prawem wydawanie publicznych pieniędzy, informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dostali nagany i kary finansowe. System odpowiedzialności nie działa, a urzędnicy pozostają bezkarni. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »