reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

I w kryzysie muszą być nagrody dla urzędników

Aktualizacja: 14.12.2011

Od 350 do 1500 zł karpiówki dostaną w grudniu pracownicy administracji - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Wyłoniono Gminy Przyszłości 2011

Aktualizacja: 13.12.2011

Stoszowice, Wierzchosławice i Bielsko-Biała zwyciężyły w konkursie na „Gminę Przyszłości 2011” organizowanym przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii. W tym roku wyróżnione zostały gminy, które postawiły na innowacje w dążeniu do zwiększania efektywności energetycznej i ochrony klimatu. Nagrodzono m.in. pierwszą w Polsce szkołę pasywną, farmę fotowoltaiczną oraz program promujący innowacyjne wykorzystanie energii. »

Komputer przenośny za dobry fanpage

Aktualizacja: 13.12.2011

Wspierana przez "Gazetę Samorządu i Administracji" akcja edukacyjna „Czas na Facebook” wchodzi w kulminacyjną fazę. 9 grudnia organizator - QNT Systemy Informatyczne - ogłosił rozpoczęcie konkursu na najlepszy fanpage instytucji publicznej. »

Śląskie: wojewoda zapowiada odchudzenie i usprawnienie administracji

Aktualizacja: 13.12.2011

Usprawnienie i odchudzenie administracji zapowiada wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, który w poniedziałek odebrał z rąk premiera Donalda Tuska nominację na drugą kadencję. Ocenie pracy urzędników mają towarzyszyć badania satysfakcji interesantów. »

NIK: szkoły specjalne nie chronią danych uczniów

Aktualizacja: 12.12.2011

Dyrektorzy publicznych szkół specjalnych nie zapewniają rzetelnej ochrony danych osobowych uczniów, w tym danych wrażliwych - wynika z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. W raporcie napisano, że takiej ochrony nie zapewnili dyrektorzy połowy skontrolowanych placówek. »

Zniżki dla rodzin wielodzietnych i zastępczych

Aktualizacja: 09.12.2011

Od 1 stycznia przyszłego roku rodziny wielodzietne i zastępcze w Przemyślu (Podkarpackie) z 50 proc. zniżką będą kupować bilety komunikacji miejskiej oraz bilety do podległych miastu placówek kultury i obiektów sportowo-rekreacyjnych. »

Częstochowa: samorząd chce dostosować liczbę szkół do liczby uczniów

Aktualizacja: 12.12.2011

Dostosowania liczby szkół do liczby uczniów w celu racjonalizacji wydatków na oświatę chce Urząd Miasta w Częstochowie, który przedstawił propozycje reorganizacji sieci szkół w mieście. »

Zrezygnowano z planów budowy linii kolejowej do bydgoskiego lotniska

Aktualizacja: 12.12.2011

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zrezygnował z planów budowy linii kolejowej, łączącej lotnisko w Bydgoszczy z centrum miasta, bo byłaby ona nieopłacalna. Zaoszczędzone pieniądze zostaną wydane na modernizację starych wiaduktów i na nowe przystanki. »

Według kontroli NIK system e-administracji padł

Aktualizacja: 13.12.2011

NIK prowadzi audyt wdrażania e-administracji. "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do kilkunastu protokołów zakończonych już kontroli, z których wynika, że z 28 planowanych projektów w miarę sprawnie działa tylko 5, a reszta - w zasadzie leży. »

Premier powołał wojewodów, zapowiedział wzmocnienie ich pozycji

Aktualizacja: 12.12.2011

W województwach: lubelskim, pomorskim, podkarpackim i lubuskim będą nowi wojewodowie. Na stanowisko wojewody małopolskiego powrócił b. szef MSWiA Jerzy Miller. Premier zapowiedział wzmocnienie statusu wojewodów i apelował do nich o niezależność od "miejscowych środowisk". »

Rząd we wtorek o podniesieniu składki rentowej

Aktualizacja: 12.12.2011

Rząd zajmie się we wtorek projektem nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która podnosi część składki rentowej, płaconej przez pracodawcę, z 4,5 do 6,5 proc. płacy brutto. Zmiana ta ma przynieść ZUS w 2012 r. 6,5 mld zł, a w 2013 roku 10 mld zł. »

Lubelskie: w przyszłym roku ruszy program budowy targowisk

Aktualizacja: 12.12.2011

Blisko 20 targowisk może powstać na Lubelszczyźnie w ramach programu "Mój Rynek", który ruszy w I kwartale 2012 r. Gminy mogą uzyskać do 1 mln zł dofinansowana na budowę targowiska, na którym swoje produkty będą sprzedawać rolnicy. »

Lubuskie: w 2012 r. 160 mln zł w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 09.12.2011

Prawie 160 mln zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) będzie do wykorzystania w woj. lubuskim w 2012 r. - poinformował PAP dyrektor departamentu EFS w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze Marek Kamiński. »

Większa odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Aktualizacja: 09.12.2011

Rozszerzony został zakres odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Na podstawie nowych przepisów nie można przypisać winy pracownikowi, jeżeli naruszenia nie można było uniknąć mimo dołożenia staranności wymaganej od osoby odpowiedzialnej za wykonanie obowiązku, którego niewykonanie lub nienależyte wykonanie stanowi czyn naruszający dyscyplinę finansów publicznych. »

Samorządy w 2012 r planują deficyt ponad 12 mld zł

Aktualizacja: 09.12.2011

Jednostki samorządu terytorialnego w wieloletnich prognozach finansowych planują zbiorczy deficyt w kwocie przekraczającej 12 mld zł - podało Ministerstwo Finansów w uzasadnieniu do projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama