reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Radni Pruszcza Gdańskiego obniżyli swoje diety

Aktualizacja: 08.12.2011

O blisko jedną czwartą radni Pruszcza Gdańskiego (Pomorskie) obniżyli w środę swoje diety. Uchwałę w tej sprawie poparła jednogłośnie cała Rada Miasta składająca się z 21 radnych. »

Elektroniczne usługi nie dla administracji?

Aktualizacja: 07.12.2011

O elektronicznych usługach w urzędzie, zarówno dla klientów jak i jego pracowników, oraz problemach i wadach e- administracji rozmawiali przedstawiciele śląskich urzędów podczas I Śląskiego Konwentu Informatyków i Administracji Samorządowej, który odbył się 1-2 grudnia br. w Szczyrku. »

Starostwo kontroluje i karze firmy transportowe

Aktualizacja: 07.12.2011

Po tysiąc złotych kary płacą firmy transportowe z powiatu olsztyńskiego, które nie poinformowały na czas starostwa o zmianie adresu czy numeru NIP, urzędnicy rozpoczęli już kontrole i nałożyli pierwsze cztery kary. »

Samorządom brak samokontroli

Aktualizacja: 08.12.2011

Samorządy źle prowadzą wewnętrzne kontrole. Nie zapewniają więc dobrej ochrony przed korupcją ani nadzoru nad oszczędnym wydawaniem publicznych pieniędzy czy świadczeniem wysokiej jakości usług - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na raport NIK. »

"Łódź kreuje" - nowe hasło i logo Łodzi

Aktualizacja: 06.12.2011

"Łódź kreuje" - to nowe hasło promocyjne Łodzi. We wtorek wieczorem oficjalnie zaprezentowano też nowe logo miasta, które w swej warstwie graficznej odnosi się do alfabetu wybitnego twórcy polskiej awangardy Władysława Strzemińskiego. »

W gminie Zakliczyn powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej

Aktualizacja: 06.12.2011

W rolniczej gminie Zakliczyn (pow. tarnowski) powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej. Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska tłumaczy, że utworzenie strefy ma przekonać do inwestowania w gminie. »

Rekordowe wsparcie z funduszu ochrony środowiska w Katowicach

Aktualizacja: 06.12.2011

Rekordową kwotę ok. 450 mln zł przeznaczył w tym roku na wsparcie projektów ekologicznych w regionie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W przyszłym roku zamierza wydać podobną kwotę. »

PGE Obrót S.A. przez dwa lata będzie dostarczać prąd dla Poznania

Aktualizacja: 06.12.2011

PGE Obrót S.A. dostarczać będzie przez następne dwa lata energię elektryczną blisko 300 podmiotom zrzeszonym w ramach tzw. grupy zakupowej - projektu realizowanego przez miasto Poznań. W poniedziałek przedstawiciele PGE podpisali umowę z prezydentem Poznania. »

Szczecin: Blisko 2,2 mld zł na inwestycje miejskie w latach 2014-2020

Aktualizacja: 06.12.2011

Blisko 2,2 mld zł przeznaczy Szczecin na inwestycje w latach 2014-2020, z czego 1,6 mld ma pochodzić z budżetu miasta, reszta m.in. z UE. Pieniądze mają trafić np. na inwestycje drogowe czy uzbrajanie terenów - zapowiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek. »

Urzędników nie dotyczy ustawa antykryzysowa

Aktualizacja: 01.12.2011

Mimo że już ponad 2 lata obowiązuje ustawa z 1 lipca 2009 r. o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców – DzU nr 125, poz. 1035 ze zm. (tzw. ustawa antykryzysowa), podmiotami, które cały czas korzystają z przepisów Kodeksu pracy dotyczących umów terminowych, są pracodawcy sfery budżetowej i samorządowej. A zatem muszą oni pamiętać o przekształceniu z mocy prawa trzeciej umowy na czas określony w umowę bezterminową. »

Informacja publiczna do ponownego wykorzystania

Aktualizacja: 01.12.2011

Udostępnienie informacji posiadanej przez administrację w celu wykorzystania jej w celach komercyjnych ma być bezpłatne. »

Śląskie doświadczenia mogą poprawić pracę urzędów

Aktualizacja: 04.12.2011

Połączenie obsługi wielu instytucji administracji wojewódzkiej w Centrum Usług Wspólnych, udogodnienia dla klientów urzędu i systematyczna ocena urzędników - to niektóre pomysły, które wdrożył lub chce zrealizować Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. »

Olsztyn: gminne becikowe tylko do końca roku

Aktualizacja: 01.12.2011

W Olsztynie z powodu oszczędności w budżecie miejskim gminne becikowe w wysokości 200 złotych będzie wypłacane tylko do końca roku. Radni zdecydowali o likwidacji od 1 stycznia 2012 roku gminnej jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka. »

Woj. śląskie zbada dostępność usług w instytucjach publicznych

Aktualizacja: 30.11.2011

Analiza dostępności usług publicznych tzw. metodą design thinking zostanie w przyszłym roku przeprowadzona w trzech instytucjach w woj. śląskim. Metoda, nazywana po polsku myśleniem projektowym, pozwala m.in. usprawniać działanie instytucji. »

171,2 mln zł z UE na wspieranie innowacji w Polsce wschodniej

Aktualizacja: 01.12.2011

171,2 mln zł przeznaczono na dotacje z UE na wspieranie innowacji w pięciu regionach korzystających z programu Rozwój Polski Wschodniej. W czwartek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na projekty. Można je składać do 31 stycznia 2012 r. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama