| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

PKW: 819 niepełnosprawnych osób może zagłosować korespondencyjnie

Aktualizacja: 28.09.2011

Chęć głosowania korespondencyjnego w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 819 osób niepełnosprawnych - poinformowała PAP we wtorek Państwowa Komisja Wyborcza. Najwięcej wniosków zgłoszono w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. »

Gminy zabraniają nauczycielom pracy w kilku szkołach

Aktualizacja: 28.09.2011

Nauczyciel może pracować w danej gminie tylko w jednej szkole – takie zasady wprowadzają organy prowadzące szkoły szukając oszczędności – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Rząd przyjął projekt budżetu na 2012 rok

Aktualizacja: 28.09.2011

Rząd przyjął we wtorek projekt budżetu na 2012 r. z deficytem w wysokości 35 mld zł. Dokument, chwalony przez koalicjantów, krytykują politycy opozycji. Także związki zawodowe i pracodawcy mają zastrzeżenia do propozycji rządu. »

Fundusz sołecki 2012 – wnioski do 30 września

Aktualizacja: 27.09.2011

Tylko do końca września sołtysi mają czas na złożenie wniosków o przyznanie środków z funduszu sołeckiego. »

Gmina nie może obciążyć mieszkańców kosztami budowy kanalizacji

Aktualizacja: 27.09.2011

Sieć kanalizacyjna budowana jest przez gminę w ramach realizacji zadań własnych, niedopuszczalne jest więc zobowiązanie właścicieli domów do ponoszenia z tego tytułu opłat – przypomniał „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Wręczono Złote Formaty 2011

Aktualizacja: 26.09.2011

21 września odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Formatów tym spośród miast i regionów, które promują się najlepiej. Pierwsze miejsca w pięciu kategoriach zajęły cztery województwa: łódzkie, małopolskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie oraz jedno miasto – Kraków. »

Opłata za udostępnienie danych z rejestru PESEL

Aktualizacja: 27.09.2011

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie z 12 września 2011 r. w sprawie opłat za udostępnienie danych z rejestrów mieszkańców, rejestrów zamieszkania cudzoziemców oraz rejestru PESEL. »

MF: we wtorek rząd zajmie się projektem budżetu na 2012 r.

Aktualizacja: 26.09.2011

Projekt budżetu na 2012 r. zostanie we wtorek przedstawiony rządowi w celu ostatecznego przyjęcia - poinformowała rzeczniczka prasowa resortu finansów Małgorzata Brzoza. Zgodnie z konstytucją do końca września dokument musi trafić do Sejmu. »

Prezydent podpisał nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 26.09.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej - poinformowała PAP w niedzielę Kancelaria Prezydenta. »

Będa klasy mundurowe w szkołach średnich

Aktualizacja: 22.09.2011

Resort obrony narodowej będzie wspierał tworzenie klas mundurowych w szkołach średnich - zadeklarował w środę w Białymstoku minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. »

Ostatnie dni na ustanowienie pełnomocnika wyborczego

Aktualizacja: 22.09.2011

Do czwartku 29 września wyborcy niepełnosprawni i osoby starsze mogą ustanowić pełnomocnika, który zagłosuje w ich imieniu w wyborach parlamentarnych 9 października. »

Rada gminy nie ma swobody w ustalaniu opłat dot. bezdomnych zwierząt

Aktualizacja: 21.09.2011

Rada gminy nie może ustalić opłat za wyłapywanie i utrzymywanie bezdomnych zwierząt, takiego upoważnienia nie daje jej ustawa o ochronie zwierząt – stwierdził wojewoda dolnośląski. »

Nowelizacja ustawy o policji podpisana

Aktualizacja: 22.09.2011

Zmiany wymagań wobec kandydatów do służby w policji, w tym rezygnację z rygorystycznego wymogu niekaralności za wykroczenia, przewiduje nowelizacja ustawy o policji, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski. »

Projekt zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich

Aktualizacja: 21.09.2011

Rząd zatwierdził projekt zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-13. Chodzi o przesuniecie środków w ramach programu ze wsparcia gospodarstw niskotowarowych na modernizację gospodarstw rolnych oraz wsparcie dla grup producentów rolnych - podało Centrum Informacyjne Rządu. »

Stypendia Krajowej Szkoły Administracji Publicznej – nowe przepisy

Aktualizacja: 21.09.2011

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie regulujący szczególny status słuchaczy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz wysokość przysługujących im stypendiów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »