reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

ZMOKU - instruktaż dla urzędników

Aktualizacja: 15.11.2011

Trwają przygotowania do wdrożenia systemu - ZMOKU, który służyć będzie urzędom gmin do obsługi spraw związanych z ewidencją ludności i aktami stanu cywilnego. »

Pięć województw chce razem pozyskiwać fundusze na nowe technologie

Aktualizacja: 14.11.2011

Dolnośląskie, małopolskie, pomorskie, mazowieckie i łódzkie chce razem m.in. szukać pieniędzy na przedsięwzięcia związane z bio- i nanotechnologią. List intencyjny ws. utworzenia Środkowoeuropejskiego Konsorcjum Bioregionów podpisano w środę w Łodzi. »

Bezpieczeństwo imprez masowych - nowe przepisy weszły w życie

Aktualizacja: 14.11.2011

Weszła w życie nowela ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nowelą, podczas tego typu spotkań, także na Euro 2012, będzie można sprzedawać i pić napoje zawierające do 3,5 proc. alkoholu. »

NIK: straż miejska i gminna bezprawnie karała mandatami za prędkość

Aktualizacja: 14.11.2011

Bezprawne karanie mandatami kierowców za przekroczenie prędkości po upływie ustawowego terminu - to jedno z uchybień, jakie stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli, sprawdzając działanie straży miejskiej i gminnej korzystających z fotoradarów. »

NSA: samorząd nie odpowiadał za stan wału przeciwpowodziowego

Aktualizacja: 14.11.2011

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził stanowisko prezydenta Krakowa, że to nie on jest odpowiedzialny za nadzór na stanem wałów przeciwpowodziowych w "Porcie Płaszów" - poinformowała w czwartek rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek. »

Becikowe przysługuje rodzicom przebywającym za granicą

Aktualizacja: 09.11.2011

Rodzice przebywający czasowo za granicą także mają prawo do becikowego - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. »

Aby obciąć płace pracownika powołanego, najpierw trzeba go odwołać

Aktualizacja: 09.11.2011

Nie można obniżyć wynagrodzenia pracownikowi zatrudnionemu na podstawie powołania wręczając mu wypowiedzenie zmieniające. Należy go odwołać i powołać ponownie z nową, niższą pensją - tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego. »

Rozbiórka samowoli może być wstrzymana do sądowego wyroku

Aktualizacja: 09.11.2011

Osoba, której inspektor nadzoru budowlanego nakazał rozebrać samowolnie wybudowany budynek, może, do czasu rozstrzygnięcia sporu przez sąd wnioskować o wstrzymanie rozbiórki - postanowił Naczelny Sąd Administracyjny. »

Odwołany dyrektor urzędu może zostać referentem

Aktualizacja: 08.11.2011

Pracownik, który został odwołany z funkcji kierownika nie musi wrócić na poprzednio zajmowane stanowisko ani też na stanowisko równorzędne. Pracodawca może mu nawet zaproponować posadę poniżej jego kwalifikacji – orzekł Sąd Najwyższy. »

Radny nie może skarżyć do sądu informacji od prezydenta miasta

Aktualizacja: 08.11.2011

Radny nie może zaskarżyć do sądu pisma prezydenta miasta, w którym ten odmawia oceny i badania uchwał rady dzielnicy - wynika z postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zdaniem sądu, takie pismo ma jedynie charakter informacyjny. »

E – Kontrola Zarządcza w administracji samorządowej - cykl konferencji

Aktualizacja: 08.11.2011

Grupa Technologiczna Passus, firma Open One i Handikap Audyt zapraszają na cykl bezpłatnych konferencji e-Kontrola Zarządcza. »

MF: po III kwartałach samorządy miały 3,222 mld zł nadwyżki

Aktualizacja: 09.11.2011

Według wstępnych danych, budżety jednostek samorządu terytorialnego po trzech kw. zamknęły się zbiorczo nadwyżką 3.222 mln zł, przy planowanym deficycie w wysokości 21.245 mln zł - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. »

Mazowiecki Urząd Wojewódzki zadba o poprawność językową

Aktualizacja: 08.11.2011

Błędy ortograficzne, interpunkcyjne, leksykalne, nadużywanie pewnych słów są charakterystyczne dla języka urzędników - wynika z badania przeprowadzonego w tym roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Ten stan rzeczy mają zmienić szkolenia językowe dla urzędników. »

Gmina zdecyduje do jakiej instalacji trafią odpady

Aktualizacja: 07.11.2011

Ministerstwo Środowiska wyjaśniło wątpliwości dotyczące uprawnienia do wyboru instalacji do których trafią odpady - na gruncie przepisów nowej ustawy śmieciowej. »

Rolnik może dostać świadczenie pielęgnacyjne

Aktualizacja: 07.11.2011

To, że rolnik prowadzi gospodarstwo rolne, nie może być przeszkodą do przyznania mu świadczenia pielęgnacyjnego - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama