| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Samorządy wymieniają dyrektorów szpitali

Aktualizacja: 18.08.2011

Zwiększona odpowiedzialność samorządów za długi szpitali wywołała falę zmian kadrowych na stanowiskach dyrektorów szpitali. Samorządy, w drodze konkursów, szukają fachowców, którzy wyprowadzą jednostki z zadłużenia. »

MF: deficyt sektora rządowego i samorządów w I kw. wyniósł 10 mld zł

Aktualizacja: 17.08.2011

Deficyt sektora rządowego i samorządowego w I kwartale 2011 roku wyniósł 10 mld zł, czyli 2,9 proc. PKB - poinformowało Ministerstwo Finansów w sierpniowej informacji kwartalnej o sytuacji makroekonomicznej i stanie finansów publicznych. »

Studenci odmienią gminę w projekcie "Design w terenie"

Aktualizacja: 17.08.2011

Studenci Akademii Sztuk Pięknych pod okiem uznanych projektantów przez siedem dni będą odmieniać przestrzeń jednej gminy województwa śląskiego. Projekt "Design w terenie" ma pomóc w ożywieniu przestrzeni publicznej gminy, czy w uatrakcyjnieniu miejsc rozrywki i rekreacji. »

Strajk w Przewozach Regionalnych

Aktualizacja: 17.08.2011

O północy z wtorku na środę rozpoczął się strajk w Przewozach Regionalnych. Pociągi PR stanęły na dobę, co oznacza problemy dla kilkuset tysięcy pasażerów, korzystających codziennie z usług przewoźnika. »

Rząd przyjął założenia Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej

Aktualizacja: 17.08.2011

Do 2050 roku polska gospodarka ma być niskoemisyjna oraz konkurencyjna na europejskim i globalnym rynku - przewidują przyjęte we wtorek przez rząd założenia Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej (NPRGN). »

Urzędnik emeryt musi zrezygnować z pracy lub ze świadczenia

Aktualizacja: 16.08.2011

Pracownicy, którzy nabyli prawo do emerytury do końca 2010 r. i chcą ją pobierać, muszą zakończyć stosunek pracy przed 1 października 2011 r. W przeciwnym razie od tej daty prawo do emerytury ulegnie zawieszeniu. »

"Rzeczpospolita": Uczelniom łatwiej będzie uczyć w sieci

Aktualizacja: 16.08.2011

Uczelnie będą mogły kształcić przez Internet praktycznie bez żadnych limitów. Jest już gotowy projekt rozporządzenia w sprawie e-learningu - czeka na podpis ministra edukacji - informuje "Rzeczpospolita". »

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie

Aktualizacja: 16.08.2011

Przemarszem Orkiestry Szałamistek spod Biura Wystaw Artystycznych na Rynek rozpoczął się w piątek w Rzeszowie Europejski Stadion Kultury (ESK). Impreza jest wydarzeniem towarzyszącym przyszłorocznym mistrzostwom Europy w piłce nożnej; potrwa do niedzieli. »

Środki unijne nie zwalniają z obowiązku wydzielenia pieniędzy na szkolenia

Aktualizacja: 12.08.2011

Unijne dofinansowanie szkolenia pracowników nie zwalnia gminy z obowiązku wydzielenia w budżetach pieniędzy na dokształcanie kadry. »

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Aktualizacja: 12.08.2011

II Europejskie Targi Produktów Regionalnych rozpoczęły się w czwartek w Zakopanem. Na Dolnej Równi Krupowej tradycyjne produkty spożywcze prezentuje 120 wytwórców z 15 europejskich krajów, w tym z Polski. »

Starostowie nie wykonują obowiązków względem lasów niepaństwowych

Aktualizacja: 11.08.2011

Najwyższa Izba Kontroli oceniła negatywnie wykonywanie przez starostów zadań z zakresu gospodarki leśnej w lasach niepaństwowych. »

Maluch 2011 – wyniki drugiej edycji

Aktualizacja: 11.08.2011

Resort pracy wyłonił beneficjentów drugiej tury konkursu "Maluch" wspierającego rozwój  gminnych instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. »

"Rzeczpospolita": Pierwszy dzwonek bije po kieszeni

Aktualizacja: 11.08.2011

Rodzic wyprawiający dziecko do szkoły wyda średnio o 60-100 zł więcej niż w ubiegłym roku - donosi "Rzeczpospolita". »

Rada gminy nie odmówi zezwolenia przedsiębiorcy wywożącemu odpady

Aktualizacja: 11.08.2011

W uchwale rady gminy powinny być zawarte wymagania wobec przedsiębiorcy ubiegającego się o zezwolenie na odbieranie odpadów komunalnych. Nie można jednak w uchwale odmówić zezwolenia przedsiębiorcy niespełniającemu tych warunków. »

Obowiązuje ustawa o efektywności energetycznej

Aktualizacja: 10.08.2011

Zadania jednostek sektora w zakresie efektywności energetycznej określa ustawa o efektywności energetycznej, która właśnie weszła w życie. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »