reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wręczono Złote Formaty 2011

Aktualizacja: 26.09.2011

21 września odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Formatów tym spośród miast i regionów, które promują się najlepiej. Pierwsze miejsca w pięciu kategoriach zajęły cztery województwa: łódzkie, małopolskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie oraz jedno miasto – Kraków. »

Opłata za udostępnienie danych z rejestru PESEL

Aktualizacja: 27.09.2011

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie z 12 września 2011 r. w sprawie opłat za udostępnienie danych z rejestrów mieszkańców, rejestrów zamieszkania cudzoziemców oraz rejestru PESEL. »

MF: we wtorek rząd zajmie się projektem budżetu na 2012 r.

Aktualizacja: 26.09.2011

Projekt budżetu na 2012 r. zostanie we wtorek przedstawiony rządowi w celu ostatecznego przyjęcia - poinformowała rzeczniczka prasowa resortu finansów Małgorzata Brzoza. Zgodnie z konstytucją do końca września dokument musi trafić do Sejmu. »

Prezydent podpisał nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 26.09.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej - poinformowała PAP w niedzielę Kancelaria Prezydenta. »

Będa klasy mundurowe w szkołach średnich

Aktualizacja: 22.09.2011

Resort obrony narodowej będzie wspierał tworzenie klas mundurowych w szkołach średnich - zadeklarował w środę w Białymstoku minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. »

Ostatnie dni na ustanowienie pełnomocnika wyborczego

Aktualizacja: 22.09.2011

Do czwartku 29 września wyborcy niepełnosprawni i osoby starsze mogą ustanowić pełnomocnika, który zagłosuje w ich imieniu w wyborach parlamentarnych 9 października. »

Rada gminy nie ma swobody w ustalaniu opłat dot. bezdomnych zwierząt

Aktualizacja: 21.09.2011

Rada gminy nie może ustalić opłat za wyłapywanie i utrzymywanie bezdomnych zwierząt, takiego upoważnienia nie daje jej ustawa o ochronie zwierząt – stwierdził wojewoda dolnośląski. »

Nowelizacja ustawy o policji podpisana

Aktualizacja: 22.09.2011

Zmiany wymagań wobec kandydatów do służby w policji, w tym rezygnację z rygorystycznego wymogu niekaralności za wykroczenia, przewiduje nowelizacja ustawy o policji, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski. »

Projekt zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich

Aktualizacja: 21.09.2011

Rząd zatwierdził projekt zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-13. Chodzi o przesuniecie środków w ramach programu ze wsparcia gospodarstw niskotowarowych na modernizację gospodarstw rolnych oraz wsparcie dla grup producentów rolnych - podało Centrum Informacyjne Rządu. »

Stypendia Krajowej Szkoły Administracji Publicznej – nowe przepisy

Aktualizacja: 21.09.2011

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie regulujący szczególny status słuchaczy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz wysokość przysługujących im stypendiów. »

"Rzeczpospolita": Samorządowcy tłumnie uciekają na Wiejską

Aktualizacja: 21.09.2011

Prawie co szósty kandydat do parlamentu to samorządowiec, o mandat walczy 1172 radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czeka nas wiele lokalnych wyborów uzupełniających? - zastanawia się "Rzeczpospolita". »

Obowiązuje nowelizacja ustawy o scalaniu i wymianie gruntów

Aktualizacja: 21.09.2011

Weszła w życie nowelizacja ustawy o scalaniu i wymianie gruntów. Ustawa doprecyzowuje pojęcia m.in. dotyczące gruntów czy uczestnika scalania. »

Pierwsza edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego

Aktualizacja: 20.09.2011

Ruszył program pożyczkowy dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich. Nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego odbywa się w trybie konkursowym. Wnioski są przyjmowane do 6 października br. »

3 400 placówek uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek

Aktualizacja: 20.09.2011

Ponad 1,5 tys. bibliotek z małych miejscowości zakwalifikowało się do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Otrzymają one - podobnie jak 1, 9 tys. bibliotek z pierwszej tury programu - sprzęt informatyczny, granty oraz ofertę szkoleń dla pracowników. »

Do końca września dyrektorzy szkół ustalą dodatkowe dni wolne

Aktualizacja: 20.09.2011

To ostatnie dni dla dyrektorów szkół na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2011/2012 oraz podanie tej informacji do publicznej wiadomości. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama