reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Atak hakerów na portale samorządowe

Aktualizacja: 01.09.2011

Kilkaset stron samorządowych zostało zaatakowanych przez grupę hakerów. Na portalach, po kliknięciu na Biuletyny Informacji Publicznej, zamiast właściwych danych, pojawia się szkolny samochód i napis zawierający m.in. stwierdzenie, że polskie szkoły uczą "spożywać duże dawki alkoholu". »

Sejm uchwalił nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 01.09.2011

Dostosowanie przepisów o dostępie do informacji publicznej do zaleceń UE oraz stworzenie repozytorium gromadzącego ważne dane przewiduje uchwalona w środę przez Sejm nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej. »

Systemy do zarządzania kryzysowego

Aktualizacja: 31.08.2011

Bezpieczeństwo publiczne to sprawa priorytetowa. Rok 2010 roku uświadomił nam, jak bardzo ważne jest aby w sytuacjach nagłego zagrożenia reagować szybko i zdecydowanie. Podczas tego spotkania chcemy zaprezentować rozwiązania, dzięki którym można przeciwdziałać sytuacjom kryzysowym oraz na nie odpowiednio reagować. »

Wchodzą w życie rozporządzenia oświatowe

Aktualizacja: 31.08.2011

Od dziś we wszystkich szkołach publicznych i niepublicznych uczniowie powinni mieć dostęp do ciepłej bieżącej wody, nauczyciele wykazywać bardziej indywidualne podejście do uczniów a tzw. inne formy wychowania przedszkolnego powinny zapewniać dzieciom minimum 3 godziny opieki dziennie - tego wymagają rozporządzenia oświatowe, które dziś wchodzą w życie. »

W 2011 r. 628 mln zł "janosikowego" z Mazowsza do innych województw

Aktualizacja: 31.08.2011

W tym roku podatnicy z Mazowsza przekażą innym województwom 628 mln zł w ramach tzw. "janosikowego". To 40 proc. tegorocznych dochodów podatkowych województwa. Zdaniem marszałka Adama Struzika, w efekcie tego najbogatszy region Polski staje się najbiedniejszy. »

Badania w działaniu - V seminarium w ramach projektu „Decydujmy razem”

Aktualizacja: 30.08.2011

Jak badać społeczność lokalną? Kto powinien to robić? Czy można to robić nie będąc socjologiem, zawodowym badaczem? Między innymi takie pytania postawią sobie uczestnicy seminarium Badania w działaniu  - partycypacyjny model poznania, które odbędzie się 9 września 2011 roku w Warszawie w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki. »

Województwo śląskie zaciągnie 31 mln zł kredytu na drogi

Aktualizacja: 30.08.2011

Województwo śląskie zaciągnie 31 mln zł kredytu długoterminowego na budowę i przebudowę dróg - zdecydowali w poniedziałek radni podczas XII sesji sejmiku śląskiego. Pod koniec tego roku zadłużenie samorządu województwa wyniesie ok. 508 mln zł. »

WSA o zasadach podejmowania uchwał w związku gmin

Aktualizacja: 30.08.2011

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał orzeczenie dotyczące zasad podejmowania uchwał przez związek międzygminny. »

Prawie 80 proc. szkół skorzystało z pomocy "Radosnej Szkoły"

Aktualizacja: 30.08.2011

Blisko 80 proc. szkół ma wyposażenie szkolnych kącików zabaw kupione w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" - poinformowała we wtorek minister edukacji Katarzyna Hall. Zaznaczyła, że rząd stara się pomóc w wyposażeniu szkół, m.in. w zabawki dydaktyczne. »

"Rzeczpospolita": Doradca w każdej szkole

Aktualizacja: 30.08.2011

MEN chce, by gimnazja lepiej radziły uczniom jak zaplanować karierę. Ale nie ma to ani pieniędzy ani etatów - donosi "Rzeczpospolita" »

Zmiany w użytkowaniu wieczystym

Aktualizacja: 29.08.2011

Prezydent podpisał w piątek nowelizację ustawy, która przyspiesza i ułatwia przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości i rozszerza krąg podmiotów uprawnionych do wystąpienia z żądaniem przekształcenia. »

Aktywny Samorząd Zdrowe Społeczeństwo

Aktualizacja: 29.08.2011

Celem konkursu „Aktywny Samorząd Zdrowe Społeczeństwo” jest wyróżnienie jednostek samorządu terytorialnego szczególnie zaangażowanych w realizację zadań sportowych i promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców. »

ZPP: odwołanie skarbnika blokuje wiele czynności prawnych

Aktualizacja: 29.08.2011

Kontrasygnata skarbnika gminy/powiatu lub osoby przez niego upoważnionej wymagana jest do skutecznego dokonania czynności prawnych, które mogą wywołać powstanie zobowiązań pieniężnych. Odwołanie skarbnika bez powołania jego następny może spowodować wiele problemów – ostrzega Związek Powiatów Polskich. »

"Rzeczpospolita": Przybywa samorządów, które wydają za dużo

Aktualizacja: 29.08.2011

Wydatki bieżące prawie pół tysiąca samorządów były w zeszłym roku zbyt duże wobec ich możliwości. To o ponad połowę więcej takich miast lub gmin niż rok wcześniej - informuje "Rzeczpospolita". »

"Dziennik Gazeta Prawna": Nauczyciele rujnują budżety gmin

Aktualizacja: 29.08.2011

Aż 90 proc. pieniędzy z subwencji oświatowej gminy przeznaczają na pensje dla nauczycieli. W rezultacie nie są w stanie realizować innych zadań związanych z edukacją - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama