reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym

Aktualizacja: 26.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w czwartek nowelizację ustawy o Funduszu Kolejowym i ustawy o transporcie kolejowym - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pozwala ona Skarbowi Państwa udzielać gwarancji na kredyt, jaki PKP PLK będzie mogła zaciągać w EBI. »

Czas na ujednolicone BIP-y

Aktualizacja: 26.08.2011

Podmioty, które obowiązkowo prowadzą Biuletyny Informacji Publicznej mogą od września korzystać bezpłatnie z aplikacji Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP) – to krok w kierunku ujednolicenia BIP-ów instytucji publicznych. »

MF: w 2012 r. wzrosną maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych

Aktualizacja: 25.08.2011

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną od 2012 r. o 4,2 proc. - przewiduje opublikowany w czwartek przez resort finansów projekt obwieszczenia w tej sprawie. To skutek inflacji w pierwsze połowie 2011 r. »

Do końca sierpnia informacje z wykonania budżetów za I półrocze 2011 r.

Aktualizacja: 25.08.2011

Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu przypomina, iż do 31 sierpnia zarządy jednostek samorządu terytorialnego muszą przedstawić informacje z wykonania budżetów za I półrocze 2011 r. organom stanowiącym oraz regionalnym izbom obrachunkowym. »

Od 3 lipca system viaTOLL przyniósł Skarbowi Państwa prawie 80 mln zł

Aktualizacja: 25.08.2011

Od 3 lipca, przez pierwsze 54 dni funkcjonowania, system elektronicznego poboru opłat za korzystanie z dróg przyniósł Skarbowi Państwa prawie 80 mln złotych - poinformowała rzeczniczka prasowa projektu viaTOLL Dorota Prochowicz. »

Od 1 września nowy rozkład jazdy pociągów

Aktualizacja: 24.08.2011

 Od 1 września zacznie obowiązywać nowy rozkład pociągów, w związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na torach. Utrudnienia czekają podróżujących m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Poznania czy Przemyśla. Bilety nie będą tańsze. »

Nowe zasady wyceny nieruchomości wywłaszczonych

Aktualizacja: 25.08.2011

Wchodzi w życie rozporządzenie zmieniające zasady ustalania wartości rynkowych nieruchomości wywłaszczonych lub przejmowanych pod drogi publiczne. »

Będą metryki spraw administracyjnych i podatkowych - ustawa podpisana

Aktualizacja: 24.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego oraz Ordynacji podatkowej, która wprowadza obowiązek zakładania w aktach spraw administracyjnych i podatkowych tzw. metryki sprawy - pisemnej lub elektronicznej. »

Niepełnosprawni mogą prosić samorządy o pełną pomoc przy wyborach

Aktualizacja: 24.08.2011

Osoby niepełnosprawne mogą prosić samorządy o kompletną informację i pomoc przy zbliżających się wyborach, a samorządy są zobowiązane do udzielenia jej. Należy jednak pamiętać o terminach poinformowania samorządów o takich potrzebach. »

FOR: władze samorządowe inwestują więcej niż centralne

Aktualizacja: 23.08.2011

Władze samorządowe w Polsce wydają na inwestycje więcej, niż centralne - wynika z analizy Forum Obywatelskiego Rozwoju. W 2010 roku władze lokalne przeznaczyły na ten cel 47 mld zł, podczas gdy centralne 31 mld zł. »

Program badan statystycznych statystyki publicznej w 2012 r.

Aktualizacja: 23.08.2011

Wiadomo już jakie dane jednostki sektora publicznego będą gromadzić w nadchodzącym roku dla Głównego Urzędu Statystycznego. »

PKP Intercity ma już pieniądze na Pendolino

Aktualizacja: 23.08.2011

PKP Intercity ma już pierwsze pieniądze na sfinansowanie zakupu nowoczesnych składów typu Pendolino - poinformował w poniedziałek prezes spółki Janusz Malinowski. Podkreślił, że projekt przebiega zgodnie z harmonogramem. »

Koniec z NIP osób fizycznych - ustawa opublikowana

Aktualizacja: 22.08.2011

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. Likwiduje ona od stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. »

Sejm znowelizował ustawę o dyscyplinie finansów publicznych

Aktualizacja: 22.08.2011

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Zmiana pozwoli skuteczniej karać osoby naruszające dyscyplinę finansową i w efekcie wyeliminować niezgodne z prawem gospodarowanie publicznymi pieniędzmi. »

Język migowy w urzędach - Sejm zakończył prace na ustawą

Aktualizacja: 22.08.2011

Zapewnienie osobom głuchym tłumacza języka migowego w kontaktach z organami administracji publicznej oraz udostępnianie im dokumentów w formie dla nich zrozumiałej - przewiduje ustawa o języku migowym. W piątek Sejm sprzyjał poprawki, które zaproponował do niej Senat. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Hanna Stachowiak

Wspólnik Zarządzający w Kancelarii Prawnej Skarbiec

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama