| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

NIK negatywnie ocenia sposób rozliczania winiet w latach 2004-2008

Aktualizacja: 18.07.2011

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła sposób rozliczania winiet w latach 2004-2008 przez instytucje odpowiedzialne za ich pobór - wynika z najnowszego raportu NIK. Według Izby Skarb Państwa mógł ponieść wielomilionowe straty. »

Płaca minimalna w 2012 r. - 1500 zł

Aktualizacja: 19.07.2011

Komisja Trójstronna nie doszła w ubiegłym tygodniu do porozumienia w sprawie płacy minimalnej w 2012 r. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że rząd wyda rozporządzenie ustalające ją na proponowanym wcześniej poziomie 1,5 tys. zł. »

Prezydent podpisał tzw. ustawę śmieciową

Aktualizacja: 19.07.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przewiduje ona przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami. »

Sejm: łagodniejsze wymagania wobec kandydatów do służby w policji

Aktualizacja: 18.07.2011

Zmiany wymagań wobec kandydatów do służby w policji, w tym rezygnacja z rygorystycznego wymogu niekaralności za wykroczenia przewiduje nowelizacja ustawy o policji, którą w piątek uchwalił Sejm. »

Powstanie Monitor Kultury Miast Polskich

Aktualizacja: 18.07.2011

Powstanie Monitor Kultury Miast Polskich, czyli strona internetowa poświęcona realizacji zapowiedzi i deklaracji miast uczestniczących w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) 2016. »

Sejm za zwiększeniem zatrudnienia niepełnosprawnych w urzędach

Aktualizacja: 18.07.2011

Sejm przyjął w piątkowym głosowaniu zmiany w ustawie o służbie cywilnej, o pracownikach urzędów państwowych i pracownikach samorządowych, dotyczące pierwszeństwa w zatrudnieniu dla osób niepełnosprawnych w urzędach. »

Rząd przyjął projekt kolejnej ustawy deregulacyjnej

Aktualizacja: 14.07.2011

Likwidację barier prawnych oraz niektórych uciążliwych i kosztownych obowiązków administracyjnych nakładanych na firmy i obywateli - zakłada przyjęty w czwartek przez rząd projekt kolejnej ustawy deregulacyjnej. »

W Pałacu Prezydenckim - o lokalnych inicjatywach mieszkańców wsi

Aktualizacja: 14.07.2011

 Mieszkańcy wsi powinni angażować się w różne inicjatywy lokalne, które poprawiają jakość życia na wsi - powiedział szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski otwierając w czwartek dyskusję nt. możliwości rozwoju obszarów wiejskich. »

Sejm: kluby za zwiększeniem zatrudnienia niepełnosprawnych w urzędach

Aktualizacja: 14.07.2011

Wszystkie kluby parlamentarne poparły w środowej debacie w Sejmie projekt nowelizacji ustaw o służbie cywilnej, o pracownikach urzędów państwowych i pracownikach samorządowych, który dotyczy pierwszeństwa w zatrudnieniu dla osób niepełnosprawnych w urzędach. »

W Sejmie dyskusja wokół raportu NIK o sytuacji w przedszkolach

Aktualizacja: 14.07.2011

W Polsce nadal zbyt mało dzieci uczęszcza do przedszkoli - wynika z raportu NIK. MEN odpowiada, że obecnie jest najwyższa liczba przedszkolaków w historii Polski. Z kolei posłowie opozycji wskazują m.in. na brak należytego nadzoru pedagogicznego w przedszkolach. »

Sejm/ Komisja o świadczeniach rodzinnych i alimentach

Aktualizacja: 13.07.2011

Prawo jazdy będzie mogło być odbierane dłużnikom alimentacyjnym, którzy uchylają się od swoich zobowiązań dłużej niż przez sześć miesięcy - stanowi projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. »

W czwartek rząd zajmie się projektem kolejnej ustawy deregulacyjnej

Aktualizacja: 13.07.2011

W czwartek rząd zajmie się opracowanym w ministerstwie gospodarki projektem kolejnej ustawy, znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. W ocenie wiceministra gospodarki Mieczysława Kasprzaka, dzięki ustawie przedsiębiorcy zaoszczędzą 3 mld zł rocznie. »

Komisje za projektem specustawy dot. bezpieczeństwa na Euro 2012

Aktualizacja: 12.07.2011

Sejmowe komisje opowiedziały się za uchwaleniem projektu noweli ustawy o bezpieczeństwie na Euro 2012. PiS zaproponowało wykreślenie zapisu, który dopuszcza możliwość sprzedaży alkoholu podczas imprez sportowych. SLD chce dwukrotnego zwiększenia środków na wypłatę nadgodzin policjantom. »

Przychodnie dostaną więcej za podstawową opiekę nad dziećmi i emerytami

Aktualizacja: 12.07.2011

 Od września wzrosną stawki, jakie przychodnie świadczące podstawową opiekę zdrowotną dostają za leczenie dzieci do lat 6 i osób powyżej 65. roku życia. Porozumienie w tej sprawie podpisali w poniedziałek minister zdrowia, szef NFZ oraz pracodawcy ochrony zdrowia. »

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt

Aktualizacja: 12.07.2011

W poniedziałek do Sejmu trafił obywatelski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przygotowany przez Koalicję dla Zwierząt. Projekt m.in. zakazuje trzymania psów na łańcuchach, wykorzystywania zwierząt w cyrku i zaostrza kary za znęcanie się nad zwierzętami. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »