| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Rząd przyjął założenia zmian w prawie o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 28.06.2011

Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji Prawa zamówień publicznych, wdrażającej m.in. przepisy dyrektywy obronnej UE, dotyczącej zamówień w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

W 2010 r. nie wydano wszystkich środków z rezerw budżetu na edukację

Aktualizacja: 28.06.2011

W 2010 r. nie wydano wszystkich środków, które były w budżecie państwa w rezerwach celowych na zadania związane z edukację; zostały środki m.in. w rezerwie na stypendia socjalne i na wyprawkę szkolną - wynika z informacji na temat wykorzystania budżetu. »

Samorządy o deficycie w ich budżetach

Aktualizacja: 28.06.2011

W środę samorządy zaproponują ministrowi finansów, by dodatkowy mechanizm ograniczający deficyt sektora samorządowego uruchamiać, gdy przekroczy on wielkość 0,6 proc. PKB, z wyjątkiem 2012 r., gdy były określony na poziomie 10 mld zł. »

Komisje o poprawkach Senatu dot. opłaty za odpady komunalne

Aktualizacja: 28.06.2011

Sejmowe komisje: samorządu terytorialnego oraz ochrony środowiska zarekomendują Sejmowi odrzucenie poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. »

Doskonalenie poprzez samoocenę (CAF) – spotkania informacyjne

Aktualizacja: 29.06.2011

MSWiA zaprasza 250 samorządów z całej Polski o najniższych dochodach do bezpłatnego udziału w rekrutacji do projektu Wspólnej Metody Oceny (CAF). Urzędy, zakwalifikowane do projektu, przy asyście ekspertów, dokonają samooceny swojej pracy w oparciu o nowoczesną metodę CAF. »

Polskie miasta i regiony rozpoczęły walkę o Złote Formaty

Aktualizacja: 29.06.2011

Aż 157 projektów promocyjnych zgłosiło 67 samorządów reprezentujących wszystkie województwa Polski do V edycji konkursu Złote Formaty – najważniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu związanego z dziedziną promocji miejsc. Już w lipcu poznamy listę nominowanych, a 21 września dowiemy się, które z samorządów znalazły się wśród laureatów. Na zwycięzców czekają m.in. ogólnopolskie kampanie reklamowe oraz kampanie w warszawskim metrze na nowoczesnych nośnikach Infoscreen. »

Rząd o Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju

Aktualizacja: 28.06.2011

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu przyjmie uchwałę w sprawie Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 - ma to być najważniejszy krajowy dokument strategiczny dotyczący zagospodarowania przestrzennego Polski. »

Zmienią się zasady gospodarowania komunalnym zasobem mieszkaniowym

Aktualizacja: 28.06.2011

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy. Proponowane zmiany mają umożliwić gminom bardziej elastyczne gospodarowanie komunalnym zasobem mieszkaniowym. »

Zmiany w zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 24.06.2011

Rada Ministrów zaakceptowała założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o zarządzaniu kryzysowym, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

Nowe grupy pracowników samorządowych

Aktualizacja: 27.06.2011

Rząd przyjął projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, przedłożone przez ministra pracy i polityki społecznej. »

Ruszyła strona internetowa polskiej prezydencji

Aktualizacja: 22.06.2011

W środę ruszyła strona internetowa polskiej prezydencji. Pod adresem pl2011.eu można znaleźć nie tylko program i najważniejsze wydarzenia naszego przewodnictwa w Radzie Europy, ale także wiele informacji o Polsce, polskiej kulturze oraz wideoblog. »

Prezydent podpisał nowelę ustawy o nowych dowodach osobistych

Aktualizacja: 22.06.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o nowych dowodach osobistych - poinformowała w środę na swych stronach internetowych Kancelaria Prezydenta. Nowe dowody, wyposażone m.in. w chip, mają być stopniowo wprowadzane od 1 lipca 2013 roku. »

Urlopy ojcowskie dla mundurowych

Aktualizacja: 22.06.2011

Obowiązuje akt prawny pozwalający funkcjonariuszom służb mundurowych na korzystanie z urlopów ojcowskich na jednolitych zasadach. »

Wrocław Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku

Aktualizacja: 22.06.2011

Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku - zdecydowała we wtorek w Warszawie Komisja Selekcyjna złożona z ekspertów z UE i Polski. Dzięki temu tytułowi miasto będzie promować polską kulturę w Europie. »

Postępowanie kwalifikacyjne w Służbie Cywilnej 2011

Aktualizacja: 21.06.2011

25 czerwca odbędzie się egzamin sprawdzający w ramach postępowania kwalifikacyjnego w Służbie Cywilnej. Przystąpią do niego pracownicy Służby Cywilnej ubiegający się o mianowanie. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »