reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Urzędnik emeryt musi zrezygnować z pracy lub ze świadczenia

Aktualizacja: 16.08.2011

Pracownicy, którzy nabyli prawo do emerytury do końca 2010 r. i chcą ją pobierać, muszą zakończyć stosunek pracy przed 1 października 2011 r. W przeciwnym razie od tej daty prawo do emerytury ulegnie zawieszeniu. »

"Rzeczpospolita": Uczelniom łatwiej będzie uczyć w sieci

Aktualizacja: 16.08.2011

Uczelnie będą mogły kształcić przez Internet praktycznie bez żadnych limitów. Jest już gotowy projekt rozporządzenia w sprawie e-learningu - czeka na podpis ministra edukacji - informuje "Rzeczpospolita". »

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie

Aktualizacja: 16.08.2011

Przemarszem Orkiestry Szałamistek spod Biura Wystaw Artystycznych na Rynek rozpoczął się w piątek w Rzeszowie Europejski Stadion Kultury (ESK). Impreza jest wydarzeniem towarzyszącym przyszłorocznym mistrzostwom Europy w piłce nożnej; potrwa do niedzieli. »

Środki unijne nie zwalniają z obowiązku wydzielenia pieniędzy na szkolenia

Aktualizacja: 12.08.2011

Unijne dofinansowanie szkolenia pracowników nie zwalnia gminy z obowiązku wydzielenia w budżetach pieniędzy na dokształcanie kadry. »

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Aktualizacja: 12.08.2011

II Europejskie Targi Produktów Regionalnych rozpoczęły się w czwartek w Zakopanem. Na Dolnej Równi Krupowej tradycyjne produkty spożywcze prezentuje 120 wytwórców z 15 europejskich krajów, w tym z Polski. »

Starostowie nie wykonują obowiązków względem lasów niepaństwowych

Aktualizacja: 11.08.2011

Najwyższa Izba Kontroli oceniła negatywnie wykonywanie przez starostów zadań z zakresu gospodarki leśnej w lasach niepaństwowych. »

Maluch 2011 – wyniki drugiej edycji

Aktualizacja: 11.08.2011

Resort pracy wyłonił beneficjentów drugiej tury konkursu "Maluch" wspierającego rozwój  gminnych instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. »

"Rzeczpospolita": Pierwszy dzwonek bije po kieszeni

Aktualizacja: 11.08.2011

Rodzic wyprawiający dziecko do szkoły wyda średnio o 60-100 zł więcej niż w ubiegłym roku - donosi "Rzeczpospolita". »

Rada gminy nie odmówi zezwolenia przedsiębiorcy wywożącemu odpady

Aktualizacja: 11.08.2011

W uchwale rady gminy powinny być zawarte wymagania wobec przedsiębiorcy ubiegającego się o zezwolenie na odbieranie odpadów komunalnych. Nie można jednak w uchwale odmówić zezwolenia przedsiębiorcy niespełniającemu tych warunków. »

Obowiązuje ustawa o efektywności energetycznej

Aktualizacja: 10.08.2011

Zadania jednostek sektora w zakresie efektywności energetycznej określa ustawa o efektywności energetycznej, która właśnie weszła w życie. »

Ponad 13 mld zł na zapobieganie powodziom

Aktualizacja: 09.08.2011

Program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły będzie realizowany w latach 2011-2030. Jego zakres dostosowano do warunków dorzecza górnej Wisły i potrzeb wynikających z koniecznego ograniczenia zagrożenia powodziowego. »

Regiony Polski w statystyce

Aktualizacja: 09.08.2011

Główny Urząd Statystyczny opublikował na stronie internetowej folder zawierający przegląd najważniejszych danych statystycznych dotyczących zjawisk społeczno-gospodarczych w regionach. »

Samorząd zawiesi zajęcia w szkole

Aktualizacja: 09.08.2011

Już nie tylko dyrektor szkoły ale i samorząd jako organ prowadzący będzie mógł w pewnych wypadkach podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole. »

Projekt ustawy o zmniejszeniu "janosikowego" u marszałka Schetyny

Aktualizacja: 10.08.2011

Komitet inicjatywy ustawodawczej wręczył we wtorek marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie projekt ustawy o "janosikowym". Komitet zebrał 155 tys. podpisów pod projektem, który proponuje zmniejszenie podatku płaconego przez bogate miasta na rzecz innych gmin. »

3,5 mln zł na remonty remiz strażackich w Małopolsce

Aktualizacja: 10.08.2011

3,5 mln zł z budżetu województwa małopolskiego otrzymają w tym roku gminy na dofinansowanie remontów znajdujących się na ich terenach remiz strażackich. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

People

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama