| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Gminy muszą zmierzyć się z problemem śmieci

Aktualizacja: 17.06.2011

Tylko rok został samorządom na uchwalenie nowych planów gospodarowania odpadami. Następnie powinny one ustalić wysokość tzw. podatku śmieciowego, jaki będzie pobierany od właścicieli nieruchomości, i przygotować przetargi związane z przetwarzaniem odpadów. »

NIK: coraz więcej dzieci nie jest przyjmowanych do przedszkoli

Aktualizacja: 17.06.2011

Rośnie liczba dzieci, które nie są przyjmowane do przedszkoli. Placówki, w których brakuje miejsc, próbują samodzielnie rozwiązać problem i przyjmują więcej dzieci, niż pozwalają im na to przepisy - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. »

ARR: 118 mln zł na "szklankę mleka" w roku szkolnym 2011/2012

Aktualizacja: 17.06.2011

118 mln zł z krajowego budżetu, czyli tyle ile dotychczas, będzie mogła przeznaczyć Agencja Rynku Rolnego na akcję "szklanka mleka" w przyszłym roku szkolnym. Dzięki temu uczniowie będą pili mleko za darmo. »

KE wzywa Polskę do recyklingu odpadów, grozi karą finansową

Aktualizacja: 17.06.2011

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę i cztery inne kraje, by wdrożyły dyrektywę o odpadach, która zobowiązuje kraje UE m.in. do ponownego wykorzystywania odpadów. Zagroziła sankcjami, jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dostosujemy prawa. »

Senat: nowe dowody osobiste w 2013 r.

Aktualizacja: 16.06.2011

Senat podjął w czwartek uchwałę o przyjęciu bez poprawek ustawy o nowych dowodach osobistych. Nowe, wyposażone m.in. w chip, dowody mają być wprowadzane w 2013 roku. »

Eksperci: trudno winić samorządy za wzrost deficytu

Aktualizacja: 16.06.2011

Trudno winić samorządy za wzrost deficytu finansów publicznych - mówili uczestnicy środowej konferencji "Przyszłość finansów samorządów terytorialnych - dochody, inwestycje, dług". Zastrzegali jednak, że zadłużenie państwa trzeba ograniczyć. »

Ostatni dzień internetowego spisu powszechnego

Aktualizacja: 16.06.2011

Dobiega końca spis powszechny w formie internetowej. Od jutra do końca miesiąca pracować będą już tylko rachmistrzowie spisowi, odwiedzający Polaków w ich miejscach zamieszkania oraz ankieterzy gromadzący informacje przez telefon. »

Niższe inwestycje samorządów mogą negatywnie wpłynąć na PKB

Aktualizacja: 15.06.2011

Ograniczenie inwestycji samorządowych może mieć negatywne skutki dla tempa wzrostu polskiego PKB - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do uczestników konferencji poświęconej finansom samorządów. »

Gminy nie chcą powstania Jurajskiego Parku Narodowego

Aktualizacja: 15.06.2011

Jurajskie gminy sprzeciwiają się powstaniu na ich terenie parku narodowego. Jedna z nich godzi się na to, ale pod warunkiem, że granice parku nie wykroczą poza obszar Lasów Państwowych. »

Będzie kontynuacja „schetynówek”

Aktualizacja: 15.06.2011

Od dzisiaj (15 czerwca) ruszają konsultacje opracowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projektu kontynuacji Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. Będzie to drugi etap programu, dzięki któremu finansowana jest modernizacja i rozbudowa lokalnej infrastruktury drogowej. »

Radni gmin, powiatów i województw nie będą ławnikami

Aktualizacja: 15.06.2011

Nie tylko radny gminy ale też powiatu i województwa nie będzie mógł łączyć swego mandatu z wykonywaniem funkcji ławnika – stanowi obowiązująca już nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych. »

Tusk: nie rezygnujemy z redukcji zatrudnienia w administracji

Aktualizacja: 15.06.2011

Nie będziemy rezygnowali z redukcji zatrudnienia w administracji, przede wszystkim centralnej - oświadczył premier Donald Tusk, po tym jak we wtorek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie. »

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie

Aktualizacja: 14.06.2011

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie. Trybunał Konstytucyjny orzekł we wtorek, że jeden z przepisów zaskarżonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego jest niezgodny z konstytucją. »

Wójt zażąda opinii sanepidu

Aktualizacja: 14.06.2011

Wizytując lokal przeznaczony na żłobek, wójt może zażądać od zakładającego placówkę dostarczenia opinii sanepidu i straży pożarnej. »

Nowy wzór karty zgłoszenia kandydata na ławnika

Aktualizacja: 14.06.2011

Gmina udostępnia wzór karty zgłoszenia kandydata na ławnika. Nowy wzór karty zawiera rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości, które właśnie weszło w życie. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »