reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dofinansowanie współpracy szkół i organizacji pozarządowych – wnioski do 18 sierpnia

Aktualizacja: 02.08.2011

Resort Edukacji Narodowej ogłosił konkursy na dofinansowanie projektów rozwijających współpracę szkół z organizacjami pozarządowymi. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Regionalny produkt daje zarobić

Aktualizacja: 02.08.2011

Wystarczy, że towar ma w nazwie wpisany region, z którego pochodzi, oraz certyfikat jaki można kupić za około tysiąc złotych, a jego sprzedaż i zyski właściciela marki rosną o kilkadziesiąt procent w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

MEN: samorząd zdecyduje o zawieszeniu zajęć w szkole

Aktualizacja: 02.08.2011

Już nie tylko dyrektor szkoły ale i samorząd jako organ prowadzący będzie mógł w pewnych wypadkach podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole. »

NIK: Ryzyko korupcji w sektorze publicznym

Aktualizacja: 02.08.2011

W rezultacie ubiegłorocznych kontroli, Najwyższa Izba Kontroli określiła cztery obszary o wysokim zagrożeniu korupcją: samorząd terytorialny, publiczna służba zdrowia, zamówienia publiczne oraz przekształcenia gruntów publicznych. »

Nowelizacja ustawy o scalaniu i wymianie gruntów

Aktualizacja: 02.08.2011

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o scalaniu i wymianie gruntów. Doprecyzowuje ona pojęcia m.in. dotyczące gruntów czy uczestnika scalania. Był to projekt poselski. »

Zmiany w bezpieczeństwie imprez masowych

Aktualizacja: 02.08.2011

Wprowadzenie elektronicznego monitoringu chuliganów stadionowych oraz dopuszczenie sprzedaży i picia niskoprocentowych napojów alkoholowych podczas imprez sportowych, w tym na Euro 2012 - zakłada uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. »

Sejm przyjął poprawki Senatu do noweli ustawy o ewidencji podatników

Aktualizacja: 02.08.2011

Sejm przyjął w piątek wszystkie poprawki Senatu doprecyzowujące nowelizację ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. »

Wygaśnięcie mandatu samorządowca - nowelizacja Kodeksu wyborczego

Aktualizacja: 02.08.2011

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem nowelizację Kodeksu wyborczego wprowadzającą zmiany w zasadach wygaszania mandatów samorządowców. »

Sejm za wprowadzeniem języka migowego do urzędów

Aktualizacja: 02.08.2011

Zapewnienie osobom głuchym tłumacza języka migowego w kontaktach z organami administracji publicznej oraz udostępnienie im dokumentów w formie dla nich zrozumiałej - przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa o języku migowym. »

Będą zmiany w szkolnictwie zawodowym

Aktualizacja: 02.08.2011

Zmiany w szkolnictwie zawodowym, takie jak m.in. odejście od kształcenia w konkretnych zawodach na rzecz zdobywania kwalifikacji do wykonywania danego zawodu, wprowadza uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o systemie oświaty. »

MEN: nowe przepisy ws. klas dwujęzycznych dopiero w 2015 r.

Aktualizacja: 29.07.2011

MEN chce, by przepisy nowego rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania dotyczące nauczania w klasach dwujęzycznych weszły w życie dopiero w 2015 r. - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. »

Minimalne wynagrodzenie pracowników żłobków

Aktualizacja: 29.07.2011

Obowiązuje nowelizacja rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych ustalająca zasady wynagradzania pracowników żłobków. »

Ustawa śmieciowa w opublikowana Dzienniku Ustaw

Aktualizacja: 12.10.2011

Opublikowano długo oczekiwaną nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – tzw. ustawę śmieciową, która przekazuje gminom władztwo nad odpadami komunalnymi. »

Nowelizacja ustawy o KSAP - bez radykalnych zmian

Aktualizacja: 28.07.2011

Kluby PiS, PO, PSL oraz SLD podczas środowej debaty w Sejmie poparły rządowy projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Administracji Publicznej, która określa m.in. zasady przyznawania stypendium słuchaczowi KSAP w okresie kształcenia. »

W Sejmie projekt reformujący szkolnictwo zawodowe

Aktualizacja: 28.07.2011

Kluby PO, SLD i PJN zadeklarowały w środę w Sejmie poparcie dla poselskiego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładającego reformę szkolnictwa zawodowego. Pozytywnie o zapisach projektu, zgłoszonego przez PSL, wypowiada się też PiS. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama