| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Tusk: nie rezygnujemy z redukcji zatrudnienia w administracji

Aktualizacja: 15.06.2011

Nie będziemy rezygnowali z redukcji zatrudnienia w administracji, przede wszystkim centralnej - oświadczył premier Donald Tusk, po tym jak we wtorek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie. »

Radni gmin, powiatów i województw nie będą ławnikami

Aktualizacja: 15.06.2011

Nie tylko radny gminy ale też powiatu i województwa nie będzie mógł łączyć swego mandatu z wykonywaniem funkcji ławnika – stanowi obowiązująca już nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych. »

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie

Aktualizacja: 14.06.2011

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie. Trybunał Konstytucyjny orzekł we wtorek, że jeden z przepisów zaskarżonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego jest niezgodny z konstytucją. »

Wójt zażąda opinii sanepidu

Aktualizacja: 14.06.2011

Wizytując lokal przeznaczony na żłobek, wójt może zażądać od zakładającego placówkę dostarczenia opinii sanepidu i straży pożarnej. »

Nowy wzór karty zgłoszenia kandydata na ławnika

Aktualizacja: 14.06.2011

Gmina udostępnia wzór karty zgłoszenia kandydata na ławnika. Nowy wzór karty zawiera rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości, które właśnie weszło w życie. »

Dobiegają końca zmagania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Aktualizacja: 13.06.2011

Komisja Selekcyjna - zespół ekspertów, który wyłoni zdobywcę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - rozpoczęła w poniedziałek wizytacje pięciu polskich miast biorących udział w finałowym etapie zmagań. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21 czerwca. »

"Weź paragon": 22 czerwca inspektorzy skarbowi ruszą w Polskę

Aktualizacja: 13.06.2011

22 czerwca inspektorzy skarbowi rozpoczną letnią akcję "Weź paragon". Do końca wakacji będą sprawdzać, czy np. sklepikarze lub restauratorzy w kurortach prawidłowo ewidencjonują sprzedaż - poinformował wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. »

Wkrótce wyrok TK ws. ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji

Aktualizacja: 14.06.2011

Trybunał Konstytucyjny wyda we wtorek po godz. 9.45 wyrok ws. ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych, która zakłada zwolnienie 10 proc. pracowników. Ustawę zaskarżył do TK prezydent Bronisław Komorowski. »

Samorządowcy z czterech województw przeciw nowym kopalniom odkrywkowym

Aktualizacja: 12.06.2011

Przeciw odkrywkowemu wydobywaniu złóż, głównie węgla, protestuje koalicja wójtów, burmistrzów, lokalnych organizacji społecznych i ekologicznych z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego, pod nazwą "Rozwój TAK - Odkrywki NIE". »

Nowa ustawa - kręgosłup kontroli administracji

Aktualizacja: 10.06.2011

Rządowym projektem ustawy o kontroli administracji rządowej, który zakłada poprawę efektywności tej kontroli, zajmie się powołana w czwartek podkomisja. "Ustawa będzie kręgosłupem kontroli administracji rządowej" - ocenił prezes Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek. »

Sejmowa komisja finansów chce likwidacji NIP od 1 stycznia 2012 r.

Aktualizacja: 09.06.2011

Posłowie sejmowej komisji finansów publicznych opowiedzieli się w czwartek za likwidacją od 1 stycznia 2012 r. NIP dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Rząd planował to zrobić od 2013 r. »

Wójt złoży ślubowanie przed komisarzem wyborczym

Aktualizacja: 09.06.2011

Jeśli przeszkody w sprawowaniu funkcji wójta zaistnieją przed złożeniem ślubowania – obowiązki jego przejmie osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów, jeśli zaś wójt nie będzie mógł złożyć ślubowania na pierwszej sesji rady – złoży je w obecności właściwego terytorialnie komisarza wyborczego - stanowi znowelizowana przez Sejm ustawa o samorządzie gminnym, opublikowana w Dzienniku Ustaw. »

Rusza bezpłatny podpis elektroniczny do kontaktów z administracją

Aktualizacja: 08.06.2011

Działa już "profil zaufany" - bezpłatny podpis elektroniczny do kontaktów z administracją - poinformowało MSWiA. Za jego pomocą będzie można np. złożyć wniosek o "becikowe", wpisać się do ewidencji działalności gospodarczej albo do spisu wyborców. »

Przepisy o dietach dla sołtysów wracają do komisji

Aktualizacja: 08.06.2011

Sejm odrzucił wniosek Komisji Samorządu Terytorialnego o odrzucenie w całości projektu ustawy sankcjonującego finansowanie diet dla sołtysów z budżetu państwa. Tym samym projekt wróci do komisji w celu ponownego rozpatrzenia. »

Sędzia TK: możliwe wnioski o odszkodowania dla gmin

Aktualizacja: 08.06.2011

Po wyroku TK ws. komisji majątkowej możliwe są wnioski gmin o odszkodowania za szkody wynikłe z decyzji o odebranie jej majątku wydanej na podstawie uznanego w środę za niekonstytucyjne rozporządzenia - powiedział sędzia TK prof. Mirosław Granat. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »