| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

MF: prace nad regułą wydatkową samorządów ruszą w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 27.05.2011

Prace nad regułą wydatkową w samorządach rozpoczną się w przyszłym tygodniu - zapewniła w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Dodała, że nie ma groźby, by samorządy musiały zrywać umowy lub wstrzymać wydawanie pieniędzy z UE. »

MEN: Przekazywanie szkół bardziej przejrzyste

Aktualizacja: 27.05.2011

Propozycje MEN w sprawie przekazywania szkół stowarzyszeniom lub fundacjom w drodze otwartego konkursu zwiększą przejrzystość procedur - przekonuje wiceminister edukacji Krystyna Szumilas, która w czwartek w Sejmie odpowiadała na pytania posłów PiS w tej sprawie. »

Prezydent podpisał zmiany w ustawie o samorządzie gminnym

Aktualizacja: 26.05.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o samorządzie gminnym - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. Zmiany dotyczą m.in. rozpisywania referendum w sprawie podziału, połączenia i likwidacji gminy. »

"Rzeczpospolita": Rząd zwalnia po cichu

Aktualizacja: 26.05.2011

Już w lutym rząd miał opracowany alternatywny plan zwolnień w administracji. Jego realizacja spowoduje zwolnienie 20 tys. osób w administracji - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Urzędnik będzie ubezpieczony OC

Aktualizacja: 26.05.2011

40 zł rocznie - tyle wynieść ma minimalna roczna składka ubezpieczenia OC, które uchroni urzędnika od skutków odpowiedzialności majątkowej za błędną decyzję. »

Premier: rząd i samorządy porozumiały się ws. ograniczenia deficytu

Aktualizacja: 25.05.2011

Rząd i samorządy porozumiały się w sprawie ograniczenia deficytu, co da oszczędność rzędu 0,4 pkt proc. PKB - powiedział premier Donald Tusk na środowym posiedzeniu komisji wspólnej rządu i samorządu. »

Senatorowie chcą poprawek do ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 25.05.2011

Ponad sto poprawek do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej zaproponowali senatorowie. Komisje poprały głównie te o charakterze legislacyjnym i porządkującym. »

Nowe terminy składania wniosków o środki na ochronę zdrowia

Aktualizacja: 25.05.2011

Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia, przedłożoną przez ministra zdrowia. »

Dyrektor szkoły pouczy o zdrowym odżywianiu

Aktualizacja: 25.05.2011

Szkoła uczestnicząca w programie "Owoce w szkole" będzie musiała przeprowadzić co najmniej dwie godziny zajęć w semestrze na temat zdrowego odżywiania. Za realizację obowiązku odpowiadać będzie dyrektor szkoły. »

Mandat karny za wykroczenie skarbowe

Aktualizacja: 24.05.2011

Szczegółowe zasady nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe reguluje rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. »

"Rzeczpospolita": Urzędnicy bezkarni

Aktualizacja: 24.05.2011

Nowe przepisy o majątkowej odpowiedzialności urzędników to bubel - twierdzi "Rzeczpospolita". »

Druga edycja programu „Maluch”

Aktualizacja: 23.05.2011

Gminy znów mogą starać się o dofinansowanie budowy lub remontu żłobków – resort pracy ogłosił drugą edycję konkursu ofert w ramach programu „Maluch”. »

Ruszył konkurs na Super Samorząd 2011

Aktualizacja: 23.05.2011

W piątek w Warszawie zainaugurowano konkurs Super Samorząd 2011, realizowany w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór. Jego celem jest poprawa współpracy między mieszkańcami a lokalnymi władzami; do udziału zgłosiły się 153 partnerstwa samorządów i organizacji pozarządowych. »

Europejski kongres urzędników stanu cywilnego w Zielonej Górze

Aktualizacja: 23.05.2011

W Polsce nie ma przepisów, które nakazują urzędnikom USC sprawdzanie, czy para zamierza zawrzeć małżeństwo pozorne, czyli takie, które z założenia nie jest nastawione na zakładanie rodziny - m.in. na ten temat dyskutowali w Zielonej Górze przedstawiciele 18 krajów. »

Urząd nie musi wydawać kopii wszystkich akt sprawy

Aktualizacja: 20.05.2011

Strona, która nie może zapoznać się osobiście z aktami sprawy powinna ustanowić pełnomocnika. Urząd nie musi przychylać się do wniosku o przesłanie kserokopii wszystkich akt sprawy - orzekł Sąd Apelacyjny. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »