reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Senat/ Komisja nie zgłosiła poprawek do ustawy o kontroli administracji

Aktualizacja: 21.07.2011

Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej nie zaproponowała w czwartek żadnych poprawek do ustawy o kontroli administracji rządowej, której celem jest poprawa efektywności tej kontroli. »

Minimalne stawki wynagrodzenia nauczycieli 2011/ 2012 – rozporządzenie podpisane

Aktualizacja: 21.07.2011

18 lipca bieżącego roku podpisane zostało rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy. »

Dutkiewicz: w przyszłym tygodniu spotkanie prezydentów miast ws. kampanii

Aktualizacja: 21.07.2011

Prezydenci miast - inicjatorzy ruchu "Obywatele do Senatu" - spotkają się w przyszłym tygodniu, żeby omówić szczegóły kampanii wyborczej - zapowiedział w środę prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. »

Wójt nie musi iść na urlop

Aktualizacja: 21.07.2011

Nie można zmusić wójta do wykorzystania przysługującego mu urlopu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Elektroniczne podręczniki w szkołach

Aktualizacja: 20.07.2011

Wydawcy podręczników szkolnych będą opracowywać je obowiązkowo w formie papierowej i elektronicznej lub wyłącznie w formie elektronicznej – informuje na stronie internetowej Ministerstwo Edukacji Narodowej. »

TK orzekł ws. kodeksu wyborczego

Aktualizacja: 21.07.2011

Orzeczenie TK oznacza, że jesienne wybory parlamentarne będą jednodniowe (głosować będziemy od godz. 7 do 21); w każdym ze 100 okręgów wybierzemy jednego senatora; osoby starsze i niepełnosprawne będą mogły głosować przez pełnomocnika, a Polacy przebywający zagranicą - korespondencyjnie; w kampanii wyborczej partie będą mogły używać płatnych spotów radiowych i telewizyjnych oraz billboardów. »

Rząd: skuteczniejsze kary za złamanie dyscypliny finansów

Aktualizacja: 19.07.2011

Rząd opowiedział się we wtorek za zmianą w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, która pozwoli skuteczniej wymierzać kary za niezgodne z prawem gospodarowanie środkami publicznymi - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

MF: samorządy przewidują deficyt w 2012 r. nieco wyższy niż 1 mld zł

Aktualizacja: 19.07.2011

Samorządy przewidują, że przyszłoroczny deficyt tego sektora będzie nieco wyższy niż 1 mld zł, co oznacza, że proponowane przez MF obniżenie deficytu samorządów nie zagraża ich inwestycjom - informuje resort finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. »

MPiPS: kolejnych 416 miejsc w żłobkach dzięki programowi "Maluch"

Aktualizacja: 19.07.2011

W kolejnej edycji programu "Maluch", który wspiera gminy w tworzeniu placówek dla dzieci do trzech lat, przyznano 12 dotacji na sumę ponad 1,7 mln zł, dzięki czemu przybędzie 416 miejsc w żłobkach - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" - wyniki

Aktualizacja: 20.07.2011

Poznań, Mszczonów i Stepnica zwyciężyły w tegorocznym Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" w kategoriach: miasto, gmina miejska i wiejska. Miastem najlepiej wykorzystującym środki unijne jest Włocławek, a najbardziej innowacyjnym - Katowice. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Urzędy zapomniały o zwolnieniach

Aktualizacja: 19.07.2011

Urzędnicy ignorują polecenia premiera dotyczące konieczności cięć w administracji i zamiast zwalniać urzędników, zatrudniają nowych - wynika z sondy "Dziennika Gazety Prawnej". »

Zbiórka podpisów w sprawie zmian w tzw. janosikowym

Aktualizacja: 18.07.2011

Ponad 70 tysięcy podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem zmian w tzw. janosikowym - poinformowali przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. W niedzielę akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w Gdańsku. »

Płaca minimalna w 2012 r. - 1500 zł

Aktualizacja: 19.07.2011

Komisja Trójstronna nie doszła w ubiegłym tygodniu do porozumienia w sprawie płacy minimalnej w 2012 r. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że rząd wyda rozporządzenie ustalające ją na proponowanym wcześniej poziomie 1,5 tys. zł. »

NIK negatywnie ocenia sposób rozliczania winiet w latach 2004-2008

Aktualizacja: 18.07.2011

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła sposób rozliczania winiet w latach 2004-2008 przez instytucje odpowiedzialne za ich pobór - wynika z najnowszego raportu NIK. Według Izby Skarb Państwa mógł ponieść wielomilionowe straty. »

Prezydent podpisał tzw. ustawę śmieciową

Aktualizacja: 19.07.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przewiduje ona przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama