reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wyniki konkursu ofert programu "Maluch"

Aktualizacja: 18.05.2011

Znane są już projekty, które zwyciężyły konkurs w programie „Maluch”. Dofinansowanie, w łącznej kwocie przekraczającej 15 mln zł, otrzyma 111 ofert. »

Nie będzie papierowych dzienników urzędowych - ustawa podpisana

Aktualizacja: 18.05.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w środę nowelizację ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych przewidującą, że m.in. Dziennik Ustaw i Monitor Polski dostępne będą wyłącznie w formie elektronicznej. »

Samorządowcy: nowe ograniczenia wpłyną na konsumpcję środków UE

Aktualizacja: 18.05.2011

Nowe ograniczenia administracyjne związane z finansowaniem samorządów niekorzystnie wpłyną na konsumpcję środków unijnych - ocenili samorządowcy i eksperci tego sektora podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. »

Światowe Dni Innowacji

Aktualizacja: 18.05.2011

2011 rok przynosi nowe wyzwania i szereg pomysłów. Tegoroczna edycja Światowych Dni Innowacji (23-28 maja, Poznań) organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego po raz piąty, przewiduje debaty poświęcone tematyce budowania wizji nowoczesnego regionu w kontekście wzrostu jakości życia mieszkańców, ich otwartości, kreatywności i szeroko rozumianej innowacyjności. »

Rząd przyjął założenia do ustawy o wykorzystaniu informacji publicznej

Aktualizacja: 18.05.2011

Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej, który ma uregulować kwestie ponownego wykorzystania tej informacji np. w systemach informacji prawnej, serwisach drogowych czy prognozach pogody. »

Nowe dowody osobiste pół roku później

Aktualizacja: 18.05.2011

Rząd chce przedłużenia o pół roku vacatio legis ustawy o dowodach osobistych. W sierpniu 2010 r. parlament zdecydował, że wejdzie ona w życie 1 lipca 2011 r. Przyjęty we wtorek przez rząd projekt jej nowelizacji zakłada, że stanie się to 1 stycznia 2013 r. »

ZNP chce powrotu do dyskusji nad nowelą ustawy o systemie oświaty

Aktualizacja: 18.05.2011

Powrotu do dyskusji nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty oczekują od rządu władze Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). We wtorek prezydium ZNP spotkało się w tej sprawie z premierem Donaldem Tuskiem i przedstawicielami Rady Ministrów. »

Gminy zgłoszą wojewodzie liczbę miejsc w żłobkach i klubach

Aktualizacja: 17.05.2011

Dwa razy w roku gminy będą musiały przekazać wojewodom dane dotyczące liczby miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych – stanowi projekt rozporządzenia, nad którym pracuje resort pracy. »

Wojewódzki fundusz ochrony środowiska ogłosi sprawozdanie w dzienniku urzędowym

Aktualizacja: 17.05.2011

Nowelizacja Prawa ochrony środowiska doprecyzowała status wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i nałożyła na nie obowiązek publikacji rocznych sprawozdań w wojewódzkim dzienniku urzędowym. »

NIK: trudna praca strażaka

Aktualizacja: 16.05.2011

Wiele wieżowców w Polsce nie ma zapewnionych dojazdów dla straży pożarnej, a na drogach ewakuacyjnych występują utrudnienia. Strażakom brakuje też sprzętu i szkoleń. To stwarza zagrożenie dla życia ludzi - wynika z raportu NIK. »

Nagroda ONZ dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu

Aktualizacja: 16.05.2011

Urząd Skarbowy w Sierpcu zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Organizacji Narodów Zjednoczonych dla służb publicznych (United Nations Public Service Awards) w kategorii „Poprawa jakości świadczonych usług publicznych”. »

Samorządy miały 7.743 mln zł nadwyżki w pierwszym kwartale 2011 r.

Aktualizacja: 16.05.2011

Nadwyżka samorządów w pierwszym kwartale wyniosła 7.743 mln zł wobec 19.970 mln zł deficytu planowanego na 2011 r. - podał resort finansów w poniedziałkowym komunikacie. »

Gmina ustala wysokość opłaty za rejestrację żłobka

Aktualizacja: 16.05.2011

Rady gmin ustalają wysokość opłat za wpis żłobka i klubu dziecięcego do rejestru. Wysokość opłat waha się w granicach 1 zł – 693 zł. »

RPO: strony internetowe dla niewidomych urzędy wciąż uważają za fanaberię

Aktualizacja: 16.05.2011

Strony internetowe urzędów są niedostępne dla niewidomych, ich dostosowanie ciągle traktuje się jako fanaberię - uważa rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz, która w poniedziałek uczestniczyła w debacie nt. Polaków wykluczonych z cyfrowego świata. »

Sejm przyjął nowelę ustawy o przejęciu przez gminy gospodarowania odpadami

Aktualizacja: 16.05.2011

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach, która przewiduje przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami na ich terenie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama