reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Mieszkaniowe zasoby gminy - nadchodzące zmiany

Aktualizacja: 07.06.2011

Jeszcze w czerwcu rząd powinien przyjąć zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury zmiany prawne w systemie ochrony lokatorów; potem projekt trafi do parlamentu - poinformował wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń. »

Gmina musi przewidzieć zastępstwo dla opiekuna

Aktualizacja: 07.06.2011

W umowie zawieranej pomiędzy gminą a rodzicami konieczne jest ustalenie zasad sprawowania opieki w sytuacji gdy opiekun czasowo nie może wywiązać się z obowiązków. »

"Laury Gospodarności" 2011 rozdane

Aktualizacja: 07.06.2011

Gminy: Stare Miasto z woj. wielkopolskiego, Recz z woj. zachodniopomorskiego i Narewka z woj. podlaskiego to zwycięzcy 2. edycji konkursu "Laur Gospodarności", organizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. »

GUS: spis powszechny zakończy się w terminie

Aktualizacja: 06.06.2011

Aby zakończyć spis powszechny, GUS musi jeszcze zebrać dane ok. 700 tys. osób, czyli 2,5 proc. Polaków - poinformował w poniedziałek dyrektor Centralnego Biura Spisowego Janusz Dygaszewicz. Jak podkreślił, spis zakończy się zgodnie z planem. »

System informacji w ochronie zdrowia

Aktualizacja: 06.06.2011

Opublikowano ustawę, która doprowadzi do utworzenia jednej z największych w naszym kraju publicznej bazy danych. W bazie tej gromadzone będą dane dotyczące pacjentów, lekarzy, placówek i świadczeń. »

Ustawa o działalności leczniczej - w Dzienniku Ustaw

Aktualizacja: 17.08.2011

Jeśli w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego samorząd nie spłaci długu szpitala – przekształcenie placówki będzie obligatoryjne. Ustawa o działalności leczniczej została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. »

NIK: Gminy nieskuteczne w odzyskiwaniu alimentów

Aktualizacja: 06.06.2011

Gminy co prawda sprawnie wypłacają alimenty matkom dzieci, których ojcowie uchylają się od obowiązku alimentacyjnego. Nie podejmują jednak skutecznych działań, aby te pieniądze od ojców wyegzekwować. Z powodu opieszałości gmin udaje się każdego roku odzyskać tylko 13 proc. z sumy wypłacanych alimentów - podała Najwyższa Izba Kontroli w komunikacie. »

Dofinansowanie zakupu podręczników 2011

Aktualizacja: 02.06.2011

Wójt podejmie decyzję o liczbie dzieci zakwalifikowanych do dofinansowania zakupu podręczników i przekaże środki na rachunek szkoły. Środki rozdzielone zostaną w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r. - "Wyprawka szkolna" »

System Informacji Oświatowej będzie pod kontrolą GIODO

Aktualizacja: 02.06.2011

Tworzenie Systemu Informacji Oświatowej - gromadzącego dane wrażliwe o uczniach - będzie pod stałą kontrolą Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową generalny inspektor Wojciech Rafał Wiewiórowski. »

Twórcy reformy samorządowej na forum międzynarodowym

Aktualizacja: 02.06.2011

Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, prof. Jerzy Regulski i sędzia Jerzy Stępień, współtwórcy polskiej reformy samorządowej i założyciele FRDL, wzięli udział w spotkaniu liderów byłej opozycji antykomunistycznej w Polsce z Prezydentem USA Barackiem Obamą. Spotkanie odbyło się 28 maja br. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Policjant z wykroczeniem

Aktualizacja: 02.06.2011

Drzwi do służby w policji otwierają się dla osób bez średniego wykształcenia, a na dodatek dla takich które popełniły wykroczenie, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". »

Minimalne stawki wynagrodzenia nauczycieli od września 2011

Aktualizacja: 02.06.2011

Resort edukacji narodowej poinformował na stronie internetowej o zakończeniu konsultacji społecznych dotyczących wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od września 2011 r. »

Ośrodek popularyzacji wiedzy i nauki w każdej gminie

Aktualizacja: 01.06.2011

Wsparcie dla idei budowy gminnych ośrodków promocji wiedzy i nauki zapowiedział Donald Tusk. Premier otworzył w środę pierwsze z 14 budowanych w regionie kujawsko-pomorskim przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych "Astro-Baza". »

Średnie wynagrodzenie w województwach w 2011

Aktualizacja: 01.06.2011

Główny Urząd Statystyczny podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w województwach w pierwszym kwartale 2011 r. »

Projekt nowelizacji ustawy o obszarach wiejskich

Aktualizacja: 01.06.2011

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Zmiany umożliwią ministrowi rolnictwa bardziej elastyczny podział unijnych pieniędzy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama