reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Start rejestracji w elektronicznym systemie opłat za przejazd drogami

Aktualizacja: 04.05.2011

Od 2 maja można rejestrować się i otrzymać urządzenie (viaBOX) pozwalające na elektroniczną opłatę za drogi płatne. System ten będzie obowiązkowy od 1 lipca br. dla ciężarówek i autobusów - poinformowała w poniedziałek Dorota Prochowicz z biura prasowego viaTOLL. »

Matury 2011

Aktualizacja: 04.05.2011

Dziś pierwszy dzień matur. Niemal 400 tys. maturzystów z tysięcy szkół ponadgimnazjalnych przystępuje do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. »

Od maja do OFE trafia mniej składek

Aktualizacja: 04.05.2011

Od maja do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafia nie 7,3 proc., ale 2,3 proc. składek emerytalnych. Pozostałe 5 proc. zasili specjalne indywidualne subkonta w ZUS. 1 maja weszły w życie przygotowane przez rząd zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych. »

Sejm: kary grzywny za brak ewidencji odpadów

Aktualizacja: 29.04.2011

Wprowadzenie grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kar pieniężnych do 10 tys. zł za naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem zbiorczego zestawienia danych o odpadach - przewiduje uchwalona w czwartek nowelizacja ustawy o odpadach. »

Senat: wójt złoży ślubowanie na piśmie

Aktualizacja: 29.04.2011

Jeśli przeszkody w sprawowaniu funkcji wójta zaistnieją przed złożeniem ślubowania – obowiązki jego przejmie osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów, jeśli zaś wójt nie będzie mógł złożyć ślubowania na pierwszej sesji rady – złoży je na piśmie - stanowi znowelizowana przez Sejm ustawa o samorządzie gminnym, którą Senat przyjął bez poprawek. »

DGP: Gminny żłobek może mieć filie lub oddziały

Aktualizacja: 28.04.2011

Filie lub oddziały żłobków nie muszą być odrębnie rejestrowane w gminnych wykazach – poinformował Dziennik Gazeta Prawna. Wystarczy podać adresy lokali. »

5 maja rząd zajmie się projektem budżetu 2012

Aktualizacja: 28.04.2011

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się projektem budżetu na nadchodzący rok i strategią zarządzania długiem w latach 2012-2015. »

Wykluczenie nierzetelnego wykonawcy - ustawa opublikowana

Aktualizacja: 28.04.2011

Uproszczony tryb wykluczenia nierzetelnego wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przewiduje nowelizacja Prawa zamówień publicznych opublikowana w Dzienniku Ustaw. »

Wzory formularzy przekazywania informacji dotyczących publicznego transportu zbiorowego

Aktualizacja: 27.04.2011

Informacje na temat publicznego transportu zbiorowego organizator transportu musi przekazywać na odpowiednim formularzu. Wzory formularzy określa nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury. »

Gminy ograniczają zatrudnienie w szkołach

Aktualizacja: 28.04.2011

Samorządy redukują zatrudnienie w szkołach – poinformował Dziennik Gazeta Prawna. Do końca kwietnia dyrektorzy szkół muszą przedstawić samorządom plany dotyczące zatrudnienia i obniżenia kosztów. »

Sejm przyjął ustawę o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 28.04.2011

Sejm przystąpił do głosowania nad ustawą o pieczy zastępczej, która zreformuje system opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców. Prace nad ustawą toczyły się od 2008 r. - w dniu dzisiejszym ustawa została uchwalona. »

Praktyczne aspekty przekształceń w ustawie o działalności leczniczej

Aktualizacja: 27.04.2011

W kwietniu Sejm przyjął ustawę o działalności leczniczej. Dyrektorzy spzoz-ów oraz przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych będą musieli podjąć decyzję w sprawie przekształcenia szpitali w spółki. »

Senat: nowy System Informacji Oświatowej zaakceptowany przez komisję samorządu

Aktualizacja: 28.04.2011

Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej przyjęła ustawę wprowadzającą nowy System Informacji Oświatowej bez poprawek »

Samorządowcy i premier: „Ustaliliśmy, że rozmawiamy”

Aktualizacja: 27.04.2011

Samorządowcy spotkali się z premierem aby porozmawiać o sytuacji finansowej jednostek samorządu w świetle planowanych przez rząd ograniczeń deficytów lokalnych budżetów. »

MEN o likwidacji szkół

Aktualizacja: 26.04.2011

Rada Ministrów przyjęła informację na temat nasilającego się procesu likwidacji szkół przez samorządy, przedłożoną przez ministra edukacji narodowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama