| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

"Rzeczpospolita": długi miast ostro w górę

Aktualizacja: 22.03.2011

Zadłużenie trzech polskich miast ma w tym roku przekroczyć 70 proc. ich dochodów. Będzie ono rekordem w historii polskiej samorządności - zauważa "Rzeczpospolita". Chodzi o Włocławek, Poznań i Toruń. »

Akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy oświatowej

Aktualizacja: 22.03.2011

Zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków oraz objęcie subwencją oświatową przedszkoli zakłada obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowany przez Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców. Rusza akcja zbierania podpisów. »

Większa ochrona Policjantów

Aktualizacja: 21.03.2011

Policjant, który interweniuje poza czasem służby będzie chroniony tak jakby pełnił obowiązki służbowe – stanowi nowelizacja ustawy o Policji, która obowiązuje od 22 marca. »

Więcej czasu na uporządkowanie stanu prawnego gminnych nieruchomości

Aktualizacja: 21.03.2011

Samorządy otrzymają więcej czasu na uporządkowanie w księgach wieczystych stanu prawnego nieruchomości – donoszą serwisy samorządowe i media. Wszystko za sprawą projektu nowelizacji ustawy o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. »

Pozew zbiorowy powodzian - dokumentacja strat trafiła do sądu

Aktualizacja: 22.03.2011

Do krakowskiego Sądu Okręgowego dotarło sześć tomów akt, w których biegły udokumentował straty powodzian - autorów pozwu zbiorowego - ustaliła w poniedziałek PAP w sądzie. »

Ministerstwo Zdrowia ws. kontraktów dla pielęgiarek

Aktualizacja: 21.03.2011

Ministerstwo Zdrowia informuje: W obecnym stanie prawnym na podstawie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej pielęgniarka (położna) może wykonywać zawód w ramach indywidualnej praktyki pielęgniarki (położnej), która stanowi wykonywanie działalności gospodarczej. Są dwa rodzaje tej praktyki tzw. "gabinetowa" (stacjonarna) oraz wyłączenie w miejscu wezwania (w ramach, której pielęgniarka (położna) nie posiada gabinetu). »

MEN: wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrośnie od 143 do 196 zł

Aktualizacja: 20.03.2011

Od 143 do 196 zł brutto w zależności od stopnia awansu zawodowego i kwalifikacji ma wzrosnąć od 1 września wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli - takie kwoty zaproponowało MEN w projekcie nowelizacji rozporządzenia o minimalnych kwotach wynagrodzenia nauczycieli. »

Sejm uchwalił ustawę regulującą m.in. przekształcenia szpitali

Aktualizacja: 20.03.2011

Sejm uchwalił ustawę dot. m.in. przekształceń szpitali; znalazł się w niej zapis umożliwiający zatrudnianie pielęgniarek w szpitalach na kontraktach. Pielęgniarki z OZZPiP protestują przeciw temu i okupują sejmową galerię. Piątkowe rozmowy z minister zdrowia nie przyniosły porozumienia. »

Jest zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 20.03.2011

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej powołało zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - poinformował PAP wiceminister Jarosław Duda. Wymaga tego znowelizowana ustawa "antyprzemocowa", która weszła w życie w sierpniu ub. roku. »

Pracownik socjalny na 50 rodzin i osób samotnie gospodarujących

Aktualizacja: 20.03.2011

Jeden pracownik socjalny ma przypadać na 50 rodzin i osób samotnie gospodarujących - przewiduje senacka poprawka do nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, którą w piątek przyjął Sejm. Posłowie przyjęli w sumie kilkanaście poprawek Senatu. »

W Sejmie nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym

Aktualizacja: 18.03.2011

Wójt, burmistrz, prezydent miasta, któremu prokuratura postawiła zarzuty w sprawie o umyślne przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności, zostanie zawieszony w pełnieniu obowiązków – przewiduje nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, którą obecnie zajmuje się Sejm. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Miliony dotacji do zwrotu

Aktualizacja: 18.03.2011

Pierwszy raz Polska zostanie ukarana przez Komisję Europejską za złe wydawanie unijnych pieniędzy na informatyzację urzędów pracy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Gminy odpowiadają za oświetlenie dróg

Aktualizacja: 17.03.2011

Gminy są odpowiedzialne za oświetlenie przebiegających przez nie dróg krajowych. Obowiązek ten wynika z przepisów i są na ten cel przewidziane pieniądze - powiedział w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. »

Wzrosną wydatki gmin na domy pomocy społecznej

Aktualizacja: 17.03.2011

Powiaty podnoszą koszty utrzymania mieszkańców domów pomocy społecznej a nadchodzące zmiany w prawie zmniejszą wielkość kwot wpłacanych przez rodziny pensjonariuszy – w rezultacie gminy zapłacą więcej – donosi Dziennik Gazeta Prawna. »

Obowiązek przygotowania map zagrożenia i ryzyka powodziowego

Aktualizacja: 15.03.2011

Przygotowanie wstępnej oceny ryzyka powodziowego, map zagrożenia powodziowego i ryzyka powodziowego, to nowe obowiązki Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej – przewidziane w znowelizowanej ustawie Prawo wodne. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Enadis

Oprogramowanie dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »