| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Kwalifikacja wojskowa w 2011 roku

Aktualizacja: 09.03.2011

Od 4 kwietnia do 30 czerwca br. w kraju odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Potrwa 88 dni kalendarzowych (61 dni roboczych) i obejmie około 300 tysięcy osób. Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast). »

Do końca 2012 r. powstanie 16 miasteczek ruchu drogowego

Aktualizacja: 09.03.2011

Do końca 2012 roku w całej Polsce zostanie utworzonych 16 nowoczesnych miasteczek ruchu drogowego, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Nasz kraj należy do europejskiej czołówki pod względem liczby wypadków drogowych, w których giną ludzie. »

Rząd przyjął projekt zmian w OFE

Aktualizacja: 09.03.2011

Składka przekazywana z ZUS do OFE zostanie zmniejszona z 7,3 proc. do 2,3 proc., a potem będzie stopniowo wzrastać, by w 2017 r. osiągnąć 3,5 proc. - zdecydował we wtorek rząd. Politycy, pracodawcy i ekonomiści są podzieleni w opiniach o projekcie. »

"Dziennik Polski": piąty stopień zawodowy dla nauczycieli

Aktualizacja: 09.03.2011

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wprowadzenia kolejnego stopnia awansu zawodowego. ZNP zamierza dziś zaprezentować swoje propozycje zmian w Kracie nauczyciela. Zostaną one również przesłane do wszystkich klubów parlamentarnych - awizuje "Dziennik Polski". »

Strony internetowe instytucji a potrzeby niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.03.2011

20-osobowy zespół sprawdza jak strony internetowe 200 instytucji dostosowane są do potrzeb niepełnosprawnych. To pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Fundacji im. Stefana Batorego. »

„Maluch” dofinansuje budowę i remont żłobków

Aktualizacja: 09.03.2011

Już wkrótce gminy będą mogły składać wnioski o pieniądze na żłobki z programu „Maluch”. Według założeń resortu pracy, w bieżącym roku „Maluch” dofinansuje 10 tys. nowych miejsc w instytucjach opieki nad małymi dziećmi. »

MSWiA zaprasza gminy i powiaty do samooceny

Aktualizacja: 08.03.2011

MSWiA zaprosiło ponad 500 gmin i powiatów o najniższych dochodach do udziału w rekrutacji do projektu Wspólnej Metody Oceny (CAF). Urzędy, które zostaną zakwalifikowane do projektu przy pomocy ekspertów z MSWiA dokonają samooceny swojej pracy w oparciu o nowoczesna metodę CAF. »

3 mln zł dla samorządów na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 08.03.2011

Minister Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. »

Bieńkowska: z unijnej pomocy skorzystało 3 mln kobiet

Aktualizacja: 08.03.2011

Około 3 mln kobiet skorzystało od 2004 roku z unijnych dotacji m.in. na założenie firmy, szkoleń czy pomocy w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka - poinformowała we wtorek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. »

"Życie Warszawy": Nietrafione mundury

Aktualizacja: 08.03.2011

Policjanci dostają właśnie... zimowe mundury. Część z nich nie pasuje, są za małe lub za duże. Przełożeni każą jednak je odbierać niezależnie od tego, czy są w odpowiednich rozmiarach, czy też nie - informuje "Życie Warszawy". »

Rząd nie zrekompensuje urzędnikom pracy po godzinach

Aktualizacja: 08.03.2011

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom urzędnicy nie otrzymają wynagrodzenia ani dodatkowego czasu wolnego za pracę po godzinach – poinformował Dziennik Gazeta Prawna. »

Nowe kompetencje GIODO

Aktualizacja: 08.03.2011

Od 7 marca generalny inspektor danych osobowych może tworzyć dodatkowe biura regionalne, kontrolować przedsiębiorców i nakładać wysokie kary za utrudnianie działań kontrolnych. »

Sejm: sprzedaż prowadzona w budynkach - bez opłaty targowej

Aktualizacja: 08.03.2011

Sprzedaż prowadzona w budynkach nie będzie objęta opłatą targową - wynika z uchwalonej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. »

Wójt Roku 2010 - wybrany

Aktualizacja: 07.03.2011

Rozstrzygnięto konkurs Redakcji Audycji Rolnych Pierwszego Programu Telewizji Polskiej na Wójta Roku. Najlepszym wójtem 2010 roku został Marian Zalewski z gminy Sterdyń w województwie mazowieckim. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Będą zwolnienia w administracji rządowej

Aktualizacja: 07.03.2011

Premier Donald Tusk polecił ministrom, aby zaczęli zwalniać pracowników poszczególnych resortów na podstawie obowiązujących przepisów - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »