reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dzień Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 27.05.2011

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył w środę w Warszawie kilkudziesięciu zasłużonych samorządowców. Za tymi odznaczeniami kryje się wielki, mądry, dobry wysiłek na rzecz polski lokalnej - mówił prezydent podczas uroczystości. »

Urząd nie zażąda oświadczenia jeśli sam może ustalić fakty

Aktualizacja: 27.05.2011

Ani zaświadczenie ani oświadczenie nie będzie potrzebne jeśli urząd ma dostęp do wymaganych informacji – stanowi ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. »

MEN: Przekazywanie szkół bardziej przejrzyste

Aktualizacja: 27.05.2011

Propozycje MEN w sprawie przekazywania szkół stowarzyszeniom lub fundacjom w drodze otwartego konkursu zwiększą przejrzystość procedur - przekonuje wiceminister edukacji Krystyna Szumilas, która w czwartek w Sejmie odpowiadała na pytania posłów PiS w tej sprawie. »

GUS: trzeba częściowo uzupełnić spis powszechny

Aktualizacja: 26.05.2011

Ok. 18 tys. osób może dotyczyć błąd w systemie spisu powszechnego - poinformował rzecznik GUS Artur Satora. Chodzi o osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, które mogły wypełnić przez internet niewłaściwy formularz. Tę część spisu trzeba uzupełnić. »

MF: prace nad regułą wydatkową samorządów ruszą w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 27.05.2011

Prace nad regułą wydatkową w samorządach rozpoczną się w przyszłym tygodniu - zapewniła w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Dodała, że nie ma groźby, by samorządy musiały zrywać umowy lub wstrzymać wydawanie pieniędzy z UE. »

Prezydent podpisał zmiany w ustawie o samorządzie gminnym

Aktualizacja: 26.05.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o samorządzie gminnym - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. Zmiany dotyczą m.in. rozpisywania referendum w sprawie podziału, połączenia i likwidacji gminy. »

"Rzeczpospolita": Rząd zwalnia po cichu

Aktualizacja: 26.05.2011

Już w lutym rząd miał opracowany alternatywny plan zwolnień w administracji. Jego realizacja spowoduje zwolnienie 20 tys. osób w administracji - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Urzędnik będzie ubezpieczony OC

Aktualizacja: 26.05.2011

40 zł rocznie - tyle wynieść ma minimalna roczna składka ubezpieczenia OC, które uchroni urzędnika od skutków odpowiedzialności majątkowej za błędną decyzję. »

Premier: rząd i samorządy porozumiały się ws. ograniczenia deficytu

Aktualizacja: 25.05.2011

Rząd i samorządy porozumiały się w sprawie ograniczenia deficytu, co da oszczędność rzędu 0,4 pkt proc. PKB - powiedział premier Donald Tusk na środowym posiedzeniu komisji wspólnej rządu i samorządu. »

Nowe terminy składania wniosków o środki na ochronę zdrowia

Aktualizacja: 25.05.2011

Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia, przedłożoną przez ministra zdrowia. »

Senatorowie chcą poprawek do ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 25.05.2011

Ponad sto poprawek do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej zaproponowali senatorowie. Komisje poprały głównie te o charakterze legislacyjnym i porządkującym. »

Mandat karny za wykroczenie skarbowe

Aktualizacja: 24.05.2011

Szczegółowe zasady nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe reguluje rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. »

Dyrektor szkoły pouczy o zdrowym odżywianiu

Aktualizacja: 25.05.2011

Szkoła uczestnicząca w programie "Owoce w szkole" będzie musiała przeprowadzić co najmniej dwie godziny zajęć w semestrze na temat zdrowego odżywiania. Za realizację obowiązku odpowiadać będzie dyrektor szkoły. »

"Rzeczpospolita": Urzędnicy bezkarni

Aktualizacja: 24.05.2011

Nowe przepisy o majątkowej odpowiedzialności urzędników to bubel - twierdzi "Rzeczpospolita". »

Druga edycja programu „Maluch”

Aktualizacja: 23.05.2011

Gminy znów mogą starać się o dofinansowanie budowy lub remontu żłobków – resort pracy ogłosił drugą edycję konkursu ofert w ramach programu „Maluch”. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama