reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

TK: przepisy o emeryturach pomostowych zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 04.03.2011

Przepisy ustawy o emeryturach pomostowych są zgodne z konstytucją - uznał w czwartek Trybunał Konstytucyjny. »

Apel do samorządowców ws. zamykania szkół

Aktualizacja: 04.03.2011

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak apeluje do samorządowców, by przy podejmowaniu decyzji o zamykaniu szkół kierowali się przede wszystkim dobrem dzieci, a także przeprowadzali konsultacje społeczne z mieszkańcami. »

MSWiA: e-służba przygotowawcza dla samorządowców

Aktualizacja: 03.03.2011

Już przeszło 1,7 tys. nowych pracowników zatrudnionych w ponad 800 samorządach bierze udział w darmowych internetowych szkoleniach ze służby przygotowawczej. Nowoczesna platforma e-learningowa uruchomiona z inicjatywy MSWiA w kwietniu 2010 r. cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że resort zdecydował przedłużyć jej działanie do 30 września br. Dzięki temu ze szkoleń on-line skorzysta więcej samorządowców niż pierwotnie zakładano. »

W Sejmie o zagrożeniach funkcjonowania szkolnictwa zawodowego

Aktualizacja: 09.03.2011

MEN wyznaczyło w tegorocznym budżecie środki na koszty kształcenia zawodowego na takim samym poziomie jak poprzednio: 300 mln zł - mówił w Sejmie podsekretarz stanu w resorcie Mirosław Sielatycki. Odpowiadał on na pytania o zagrożenia w funkcjonowaniu szkół zawodowych. »

E-administracja nie musi być droga

Aktualizacja: 03.03.2011

Budowanie elektronicznej administracji jest kosztowne i czasochłonne. Dla transformacji tradycyjnej gminy w e-gminę nie ma jednak alternatywy. Dlatego samorządy powinny zainteresować się nowym modelem wdrażania aplikacji e-administracji, traktującej oprogramowanie jako usługę. »

Zmiany w systemie kształcenia lekarzy

Aktualizacja: 03.03.2011

Skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów poprzez umożliwienie lekarzom zdobycia umiejętności z zakresu węższych niż dotychczasowe specjalizacje dziedzin medycyny zapowiedziała w środę minister zdrowia Ewa Kopacz. »

MF: Deficyt samorządów w 2010 r. wyniósł 14,6 mld zł

Aktualizacja: 03.03.2011

Deficyt samorządów w 2010 roku wyniósł 14,6 mld zł wobec planu 25,7 mld zł - poinformował resort finansów w komunikacie. »

W Sejmie o efektywności energetycznej firm i sektora publicznego

Aktualizacja: 03.03.2011

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za uchwaleniem ustawy o efektywności energetycznej. Firmy będą miały obowiązek pozyskiwania świadectw efektywności energetycznej tzw. białych certyfikatów. »

"Rzeczpospolita": Polska zalana falą likwidacji szkół

Aktualizacja: 03.03.2011

W ciągu pięciu lat zamknięto w kraju 3 tys. szkół. W kolejce czeka ponad 300 - akcentuje "Rzeczpospolita". "Niż to wymówka" - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. »

Projekt zmian w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych do komisji

Aktualizacja: 03.03.2011

Projekt zmian w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, dotyczący opłat targowych przed głosowaniami w Sejmie jeszcze raz trafi do komisji finansów publicznych i samorządu terytorialnego. W drugim czytaniu w środę klub PiS zgłosił swoje poprawki do projektu. »

Do piątku zgłoszenia do zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 02.03.2011

Do piątku organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoich kandydatów do zespołu monitorującego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie, który będzie działał przy MPiPS - poinformował resort pracy. »

Szersze uprawnienia straży miejskich do nakładania mandatów

Aktualizacja: 02.03.2011

Straże gminne i miejskie mogą nakładać mandaty m.in. na sprawców fałszywych alarmów oraz osoby utrudniające prowadzenie akcji ratowniczych. Szersze uprawnienia daje im rozporządzenie szefa MSWiA, które we wtorek weszło w życie. »

"Rzeczpospolita": Kosztowna budowa nowych dróg

Aktualizacja: 02.03.2011

 Firmy budowlane domagają się w sumie już 2,5 mld zł odszkodowań - podlicza "Rzeczpospolita". »

Rząd chce zwiększyć dyscyplinę finansów publicznych

Aktualizacja: 02.03.2011

Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Proponowane przepisy mają skuteczniej eliminować niezgodne z prawem gospodarowanie środkami publicznymi. »

"Rzeczpospolita": Administracja rośnie w siłę

Aktualizacja: 01.03.2011

Ponad pół miliona osób pracowało pod koniec ub. roku w różnych urzędach i agendach administracji publicznej. W ciągu dwóch ostatnich lat administracja rozrosła się o ponad 17 proc. - wynika z danych zebranych przez "Rzeczpospolitą". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama