reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Urzędnicy bez podwyżek w 2012 r

Aktualizacja: 07.04.2011

Rząd rozwiał nadzieje urzędników na podwyżki w 2012 roku. Rada Ministrów zamroziła płace pracowników sfery budżetowej. »

TK: Cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu konstytucyjne

Aktualizacja: 06.04.2011

Dopuszczalne jest cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu przedsiębiorcy będącemu właścicielem sklepu w którym sprzedawano alkohol nieletnim – uznał Trybunał Konstytucyjny. »

Do 20 kwietnia gminy mogą składac oferty na dofinansowanie z programu "Maluch"

Aktualizacja: 06.04.2011

Oferty na konkurs organizowany w 2011 r. w ramach programu "Maluch" można składać w terminie do 20 kwietnia 2011 roku - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Według założeń resortu pracy, w bieżącym roku „Maluch” dofinansuje 10 tys. nowych miejsc w instytucjach opieki nad małymi dziećmi. »

1 października wejdą w życie ustawy reformujące polskie uczelnie

Aktualizacja: 06.04.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki. »

Rząd przyjął założenia budżetu 2012

Aktualizacja: 06.04.2011

Rząd przyjął założenia do budżetu państwa na 2012 r. przedłożone przez Ministra Finansów - z prognozowanym wzrostem PKB na poziomie 4 proc. i inflacją średnioroczna w wysokości 2,8 proc. »

MEN: Uratować część szkół przed likwidacją

Aktualizacja: 05.04.2011

Projekt zmian w ustawie o systemie oświaty da możliwość uratowania części szkół przed likwidacją – oznajmiła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, w liście opublikowanym na stronie internetowej resortu. »

Systemy do zarządzania kryzysowego - konferencja

Aktualizacja: 05.04.2011

Bezpieczeństwo publiczne to sprawa priorytetowa. Rok 2010 roku uświadomił nam, jak bardzo ważne jest aby w sytuacjach nagłego zagrożenia reagować szybko i zdecydowanie. Podczas tego spotkania chcemy zaprezentować rozwiązania, dzięki którym można przeciwdziałać sytuacjom kryzysowym oraz na nie odpowiednio reagować. »

Kwalifikacje opiekuna dzieci w żłobku i klubie dziecięcym

Aktualizacja: 26.05.2011

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki społecznej określa szczegółowo program szkoleń przewidzianych dla opiekunów dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych, wolontariuszy współpracujących z placówkami oraz opiekunów dziennych zatrudnianych przez gminy do opieki nad dziećmi. »

Wymagania lokalowe i sanitarne dotyczące żłobka i klubu dziecięcego

Aktualizacja: 26.05.2011

Wraz z wejściem w życie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 obowiązywać zaczęło rozporządzenie w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych. »

Sprawdzian kompetencyjny szóstoklasistów

Aktualizacja: 05.04.2011

Blisko 400 tys. uczniów klas szóstych w tysiącach szkół przystąpiło dziś do pisemnego sprawdzianu kompetencyjnego. »

Finał akcji MSWiA „Przejrzysta strona BIP” - nagrody dla samorządów

Aktualizacja: 04.04.2011

5 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której Tomasz Siemoniak, sekretarz stanu w MSWiA, wręczy 25 najlepszym samorządom dyplomy potwierdzające spełnienie standardu „Przejrzystej strony BIP”. »

XIII edycja Konferencji ODGiK – Zapraszamy już w kwietniu!

Aktualizacja: 04.04.2011

Już w kwietniu odbędzie się trzynasta edycja Konferencji poświęconej ODGiK pt. „Modelowania geodezji ciąg dalszy”. 28 kwietnia do Elbląga zawitają przedstawiciele środowiska polskiej geodezji, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, geodeci marszałkowscy, inspektorzy wojewódzcy, szefowie ODGiK z terenu całej Polski oraz przedstawiciele świata nauki, po to, by poznać plany i zamierzenia na najbliższy okres, a w szczególności na najbliższy rok. »

Kwalifikacja wojskowa 2011 rozpoczęta

Aktualizacja: 05.04.2011

W poniedziałek (4 kwietnia) rusza kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 30 czerwca br., czyli łącznie 61 dni i obejmie około 300 tysięcy osób. Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast). »

Nowelizacja KPA – grzywna za bezczynność organu

Aktualizacja: 05.04.2011

Senat nie wprowadził poprawek do ustawy zmieniającej KPA oraz Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Tym samym ustawa przyspieszająca postępowania w administracji publicznej trafi do podpisu prezydenta. »

Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju okiem absolwentów

Aktualizacja: 03.04.2011

Ostatnie dni rekrutacji na Akademię Letnią WZR 2011 »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Krenc

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama