reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Coroczna Konferencja Geodetów i Kartografów w Elblągu

Aktualizacja: 03.04.2011

Prezydent Elbląga oraz Zakładowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich, działające przy OPEGIEKA zapraszają na XIII Konferencję poświeconą Ośrodkom Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. »

1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Aktualizacja: 01.04.2011

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Rachmistrze spisowi zaczną pukać do drzwi ankietowanych dopiero od 8 kwietnia ale już od jutra możliwe będzie dokonanie tzw. samospisu przez internet. »

Wręczono Nagrodę im. Prezydenta Józefa Dietla

Aktualizacja: 31.03.2011

Korporacja Samorządowa im. Józefa Dietla chcąc wyróżnić osoby i instytucje działające  na rzecz dobra ogólnego w Małopolsce oraz promując postawy patriotyczne wręczyła Nagrodę im. Józefa Dielta. »

Filmy Fundacji Sendzimira – wdrażanie zrównoważonego rozwoju krok po kroku

Aktualizacja: 31.03.2011

Fundacja Sendzimira wydała cykl reportaży filmowych, ukazujących praktyczne wdrażanie zrównoważonego rozwoju w społecznościach lokalnych. »

Wybory parlamentarne - diety dla członków komisji wyborczych

Aktualizacja: 06.10.2015

Zryczałtowane diety otrzymają członkowie PKW, okręgowych, rejonowych oraz obwodowych komisji wyborczych za czas wykonywania zadań, przeprowadzania głosowania oraz ustalania jego wyników. »

Ostatni dzień na opłatę za użytkowanie wieczyste

Aktualizacja: 30.03.2011

Użytkownicy wieczyści, którzy nie uiścili jeszcze stosownej opłaty za użytkowanie powinno to zrobić niezwłocznie – termin na uiszczenie opłat minie bowiem wraz z końcem marca. »

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego o cudzoziemcach i nr PESEL

Aktualizacja: 30.03.2011

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego zaopiniowała projekty zmian w prawie dotyczące m.in. cudzoziemców, w tym propozycje wydłużenia o rok pobytu czasowego i szybszego wydawania zezwoleń na pobyt w Polsce. Podczas środowego spotkania (30 marca br.) przyjęto także propozycję zmian wzoru wniosku o nadanie numeru PESEL. »

Senat o elektronicznych dziennikach urzędowych

Aktualizacja: 30.03.2011

Senat po godz. 10 w środę rozpoczął posiedzenie. Tego dnia rozpatrzona będzie m.in, przygotowana przez rząd, nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych przewidująca, że dzienniki, w których publikowane są akty prawne i decyzje władz państwowych, m.in. zarządzenia prezydenta, premiera, uchwały rządu, dostępne będą wyłącznie w formie elektronicznej. »

Rząd: likwidacja NIP na posiedzeniu w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 30.03.2011

Rada Ministrów odesłała projekt ustawy likwidujący Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) dla obywateli od resortu finansów do uzupełnienia - dowiedziała się PAP w Centrum Informacyjnym Rządu. Uzupełniony projekt ma trafić na następne posiedzenie rządu. »

"Gazeta Wyborcza": orliki lecą na jednym skrzydle

Aktualizacja: 30.03.2011

Ogłoszony w expos, Donalda Tuska w 2007 r. program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakończy się za rok. Kompleksy sportowe miały powstać w każdej gminie. Już wiadomo, że postawi je nieco ponad połowa samorządów. Równy dla wszystkich - w założeniach - program budowy boisk utrwala podział kraju. Cywilizacyjny i polityczny - zauważa "Gazeta Wyborcza". »

Związki zawodowe: płace zasadnicze nauczycieli mogą być wyższe

Aktualizacja: 29.03.2011

Nauczycielskie związki zawodowe uważają, że wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli mogą wzrosnąć w tym roku więcej, niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, i jest to możliwe bez zwiększenia puli środków przeznaczonych na ten cel w budżecie państwa. »

Prezydencki projekt zmian w funkcjonowaniu samorządów

Aktualizacja: 29.03.2011

Projekt ustawy zwiększającej wpływ obywateli na funkcjonowanie samorządów będzie tematem środowego posiedzenia Forum Debaty Publicznej z udziałem Bronisława Komorowskiego. Projekt powstał w Kancelarii Prezydenta; do Sejmu ma trafić na przełomie kwietnia i maja. »

"Dziennik Polski": Co piąty PIT z błędami

Aktualizacja: 29.03.2011

Średnio co piąty podatnik popełnia błędy, sporządzając zeznanie roczne. Od lat mylimy się w tych samych miejscach, pisze "Dziennik Polski". »

"Rzeczpospolita": Trudniejszy egzamin na prawo jazdy

Aktualizacja: 29.03.2011

Od lutego przyszłego roku zmieni się egzamin teoretyczny na prawo jazdy, zapowiada "Rzeczpospolita". »

MF: od 1 maja 2011 wolne środki do Ministra Finansów

Aktualizacja: 28.03.2011

Wolne środki z konsolidacji zarządzania płynnością jednostek sektora finansów publicznych trafią w depozyt Ministra Finansów, zarządzany przez BGK, od 1 maja 2011 roku - wynika z rozporządzenia resortu finansów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama