reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

ZPP: Czy gminy będą świadczyły bezpłatną pomoc prawną?

Aktualizacja: 14.02.2011

Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, który zobowiązuje gminy do udzielania bezpłatnej pomocy prawnej osobom dotkniętym trudną sytuacją życiową – informuje Związek Powiatów Polskich. »

Starosta raz w roku skontroluje ośrodek szkolenia kierowców

Aktualizacja: 14.02.2011

Starosta sprawuje nadzór nad szkoleniami kandydatów na kierowców, na instruktorów i wykładowców – stanowi Ustawa o kierujących pojazdami – opublikowana w Dzienniku Ustaw. »

Od początku marca mniej pociągów i dłuższe czasy przejazdu

Aktualizacja: 14.02.2011

Mniej pociągów z Warszawy do Łodzi i z Warszawy do Gdyni oraz kilkanaście minut dłuższy czas przejazdu niż obecnie - tego mogą się spodziewać pasażerowie kolei od 1 marca. Kolejarze zapewniają, że tym razem są dobrze przygotowani do zmian rozkładu. »

"Metro": Niepotrzebne powiaty

Aktualizacja: 15.02.2011

Nie potrzebujemy już powiatu - uznały władze Lubina - małego miasta leżącego w połowie drogi między Wrocławiem i Zieloną Górą - informuje "Metro". »

"Metro": Zabraknie miejsc w przedszkolach

Aktualizacja: 14.02.2011

W nowym roku szkolnym do przedszkoli obowiązkowo pójdą wszystkie pięciolatki, a niektóre zaczną nawet naukę w szkole. Oznacza to, że dla młodszych dzieci miejsc w przedszkolach będzie jeszcze mniej niż przed rokiem - alarmuje "Metro". »

Obowiązuje ustawa kompetencyjna

Aktualizacja: 11.02.2011

Weszła w życie ustawa o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. »

MF chce wyższych opłat za wydanie interpretacji podatkowej

Aktualizacja: 13.02.2011

Resort finansów chce, by największe firmy więcej płaciły za wydanie interpretacji podatkowych. Na przykład banki, czy zakłady ubezpieczeń płaciłyby 1000 zł, zamiast 40 zł, jak obecnie. Taką zmianę przewidują założenia do nowelizacji ordynacji podatkowej. »

Do końca roku Centra Powiadamiania Ratunkowego we wszystkich województwach

Aktualizacja: 13.02.2011

Do końca roku we wszystkich województwach będą gotowe Centra Powiadamiania Ratunkowego przyjmujące zgłoszenia na wszystkie numery alarmowe (w tym 112) i przekazujące je do odpowiednich służb - zapewnia MSWiA. W piątek obchodzono Europejski Dzień Numeru 112. »

Efektywna restrukturyzacja szpitali a tworzenie lokalnych i regionalnych systemów ochrony zdrowia

Aktualizacja: 11.02.2011

Restrukturyzacja szpitali powinna być planowanym i skrupulatnie realizowanym przedsięwzięciem służącym lepszemu zarządzaniu oraz rozdysponowaniu zasobów tak, aby poprawić bilans wyników i wydajność lokalnego lub regionalnego systemu ochrony zdrowia, a także poprawić poziom obsługi pacjentów oraz zwiększyć dostępność i jakość udzielanych świadczeń. Odpowiednie działania restrukturyzacyjne należy podjąć już teraz. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Rząd oszczędza na papierze

Aktualizacja: 11.02.2011

Rozpoczynają się wspólne zakupy towarów i usług dla wszystkich resortów rządowych i instytucji centralnych. Pierwszy przetarg dotyczy papieru - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Wójt roku 2010 - finaliści

Aktualizacja: 10.02.2011

Znane są już osoby zakwalifikowane do finału konkursu na „Wójta roku 2010”. »

BIP do zmiany

Aktualizacja: 10.02.2011

Trwają prace nad Scentralizowanym Systemem Dostępu do Informacji Publicznej – czytamy na stronie MSWiA. Celem jest ujednolicenie wyglądu stron podmiotowych BIP »

Spotkania audytorów wewnętrznych zatrudnionych w jednostkach sektora finansów publicznych

Aktualizacja: 10.02.2011

Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych Ministerstwa Finansów we współpracy ze Stowarzyszeniem Audytorów Wewnętrznych IIA Polska organizuje w bieżącym roku cykl krótkich, roboczych spotkań dla audytorów wewnętrznych z jednostek sektora finansów publicznych. »

List ZNP do premiera w sprawie zamykania szkół przez samorządy

Aktualizacja: 09.02.2011

ZNP jest zaniepokojone informacjami "o masowej likwidacji bądź przekazywaniu przez gminy prowadzenia szkół innym podmiotom". Związkowcy napisali w tej sprawie list do premiera. Problem dostrzega też MEN, które chce zmienić prawo oświatowe i wprowadzić grupowanie placówek. »

Senat o opłatach za przekształcenie prawa do użytkowania we własność

Aktualizacja: 09.02.2011

Senatorowie chcą, aby Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego nie musiały udzielać bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności. Bonifikaty te sięgały 90 i 50 proc. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama