reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rząd chce zwiększyć dyscyplinę finansów publicznych

Aktualizacja: 02.03.2011

Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Proponowane przepisy mają skuteczniej eliminować niezgodne z prawem gospodarowanie środkami publicznymi. »

"Rzeczpospolita": Kosztowna budowa nowych dróg

Aktualizacja: 02.03.2011

 Firmy budowlane domagają się w sumie już 2,5 mld zł odszkodowań - podlicza "Rzeczpospolita". »

"Rzeczpospolita": Administracja rośnie w siłę

Aktualizacja: 01.03.2011

Ponad pół miliona osób pracowało pod koniec ub. roku w różnych urzędach i agendach administracji publicznej. W ciągu dwóch ostatnich lat administracja rozrosła się o ponad 17 proc. - wynika z danych zebranych przez "Rzeczpospolitą". »

Nowe zasady udzielania nocnej pomocy medycznej

Aktualizacja: 01.03.2011

Od wtorku zmieniają się zasady dotyczące udzielania nocnej i świątecznej opieki medycznej. NFZ zapewnia, że pacjenci zyskają możliwość korzystania z porad medycznych w dodatkowych placówkach. Jednak w niektórych województwach zmniejszono liczbę takich przychodni. »

Regionalne ośrodki jakości edukacji - w dwa lata

Aktualizacja: 01.03.2011

Stworzenie w ciągu dwóch lat sieci regionalnych ośrodków jakości edukacji zapowiedziała w poniedziałek Katarzyna Hall. Minister edukacji planuje, że do 2015 roku nowy system będzie finansowany dzięki wsparciu UE. »

MPiPS przygotowuje gminny standard wychodzenia z bezdomności

Aktualizacja: 28.02.2011

W ramach projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej" powstanie gminny standard wychodzenia z bezdomności. Na jego podstawie za 3-4 lata znowelizowane ma być prawo o pomocy społecznej. »

Badanie czasu i warunków pracy nauczycieli

Aktualizacja: 01.03.2011

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) w ciągu najbliższych dwóch tygodni ma rozpocząć badanie czasu i warunków pracy nauczycieli. Jest to pierwsze w Polsce tego typu kompleksowe badanie. Weźmie w nim udział ponad 8 tys. nauczycieli. »

Nowelizacja ustawy o oświacie jednym z priorytetów rządu na 2011 r.

Aktualizacja: 25.02.2011

Przekształcenie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Krajowy Ośrodek Jakości Edukacji, którego zadaniem będzie przygotowanie i organizacja egzaminów zewnętrznych oraz nadzoru pedagogicznego - zakłada jeden z 36 projektów ustaw, które rząd uznał za priorytetowe w 2011 r. »

"Życie Warszawy": Radni zapukają do drzwi

Aktualizacja: 28.02.2011

Urzędnicy warszawskiej dzielnicy Praga-Południe zrobią wiosną przegląd wszystkich chodników w dzielnicy i sprawdzą, które z nich wymagają remontu. Potem poproszą mieszkańców o współpracę podczas prac - informuje "Życie Warszawy". »

Sejm za ograniczeniem barier administracyjnych

Aktualizacja: 25.02.2011

Sejm przyjął w piątek ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Ustawa wprowadza prawo do złożenia oświadczenia, zamiast obowiązku składania zaświadczeń, wymaganych do tej pory przez różne przepisy prawa. »

MEN: wysokość opłat za przedszkola publiczne ustalają gminy

Aktualizacja: 22.02.2011

Wysokość opłat za przedszkola publiczne ustalają gminy, mogą one je różnicować, a nawet nie pobierać ich w ogóle - poinformował wiceminister edukacji Zbigniew Włodkowski. Powołał się na ubiegłoroczną nowelizację prawa oświatowego. »

Samorządowcy z Ministerstwem Finansów o ograniczeniu deficytu gmin

Aktualizacja: 25.02.2011

Trwają negocjacje między Ministerstwem Finansów i samorządami ws. porozumienia dotyczącego planowanych przez resort ograniczeń deficytu budżetowego w samorządach. Jedną z propozycji władz lokalnych jest umożliwienie transferu limitów deficytu między gminami. »

Budżety samorządowe do końca lutego

Aktualizacja: 22.02.2011

Uchwałę budżetową na rok 2011 organ stanowiący jednostki samorządu podejmuje w terminie do 28 lutego bieżącego roku. »

MI: do końca 2014 r. modernizacja kilku linii kolejowych

Aktualizacja: 23.02.2011

Do końca 2014 r. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ma zostać zmodernizowana m.in. linia kolejowa z Warszawy do Gdańska, Wrocławia do Rawicza, czy z Krakowa do Rzeszowa - poinformował rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński. »

Nabór wniosków na dofinansowanie termoizolacji budynków

Aktualizacja: 22.02.2011

Na przełomie marca i kwietnia ruszy trzeci nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji termoizolacyjnych w budynkach użyteczności publicznej - poinformował na konferencji prasowej prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jan Rączka. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama