reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

WSA: Rada gminy nie może dokonać zwolnienia podmiotowego

Aktualizacja: 21.12.2010

Zwolnienie od podatku lokalnego może mieć jedynie charakter przedmiotowy – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim. »

Wykaz organizacji pożytku publicznego

Aktualizacja: 21.12.2010

Na stronie resortu pracy można już znaleźć aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego. »

Rok 2010 w ubezpieczeniach społecznych

Aktualizacja: 30.12.2010

Od początku mijającego roku trwała dyskusja nad reformą systemu emerytalnego. Własne pomysły zgłaszali ministrowie pracy i finansów, minister Michał Boni, Rada Gospodarcza przy premierze, eksperci Komisji Trójstronnej. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. »

ARiMR: Polska liderem wydawania unijnych pieniędzy na rolnictwo

Aktualizacja: 30.12.2010

Blisko 19,5 mld zł wypłaciła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Polska jest liderem w wydawaniu unijnych pieniędzy, wyprzedzając kraje "starej" piętnastki, m.in. Francję i Niemcy. »

Planowanie rozwoju miast - na kwietniowej konferencji w Katowicach

Aktualizacja: 30.12.2010

Planowanie rozwoju miast - nie tylko w ujęciu przestrzennym - będzie głównym tematem konferencji "Miasto 2011", która, jak co roku, odbędzie się pod koniec kwietnia w Katowicach - krótko przed Europejskim Kongresem Gospodarczym. »

WSA: Urząd skarbowy nie może kontrolować dochodów własnych samorządu

Aktualizacja: 21.12.2010

Urząd kontroli skarbowej może sprawdzić jak jednostka samorządu gospodaruje środkami publicznymi, jednak zakres tej kontroli jest ograniczony. W  odniesieniu do środków własnych jedynym podmiotem uprawnionym do kontroli jest regionalna izba obrachunkowa – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny. »

WSA: Upoważnienie do złożenia podpisu niezależne od pełnomocnictwa

Aktualizacja: 21.12.2010

Nie ma przeszkód prawnych aby osoba, która nie może być pełnomocnikiem strony przed sądem została upoważniona do złożenia w jej imieniu podpisu pod wnioskiem związanym ze sprawą – postanowił sąd administracyjny w Lublinie. »

MSWiA: w Polsce będzie 5 nowych miast

Aktualizacja: 28.12.2010

Od 1 stycznia 2011 roku w Polsce przybędzie 5 nowych miast. Prawa miejskie otrzymają: Wolbórz, Nowe Brzesko, Pruchnik, Czyżew i Gościno - poinformowało we wtorek MSWiA. W przyszłym roku w Polsce będzie 908 miast. »

Rok 2010 w finansach

Aktualizacja: 28.12.2010

W 2010 r. polska gospodarka zaczęła wychodzić ze spowolnienia, które dotknęło ją rok wcześniej. Polska ekonomia jest jednym z liderów wzrostu w Europie, jednak realna stała się groźba, że w przyszłości dług publiczny może przekroczyć 55 proc. PKB. »

CBOS: 50 proc. spodziewa się zmian na lepsze po wyborach samorządowych

Aktualizacja: 28.12.2010

Połowa ankietowanych spodziewa się, że po tegorocznych wyborach samorządowych w ich mieście, gminie nastąpią zmiany na lepsze; w opinii 5 proc. zmiany będą na gorsze; 38 proc. badanych uważa, że nic się nie zmieni - wynika z najnowszego sondażu CBOS. »

"Rzeczpospolita": Każdy będzie mógł sprawdzić działania rządu

Aktualizacja: 28.12.2010

Od lutego każdy będzie mógł sprawdzić, jakie ustawy szykują ministrowie i kto za nie odpowiada - ustaliła "Rzeczpospolita". »

Nowelizacja ustawy o finansach publicznych

Aktualizacja: 28.12.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o finansach publicznych - poinformowała w poniedziałek prezydencka kancelaria. Mające wejść w życie 1 stycznia 2011 r. zmiany przyniosą - według rządu - wielomiliardowe oszczędności. »

Prezydent podpisał ustawę o transporcie zbiorowym

Aktualizacja: 28.12.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o publicznym transporcie zbiorowym. Zgodnie z jej zapisami nierentowne, ale potrzebne w danym regionie przewozy, będą organizować samorządy, a pozostałe będą wykonywać komercyjne firmy na zasadach rynkowych. »

Wynagrodzenie za wykonywanie czynności w ramach spisu powszechnego 2011

Aktualizacja: 21.12.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ustalające wynagrodzenie dla rachmistrzów spisowych narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2011 r. »

Wojewoda jako organ administracji architektoniczno–budowlanej pierwszej instancji

Aktualizacja: 21.12.2010

Rada Ministrów rozbudowała zakres spraw przekazanych do kompetencji wojewody - jako organu administracji architektoniczno-budowlanej pierwszej instancji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama