reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Dziennik Polski": Okroją kuratoria, utworzą Centra i ROJE

Aktualizacja: 22.12.2010

700 mln zł chce przeznaczyć ministerstwo edukacji na tworzenie instytucji, które przejmą część zadań demontowanych właśnie kuratoriów oświaty - informuje "Dziennik Polski". »

Rząd: projekty legislacyjne w jednym miejscu

Aktualizacja: 21.12.2010

Projekty rządowych aktów prawnych będą zebrane i dostępne dla zainteresowanych w jednym miejscu - zdecydowała we wtorek Rada Ministrów. Rząd przyjął uchwałę zmieniającą regulamin pracy Rady Ministrów. »

Rada Ministrów o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej

Aktualizacja: 21.12.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. »

Wynagrodzenie za wykonywanie czynności w ramach spisu powszechnego 2011

Aktualizacja: 21.12.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ustalające wynagrodzenie dla rachmistrzów spisowych narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2011 r. »

Samorządy liczą pensje nauczycieli

Aktualizacja: 21.12.2010

Samorządy podsumowują wydatki na pensje nauczycieli. Muszą im zapewnić przynajmniej średnią płacę gwarantowaną przez Kartę Nauczyciela albo do końca stycznia zapłacą wyrównanie – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Dworce kolejowe dla samorządów

Aktualizacja: 21.12.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o komercjalizacji PKP - poinformowała Kancelaria Prezydenta. PKP S.A. będzie mogła przekazać jednostkom samorządu terytorialnego dworce kolejowe wraz z należącymi do nich gruntami. »

Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej

Aktualizacja: 05.04.2011

Minister Finansów przygotował wzór oświadczenia o stanie kontroli zarządczej. »

Gminy i powiaty dofinansują inwestycje środowiskowe osób fizycznych

Aktualizacja: 20.12.2010

Gmina może udzielić podmiotom spoza sektora finansów publicznych, dotacji celowej na finansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. »

Urzędnik mianowany zwolniony po ukończeniu 65 lat

Aktualizacja: 20.12.2010

Rozwiązanie stosunku pracy z urzędnikiem mianowanym jest możliwe w przypadku gdy urzędnik ukończył 65 lat i jego okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury lub renty. »

NFZ: lekarze bez kontraktu nie wystawią recept na leki refundowane

Aktualizacja: 21.12.2010

Lekarzom, którzy do końca roku nie podpiszą kontraktów z NFZ, zostaną wypowiedziane umowy na wypisywanie recept na leki refundowane - zapowiada NFZ. "To szykana ze strony Funduszu"- mówi wiceszef Porozumienia Zielonogórskiego Krzysztof Radkiewicz. »

"Gazeta Wyborcza": Kłopotliwe ulgi w opłatach za przedszkole

Aktualizacja: 20.12.2010

Niektórzy wojewodowie twierdzą, że ulgi w opłatach za przedszkole dla rodziców posyłających tam więcej niż jedno dziecko, są niezgodne z konstytucją - ujawnia "Gazeta Wyborcza". »

Przedsiębiorstwom i gminom przyznano nagrody Fair Play

Aktualizacja: 19.12.2010

W piątek w Warszawie odbył się finał XIII edycji konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Tytuł ten otrzymują firmy postępujące etycznie w biznesie, rzetelne wobec klientów, pracowników i lokalnej społeczności. Najwyższe nagrody - statuetki - otrzymało 15 przedsiębiorstw. Nagrodzono również 11 gmin i miast kierujących się najwyższymi kryteriami etycznymi. »

Od stycznia wspólny zespół ekspertów ws. emerytur mundurowych

Aktualizacja: 19.12.2010

W styczniu rozpocznie pracę wspólny zespół ekspertów, który przygotuje propozycje rozwiązań ws. reformy systemu emerytur mundurowych - ustalono podczas piątkowego spotkania szefa doradców premiera Michała Boniego i wiceszefa MSWiA Adama Rapackiego ze związkowcami. »

Sejm uchwalił budżet na 2011 r.

Aktualizacja: 19.12.2010

W przyszłym roku deficyt nie przekroczy 40,2 mld zł - przewiduje uchwalony w piątek przez Sejm budżet na 2011 r. Premier przyznaje, że budżet został dobrze przygotowany, choć nie wszystkich usatysfakcjonuje. Zastrzeżenia ma opozycja. Ekonomiści wskazują na brak oszczędności i reform. »

Dzień wolny za świąteczną sobotę - po raz ostatni

Aktualizacja: 19.12.2010

Po raz ostatni za święto przypadające w sobotę pracownicy dostaną dodatkowy dzień wolny. Chodzi o 25 grudnia, czyli pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, który przypada w sobotę. Od 2011 r. takie uprawnienie zniknie w zamian za wolne w święto Trzech Króli. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama